Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Chamir reče pred 2 urama:

Neki me zanima. Doma imam beast desktop PC, zdaj pa rabim še neki za prenašat okoli. Dobesedno sam za Word in brskalnik ter mogoče pogledat kak video gor. Imam tudi IPAD, sam žal s tablico ne morem normalno uporabljati Worda

 

Koliko se danes kaj cenijo tej random lowbudget laptopi in kje ga je najboljše ujagat? V Hoferju? Kaj je kak v redu mega low budget kitajcki laptop? 

Tole je res budget in pošiljajo v Slovenijo.

https://www.cyberport.at/?DEEP=1CA0-049&APID=66

 

Soliden proc, dovolj diska, majhen 14" za prenašanje okrog, 399€ Za indie igre na TVju na vikendu bo tudi dovolj. 

Slabost je pa TN ekran z nizko svetilnostjo :(

 

Ta je recimo skoraj brezkompromisev za tvoje potrebe, a je 60% dražji.

https://www.amazon.de/dp/B08MPYJDMY?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3JWKAKR8XB7XF&creativeASIN=B08MPYJDMY&tag=geizhalspre03-21&ascsubtag=GV3nBz6ylPjIthFhhxJOkw

 

Povezava do prispevka

ajde po petih letih spet malo gledam, da bi zamenjal glavno mašino (i5 6600k, GTX 970)

 

bi šaltal k rdečim in sicer imam ogledan Ryzen 9 3900X, ki ima dokaj kul price/preformance

 

z Ryzen 7 5800X se mi verjetno ne splača ukvarjat? Na papirju mi 3900X zgleda boljši pa še cenejši je (419 eur na MF)

 

kaj bi mi priporočal za grafično?

 

gledam Radeon RX 6800 in GeForce RTX 3070, ki sta trenutno cenovno tam tam samo mi je še vedno dost bedno dat 900 eur za to

 

predvidevam, da cene še nekaj časa ne bodo padle?

 

P. S. se robo še vedno splača na MF kupovat? Vidim, da se je treba sedaj malo znajti z dostavo. Obstaja kaka druga ugodna alternativa?

 

 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 20. 1. 2021 at 9:29:

poročaj potem. bodi naš rumeni testni zajček, ker bo to uporabna informacija. :D

Evo, baba se je "ZE" zjasnila da naj komp narocim in sestavim... Itak je trajalo 2 tedna preden sem narocen material sploh dobil, da ne omenjam da sm preiskal pol geizhalsa preden sem nasel stacuno da je celo imela kaj na zalogi.

 

V glavnem, Panoramca je tiha kot mis.

V sestavljenem kompu v ITX ohisju sem jo slisal ko sem jo rocno nazgal na 100%, pred tem sploh ne, je bil ventilator v napajalniku glasnejsi.

 

V glavnem temperature na i3 10100 so bile 35C v idle na "standard" nacinu ventov, zanalasc sem ga dal na CPU-Zjev stress test in ga tako pustil ene 10 min.

CPU core temperatura je prilezla do max 56°C, CPU package pa je prisel vmes na 60°C.

Glede na to za kaj se bo kompu uporabljal, bi rekel, da ne bo kej veliko sel preko 40°C :D

 

za 22€ definitivno zelo dober buy za ITX ohisje, ne vem pa ce bi zdrzal 8-jedrnika.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 19. 1. 2021 at 16:31:

Za sodelavko sestavljam en mali komp za domace delo...

Se pravi Office, Internet, Osnovno "editiranje fotk" (niti photoshop ne)

 

Pa da je tih in kolkrtolk poskocen:

 

Intel Core i3-10100, 4C/8T, 3.60-4.30GH

Gigabyte H410M H

G.Skill Aegis DIMM 16GB, DDR4-3000

Crucial P2 SSD 500GB, M.2 

Alpenföhn Panorama
AeroCool Playa Slim

be quiet! SFX Power 2 300W SFX12V 3.3
be quiet! Pure Wings 2, 80mm

 

S postnino vred od oka 430€

 

Sprejmem predloge za spremembe, izboljsave, mnenja.

citiram, da folk ve, kakšen config je bil približno oz. da jim ni treba iskat za nazaj.

 

intelburntest zalavfaj, če hočeš obremenit cpu. pa hvala, da si povedal glede coolerja, bi ga jaz tudi menjal, k je moj nadležno glasen.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Malo se je spremenila konfiguracija vmes zaradi dobavljivosti in zelj z ohisjem:

 

Intel Core i3-10100, 4C/8T, 3.60-4.30GH - 124,5€

ASUS Prime B460I-Plus - 99€                           

G.Skill Aegis DIMM 16GB, DDR4-3000 - 76,5€

Kingstom A2000 500GB -  61€

Alpenföhn Panorama - 21,33€
CiT MTX008B Mini ITX - 76,3€
be quiet! Pure Wings 2, 80mm 7,5€

 

+ 7€ postnine

 

Komp je ze instaliran pri kolegici, tk da dodatnega testa nisem uspel naredit.

 

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...