Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Te cene 12gen so mal bucke,sicer pa kdaj je bil preoder najcenejsi?

 

Pac amazon je dal prvi na listo CPU-je zato loh da 1000€ ali 2000€,šele ko bodo ostali dodajal oz prodajal procesorje se bo izoblikovala realna cena.Amazon pa ni nikol med najcenesimi trgovinami.

Povezava do prispevka

Se komu slučajno kaj sanja s čim se pritrdijo tile mali heatsinki? Nabavu sem en kup tega za tisti vrm predel na matični, ki se mi kr precej segreva pod loadom in sicer na amazonu. Nisem pa dobil zraven nobenih thermal padov oz. biločesa s čimer se to pritrdi. Evo takšni heatsinki so:

 

image.thumb.jpeg.235b20c3b21a5c5b45c28284e0db5efc.jpeg

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 4 urami:

Se komu slučajno kaj sanja s čim se pritrdijo tile mali heatsinki? Nabavu sem en kup tega za tisti vrm predel na matični, ki se mi kr precej segreva pod loadom in sicer na amazonu. Nisem pa dobil zraven nobenih thermal padov oz. biločesa s čimer se to pritrdi. Evo takšni heatsinki so:

 

 

 

Da ne kupuješ novih, lahko kupiš samo lepilo.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Se ti da recapat? Ne da se mi celega videa gledat :D

na ryzen cpujih dela počasneje kot na 10ki, baje najbolj pri prvih dveh generacijah (>15%)

 

naj bi bil kriv nov scheduler, ki naj bi bil optimiziran za little big core arhitekturo na AL

 

  

Sovica reče pred 1 uro:

glede  na  to kaj je pokazala 10ka od 11ke pričakujem samo še več bloata in več prisiljenih funkcij, skrite opcije,  še daljši koraki za odstrant karkol od M$ja, več prisiljenih updatov, in seveda browser edge.

najbolj prizadeto je, da MS misli da bo folk kupil nov hardver, da bo imel privilegij zgoraj navedenega

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 urama:

glede  na  to kaj je pokazala 10ka od 11ke pričakujem samo še več bloata in več prisiljenih funkcij, skrite opcije,  še daljši koraki za odstrant karkol od M$ja, več prisiljenih updatov, in seveda browser edge.

 

 

 

spacer.png

 

recimo muahahaha. have fun 3 ure za vsako izumljeno končnico posebaj štimat default appe stran od mikrošafta. :avadodo:

Povezava do prispevka

Hvala obema za odgovore.:worship: Ce bom vzel pri njih bom porocal.Imam ogledan 2-3 stvari plus graficno kartico,pa ze to nanese kar nekaj cenej  ce vzamem preko mailboxede.Vsaj 50€ takoj sem prihranil.Za mindfactory pa itak vem da samo preko mailboxede posiljajo ali še to ne več? Malo sem out kar se tega tice,ker kupujem novi PC tam ko sem v zadno naroceval iz nemcije za moj PC je firma ze propadla,sedaj je pa zelja po novem PC.

uredilo bitje skyboy
Povezava do prispevka
skyboy reče Dne, 21. 10. 2021 at 14:51:

Hvala obema za odgovore.:worship: Ce bom vzel pri njih bom porocal.Imam ogledan 2-3 stvari plus graficno kartico,pa ze to nanese kar nekaj cenej  ce vzamem preko mailboxede.Vsaj 50€ takoj sem prihranil.Za mindfactory pa itak vem da samo preko mailboxede posiljajo ali še to ne več? Malo sem out kar se tega tice,ker kupujem novi PC tam ko sem v zadno naroceval iz nemcije za moj PC je firma ze propadla,sedaj je pa zelja po novem PC.

Naj ugibam..Hadrwareversand? :D 

Povezava do prispevka

Si zeeloo blizu,tukaj sem kupil tudi nekaj stvari.Drugace hoh.de oz getgoods.de.Sedaj pa itak ko kupujes novi sistem je pac fino izbrati tako trgovino da dobis cenejse in po moznosti brez našega davka sicer 3% gor ali dol ce vzames cca 2jurcka robe ze ze lep znesek.

uredilo bitje skyboy
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče Dne, 8. 10. 2021 at 12:09:

Dobavljivost ne bo problematicna. Cena pa definitivno bo.

Prav tako trenutno naj nebi prisli cenejsi modeli na trg (aka pentium in i3), ampak od i5 naprej.

zaenkrat kaže, da tudi cenejših i5 ne bo, samo top modeli (12600K). zraven bo še dražja plata in dražji ddr5 ramniki, jupi.

https://geizhals.de/?cat=cpu1151&xf=820_1700&sort=p#productlist

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...