Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Pehta reče pred 10 urami:

Nabavil sem Asus ROG G35 pc. Vse lepo in prav, samo dust filtre bi si rad dodal na ventilatorje oz. kjer je potrebno.. Mi zna kdo pomagat oz. priporočat kje vse jih dodat in kakšne/kje jih naj nabavim?

 

Hvala, LP

Dobra ohisja ze imajo vgrajene dust filtre, ki jih je enostavno odstraniti in spucati.

Ne vem pa ce lahko kaj uporabnega custom nastavis, ker ne bos mogel narediti enostavno odstranljive.

 

Drugace pa dust filtri zmanjsajo pretok. Jaz jih nimam, na vsake toliko casa odpres kisto in posesam, ce se ti res prah nabira. Mogoce 1x na leto.

Povezava do prispevka
Pehta reče pred 15 urami:

Nabavil sem Asus ROG G35 pc. Vse lepo in prav, samo dust filtre bi si rad dodal na ventilatorje oz. kjer je potrebno.. Mi zna kdo pomagat oz. priporočat kje vse jih dodat in kakšne/kje jih naj nabavim?

 

Hvala, LP

 

kišta za dva jurja brez dust filtrov?

 

kakšno ohišje?

Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 urami:

Water cooling se ne splaca kupit razn ce kupujes res high end. Drgac je cenejse in boljse ali enako zmogljivo s heatpipe-i. Je pa drugacna estetika, ce ti izgled znotraj kiste kaj pomeni (lol). 

 

bainit reče pred 1 uro:

ne, sploh pa ne AIO. kup eno orenk noctuo ali mugna + 2 venta.

 

Se strinjam. Vodno AIO je precej meh, če hočeš it na vodno moraš imo it all out z custom loop

finta vodnega je navijalski potencial + zelo podobne temperature na vseh komponentah + estetika + veliki radiatorji (tišina),  zato je idealno če potem fukneš vodno tudi na gpu, hladiš vrm na matični itd.

kot že rečeno (pravo custom) vodno za najvišji rang

Drugače ti bo verjetno res boljše služila kaka noctua pa še boljši airflow boš mel v kišti, AIO-ji so bedarija.

 

In pa navijanje se dandanes imo splača bistveno manj kot v preteklosti

 

Jaz pač furam custom vodno ker mam na to neke vrste fetiš, thats all

Povezava do prispevka

no no. 

AIO vodno je super ker:
Maš za razliko od gromozanske noctue in podobnih zadev dejansko prostor v kišti. Ja, meni je to pomembno. 
So praktično neslišni.
Majo isti oz. boljši performance za manjšo ceno.
Se ne kvarijo in puščajo, tko ko nekatere mone tukaj govorijo o tem že zadnjih 10+ let. Večina ljudi ti bo tudi trdilo, da so cpu coolerji dosmrtni. Ah no. Tudi le teli imajo plin v heat pipe-ih, in gredo z leti v kurac. 

Zakaj custom vodno ni ok:
Drago ko kurba (verjetno te bo koštalo tkaj kot pou kište brez gpuja). 
Ne moreš eazy swappat komponent. 
Velika verjetnost, da boš mel leake, ker bolj kot ne moraš vse cevi sam custom naredit - jih skup povezat. 


Kar se mene tiče, kupi dober AIO za 90e, al pa noctuo za 120. 
Če ne misleš pa ničesar od zgornjega, furaj stock cooler ki ga dobiš zraven cpuja, pa se zraven jokaj. 
 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

DaPubec je slučajno našel to:

Predator Orion 3000 Gaming PC: Amazon.de: Computer & Accessories

 

Mislim, da je vredno teh €, ampak vseeno se mi zdi nekoliko sumljivo. :) 

To je pa sumljivo poceni, samo graficna kosta toliko :S

 

Kaj pa lahko naredis ce je npr. scam. Kako Amazon to ureja ?

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Halo pubeci.

 

V košarici imam tole:

 

i5 11400F
Asrock B560 Pro4
Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 C16 2x8GB (oziroma karkoli je trenutno na zalogi).

 

Kateri hladilnik naj dam na tegale? V ohišju je prostor (trenutno je montiran stari Mugen 2), prednost je, da ni preglasen. Recimo do 40 EUR, če je mogoče.

 

Vsak predlog bo prišel zelo prav. Vnaprej hvala.

 

Lp

uredilo bitje svaljek
Povezava do prispevka
WinterThane reče pred 9 minutami:

wtf is this? kaj se res ne da dobit inverse towerjev?

 

zdej mam to:

https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Cases/Carbide-Series™-Clear-600C-Inverse-ATX-Full-Tower-Case/p/CC-9011079-WW

 

ampak bi rad neki novega in nekak ne najdem nic


In v čem je sploh smisel tega?

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...