Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

SubjectX reče pred 2 urama:

Razumem, samo sem tudi takrat dal za Zipanga 2 100€ in mi je res vrhunsko delal na OCjanemu i5-4750k. Škoda mi je dati še enkrat 100€ če bi bil ta več kot primeren, samo nekako bi ga moral fiksirati gor..

 

 

 

 

 

Ce bi bila recimo to stara odsluzena oprema, bi lahko sam izdelal pritrdilo iz zice in malo iznajdljivosti, samo je zelo tezko dobit pravi strik obeh povrsin: ce uporabis premalo sile, imas slab stik povrsin in posledicno slabo odvajanje toplote, ce uporabis prevec sile, lahko poskodujes maticno plosco, lezisce procesorja ali celo procesor sam. Tako da glede na to da se gre za novo opremo, nabavis novo hladilno telo, Zipanga pa na Bolho (ceprav osebno ne bi nikoli kupoval rabljenih (lahko pa vzamem zastonj ker imam ravno en 1150 proc, hehe)).

uredilo bitje Stasis
Povezava do prispevka

Evo končno mi je uspelo sestavit  računalnik.

Ryzen 3200g s stock hladilnim sistemom.

 

Temperature se mi zdijo čisto solidne, trenutno  se gibljejo pod 40 stopinj - malo brskanja po internetu pa neki se v ozadju posodablja.

Čez 50 pa še ni šlo sploh.

Capture.PNG

Povezava do prispevka

Imam ohišje Fractal Design Focus G (https://www.fractal-design.com/products/cases/focus/focus-g/black/). V ohišje sta spredaj vgrajena dva 120 mm fana. Zdaj bi rad inštaliral še en 120 mm fan, ki bi odvajal vroč zrak ven iz kište. Je treba kaj pazit pri nakupu, ali lahko pač kupim 120 mm fan in se ga potem obrne tako, da bo pihal zrak ven (naj bi bila usmeritev narisana na ohišju)?

Povezava do prispevka
Jude reče pred 30 minutami:

Imam ohišje Fractal Design Focus G (https://www.fractal-design.com/products/cases/focus/focus-g/black/). V ohišje sta spredaj vgrajena dva 120 mm fana. Zdaj bi rad inštaliral še en 120 mm fan, ki bi odvajal vroč zrak ven iz kište. Je treba kaj pazit pri nakupu, ali lahko pač kupim 120 mm fan in se ga potem obrne tako, da bo pihal zrak ven (naj bi bila usmeritev narisana na ohišju)?


Jaz sem vzel be-quiet 120 mm (nek shadow wings model) točno za to ohišje in kot zadnji za VEN. Dejansko neslišen, plus enostavna montaža (ni vijakov, ampak so "čepki" ). Kar kul. Mislim, da je bil nekaj čez 20 € s poštnino vred. Kako dolgo bo pa deloval, pa ne vem. Trenutno je v redni uporabi šele nekje od konca lanskega poletja in itak še ni opaznih anomalij. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Če ne bo igral na 240hz 1080p monitorju, je to bolj akademska razprava.

 

Bodo pa next-gen igre bolj procesorsko zahtevne, hkrati pa bodo grafične dosti hitrejše, pri kakšnem 3080Ti zna 10900k bremzat tudi na 1440p, vsaj pri old-gen/cross-gen naslovih.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 2 urama:

Saj to me zanima. 1440p z grafično npr 2080ti ali 3080ti ali kaj bo. Zdaj če bo nekaj manj fpsjev ni panike. Zdaj, če bo ogroma razlika med osem in dvanajst-jedrnikom... kar pa dvomim.

ja, še ne vemo kako močno bodo forsirali cpu jedra, pa če bo kakšno potrebno za hitro streamanje iz ssdja v igrah  (konzole imajo namenski kontroler)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Za mlajšo sestrico iščem laptop. Uporabljal bi se za pisanje nalog, filmi, youtube in občasno minecraft/fortnite ipd.

Trenutni imam ogledano https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp-pavilion-15-ec0013nm-gaming-prenosnik-8pn43ea?fbclid=IwAR3Izew-aD0Fil9H3O8HgVmQmzDfZXRklaBAWeHBNjBxoBLKrTvoNHYzOWc

Se da dobit za ta denar še kaj boljšega?

Hvala za nasvete.

Cena med 600-700eur.

 

Povezava do prispevka

Meni nov računalnik perfektno služi, sem pa ugotovil, da zaradi grafične ne bom več rabil gretja v pisarni. Ko nekaj bolj zahtevnega delam (ali igram igre) mi skoči temperatura grafike do cca 63 °C, pod mizo se vklopi reaktivni motor in začne mi pihat vroč zrak v noge. :D

Povezava do prispevka
lebaron reče Dne, 11. 6. 2020 at 21:59:

Evo končno mi je uspelo sestavit  računalnik.

Ryzen 3200g s stock hladilnim sistemom.

 

Temperature se mi zdijo čisto solidne, trenutno  se gibljejo pod 40 stopinj - malo brskanja po internetu pa neki se v ozadju posodablja.

Čez 50 pa še ni šlo sploh.

 

 

Kaj imaš to za en program za spremljanje teh podatkov?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...