Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 4 urami:

hvala

kako to misliš nimam velike možnosti upgrejda? kjaj pa bi priporočal?

Intelovi proci so dokaj pozresni. Za to plato je lahko se 10400f kot je predlagal maksi.

Je pa odvisno za kaj rabis.

Napajalnik je odvisen predvsem od grafe.

Za tele proce je itak grafa ranga do RTX 3060 TI lih prava. Za to je dovolj napajalnik od 550W naprej.

Jaz kupujem predvsem od Be.Quiet!. npr. https://eigre.si/be-quiet-system-power-b9-600w-bulk-bn209-80plus-bronze-1567121834

 

 

 

 

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 12 urami:

Upam da ne bos kupil na mimovrste, ker dobis drugot ceneje...

Ce bos vzel osovno B460 nimas bas neke velike moznosti upgrejda drgac.

 

EDIT:  Tukaj imas iz Eigre.si - prisparas 25 eur...

 

 

eigre_kos1.png

 

Obvezno 10400f proc in disk 1TB, 500gb še za winse in call of duty ni dovolj...  PA disk naj bo M2, zakaj bi neke zajle po kišti vlekel, ko pa imaš 2 slota za to...

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 21 urami:

Ja verjetn ce je skart roba, vi ze na zacetku zapalil? Mam ga slabo leto, velik casa je 24/7 polna obremenitev pa se nc ni blo...

 

Jaz tudi imam tega - prvič v življenju zaškrtaril na napajalniku, in evo ti ga na. :D

Zdaj ne vem kaj naredit - isto star 1 leto, dela brez težav, ampak v podzavesti imam to afero...

 

Moja (self tolažilna :) ) teorija je, da mogoče jim je med korono zmanjkalo komponent in so začeli not dajat, kar jim je prišlo pod roko (tudi GN je v testih odkril komponente z vseh vetrov)...mogoče mi imamo še tiste dobre enote, samo veš ti.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Jaz tudi imam tega - prvič v življenju zaškrtaril na napajalniku, in evo ti ga na. :D

Zdaj ne vem kaj naredit - isto star 1 leto, dela brez težav, ampak v podzavesti imam to afero...

 

Moja (self tolažilna :) ) teorija je, da mogoče jim je med korono zmanjkalo komponent in so začeli not dajat, kar jim je prišlo pod roko (tudi GN je v testih odkril komponente z vseh vetrov)...mogoče mi imamo še tiste dobre enote, samo veš ti.

 

Js se ne bom spilal in bom kr novega nabavu, crosair / bequiet in bom mirno spal. Sam nevem, kaj naj s starim, prodat si ga nekak ne upam :ermm::D

 

e: https://www.gigabyte.com/Press/News/1930

 

in direktno to verzijo mam, spada med serijsko st. 

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 10. 11. 2021 at 21:36:

 

No... ne pretiravat. 120€ sem jaz dal dobro leto in pol nazaj za 16gb DDR4, ki je bil že zelo star... Zdaj popolnoma novi DDR5 pride manj.

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B09HWDB1F8?tag=georiot-trd-21&ascsubtag=tomshardware-us-5606711059095764000-20&geniuslink=true


Uf, kakšen model rama je bil tole 16GB za 120, jaz sem pred enim letom dal 225 za 64GB.

Povezava do prispevka
Noosh reče pred 3 minutami:

Pol sem mel pa zgleda srečo da sem jih dobil za tako ceno.

 

Možno. Jaz sem takrat sigurno preveril vse možne cene preko spleta. Sem pa jih naročil iz Slovenije, ker me je zgleda RAM nekaj jebal in sem dobival blue screen. Tako, da sem želel čim prej novega in ker sem prve RAM-e kupil pri Anni, sem se dogovril za menjavo in doplačilo za te omenjene. Tako, da mi nekih 10€ ni igralo vloge... večje razlike pa ne bi plačal. Ampak ti si tudi leto dni za mano kupil (letos).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

Možno. Jaz sem takrat sigurno preveril vse možne cene preko spleta. Sem pa jih naročil iz Slovenije, ker me je zgleda RAM nekaj jebal in sem dobival blue screen. Tako, da sem želel čim prej novega in ker sem prve RAM-e kupil pri Anni, sem se dogovril za menjavo in doplačilo za te omenjene. Tako, da mi nekih 10€ ni igralo vloge... večje razlike pa ne bi plačal. Ampak ti si tudi leto dni za mano kupil (letos).


Naročeno je bilo na začetku decembra, tko da sem se še izmuznil brexitu glede na to da je bilo kupljeno na UK amazonu. :) 

S prvim ryzenom leta 2017 sem skupaj takrat vzel še nek kingston budget ram, je bil 200€ za 2x16gb 2133MHz , pa se mi je zdelo da sem poceni prišel čez. Za takratne razmere je bilo poceni.

Sem pa vedno iskal dve ram palčki čimvišje kapacitete ker sem prešaltal na ITX in ne grem več nazaj na večji format!

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 19 urami:

Napajalc vklopis v strom (vse ostale komponente odklopis) in porines izoliran izvijac ce reze za hlajenje :whistle:

Salo na stran,, najbolje da pogledas ce ti napajalnik sovpade s serijsko stevilko, ki so jih objavili za potencialno slabe napajalce. Ce si med njimi zahtevas vracilo ali kaj podobnega.

 

Arey reče pred 18 urami:

A ni nobenega recalla al neki?

 

tiesto reče pred 17 urami:

Mors poslat slo resellerju al kaksen je postopek? Ker kupljeno je preko mindfactory. 

 

Če sem prav razumel, je recall samo za USA...ampak tudi v tem primeru ti ga samo zamenjajo za "kao poštiman" model tega istega napajalnika.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...