Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 16 urami:

A lahko nehamo s temi srednjeveškimi forami o upgrejdanju cpujev. Upgrejd cpuja je najbolj neumna stvar zadnjih 10 let.

Zanimivo. Pol je moj 7600k @4750 MHz res za v smeti. Ker sem marsikatero opcijo (sploh draw distance ipd.) moral izklopit, da mi v mestih ni padalo po 30 fps, ampak samo na 40. GPU ni bil zabit.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 13 minutami:

Zanimivo. Pol je moj 7600k @4750 MHz res za v smeti. Ker sem marsikatero opcijo (sploh draw distance ipd.) moral izklopit, da mi v mestih ni padalo po 30 fps, ampak samo na 40. GPU ni bil zabit.

Tako je, tvoja ugotovitev je pravilna. Tvoj procesor je bolj, kot ne za v smeti.

 

In upgrade samo cpuja je v tvojem primeru totalna neumnost. Za svoj cpu ne boš dobil niti 50€, medtem ko za 7700k bi moral dati 150€+, za res reven upgrade. Skratka boljš da vse skupaj prodaš in kupiš novo. Z istim doplačilom = boljši perfomance.

 

Men da mi kdo plača 50 € ne bi šel odpirat kište, hladilnik dol jemat pucat in nazaj sestavljat za upgrejd cpuja.

 

 

To kupiš en 300€ cpu in čez 4-5 let zamenjaš cel komp ali vsaj platformo. To upgrejdanje cpujev je neumno, zato ker lo/mid cpuji niso več vredni nič, tisti ki pa top pašejo na plato so pa overpriced zaradi suckerjev, ki mislijo da se splača upgrejdat samo cpu.

 

 

 

Povezava do prispevka

Eh, to itak. Edina zadeva, ki jo menjam po nakupu PCja je grafa, pa še to verjetno ne.

 

Očitno je res gaming @8cores postal realnost.

Se pa hitro poraja vprašanje ali kupiti 8, 10 ali 12 jeder v 2023 če nameravam obržat tisti PC 6 let. Vsaj pri 7600k sem se uštel.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
maksi reče pred 59 minutami:

Ja, če boš hotel izkoristiti top cpuje, boš moral vsaj dati jurja ali dva za gpu, tako pa se bo morala večina zadovoljiti s low/mid ali rabljenim gpujem, ki ne bottlenecka povprečen današnji cpu.

Pa se pol bos vsak dan cvikal da ti bajta zgori ce obremenis gpu nad 20%. 

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 2 urama:

Eh, to itak. Edina zadeva, ki jo menjam po nakupu PCja je grafa, pa še to verjetno ne.

 

Očitno je res gaming @8cores postal realnost.

Se pa hitro poraja vprašanje ali kupiti 8, 10 ali 12 jeder v 2023 če nameravam obržat tisti PC 6 let. Vsaj pri 7600k sem se uštel.

 

Tako je. Edina stvar, ki se menja je GPU, diski in rami se dodajajo, ko pa je cpu za menjat se pa menja platforma. Glede na to, da je se moderni 8 core 16 thread cpuji začnejo že pri manj, kot 250€, mislim, da ni kaj za razmišljat, če želiš imeti naslednji 4-5 let mir, kar ni kratko obdobje.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 56 minutami:

 

Tako je. Edina stvar, ki se menja je GPU, diski in rami se dodajajo, ko pa je cpu za menjat se pa menja platforma. Glede na to, da je se moderni 8 core 16 thread cpuji začnejo že pri manj, kot 250€, mislim, da ni kaj za razmišljat, če želiš imeti naslednji 4-5 let mir, kar ni kratko obdobje.

Ma, 8 core je no brainer. Vprašanje je če rabim več, če mislim PC uporabljat skoraj do 2030.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...