Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 3 urami:

Odvisno kaj igras, po moje je brezveze za en mesec kupovati CPU z grafo. Raje pocakaj potem.

 

5600G ni presezek za ta denar. AMD je sploh drag ratal.

bolj zato da začnem buildat pa pol postopoma nardim. dnar ni problem, na mesec fuknem v povprečju v smeti 600 + €. Samo zdej res nimam za grafo. Kaj bi predlagal? 5600g je na ravni 5600x ... streamalo se bo izključno 1080p igre tako da dvomim da je to premalo ali pač? pa plate so izredno pocen na amdju

uredilo bitje Fulltacticalgear
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Evo zdaj pa si dobil že vse nasvete kaj jih lahko sploh dobiš, plus video recenzije... in mislim, da se lahko komot odločiš. Je pa res, da dokler ne dobiš potrditve od pravih strokovnjakov, je težko kupiti. Jaz bi počakal, da nakup potrdi moj mucek @vlaho potem pa kar pogumno kupiš.

 

pa jaz moram potrdit tudi!

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče Dne, 11. 9. 2021 at 19:10:

bolj zato da začnem buildat pa pol postopoma nardim. dnar ni problem, na mesec fuknem v povprečju v smeti 600 + €. Samo zdej res nimam za grafo. Kaj bi predlagal? 5600g je na ravni 5600x ... streamalo se bo izključno 1080p igre tako da dvomim da je to premalo ali pač? pa plate so izredno pocen na amdju

5600g ni na ravcni 5600x. 5600x je kar nekaj boljsi.

Za streamanje zal ne vem, previdevam pa da bo 5600g grafa presvoh.

 

Drugace pa se splaca 10400 (ter 10500 / 10600) oziroma 11400 - odvisno od cene in prodajalca - te imajo integrirano grafo UHD630 - pac za delo je, ni pa za spilat.

 

Na tvojem mestu bi vzel npr. 10400F in pa kaksno rabljeno 1650 / 1650 super.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Sam ena mimobežna informacija, pred par leti sem streamal in sem uporabljal sistem z amd fx 8350 (cpu iz 2012, ki je bil ze takrat baje precej zanic, vsaj po single core perf). No streamal sem brez bilokakih problemov sploh, vse zelo gladko. Je pa res da sem streamal en bolj indie špil, ki ni glih znan po nekih visokih strojnih zahtevah. 
 

Tak da glede na to mojo izkusnjo mi nikoli ni blo jasno zakaj ljudje radi smatrajo streaming kot nekaj hardwersko precej zahtevnega. 

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 18 minutami:

Sam ena mimobežna informacija, pred par leti sem streamal in sem uporabljal sistem z amd fx 8350 (cpu iz 2012, ki je bil ze takrat baje precej zanic, vsaj po single core perf). No streamal sem brez bilokakih problemov sploh, vse zelo gladko. Je pa res da sem streamal en bolj indie špil, ki ni glih znan po nekih visokih strojnih zahtevah. 
 

Tak da glede na to mojo izkusnjo mi nikoli ni blo jasno zakaj ljudje radi smatrajo streaming kot nekaj hardwersko precej zahtevnega. 

1080p pred leti verjetno sploh ni bil standard recimo. pa trenutni bitrate je 6k ... Največji problem ni game ampak game + encoding. 

Povezava do prispevka

odvisno od grafe, ane...

nvidia ima ze kar nekaj generacij vgrajen hardverski encoder NVENC, ki prevzame to delo pretvarjanja niza slicic v prostorsko manj pozresen zapis, Intel ima Quicksync, AMD je pa bolj ubog kar se tega hardwera tice... nekaj imajo, sam je dosti "meh".

Ce pa mas dovolj jeder, pa reces "ajde, 2 jedra uporab za softwareski encoding, ostalo zene spil".

Itak pri 8core CPUju ni blo problematicno 2 jedra uporabt za encoding, 4 jedra za spil, z dvema jedroma si pa lahko se facebook, mejle in mn3 cekiral...

Povezava do prispevka

Vprasanje glede alternade.de... je kdo kupoval kaj zadno obdobje,gledam predvsem grafike,po ocenah so zaupanja vredna štacuna tudi posiljajo v slo kot sem izbrskal za 14.99€ oz 19% ddv dodajo.Gre narocilo brezproblema skozi ali imajo kaksne "fore" za slovence? V smislu ko vidijo SLO naslov pa stornirajo oz rabis posrednika mailboxe.de.Hvala za odgovor

uredilo bitje skyboy
Povezava do prispevka

Alternate ti za Slovenijo pripravi posebi ponudbo (zarad davka), kar pomen da nekaj kar je omeejeno na zalogi zlo težk dobiš, ker preden ti pošlejo ponudbo že stvar zgine. Največji problem zame je da pošiljajo preko UPS - paket pustijo kr pred vrati in sploh nič ne javjo ( me je skor kap ko sem vidu da je grafa mela status dostavljena, pa js nič prevzel).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...