Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 7 urami:

Od kje jemlješ cene? Iz tujine pa brez poštnine?

Ce je postnina max 20€ za cel komp ja, jemljes cene iz tuine brez postnine.

 

 

Jz sm nazadnje narocal iz computeruniverse.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 urami:

Saj glede na to kar si napisal ti noben nemre dat nasveta. Lahko procesor z grafo al brez? Rekel si cheap PC. Torej grafična ni pomembna in ni za igrat igre računalnik?

mam zunanjo grafo ze in bi rad mal nadgradil.

pač nočem dajat 300e za proc, 200-250e za matično in gorrilion za ddr 9000 ram.

 

wifi ni tako važen, najbrž se pa že dobi kaj na usb. itak mam kabl.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 3 urami:

Mindfactory prodaja v Slovenijo samo firmam.

 

V kolikor vem ce v evropi prodajas fizicnim osebam in presezes dolocen letni znesek, moras registrirati firmo v tisti drzavi.

lahko pa lepo narocis na mailbox.de in ti oni posljejo v slo in ne rabis firme. Ce narocis po polnoci na MF niti ni postnine do mailboxa

Tko da resitev je sam spet kok se kej splaca, na firmo definitivno se

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 urami:

Od kje jemlješ cene? Iz tujine pa brez poštnine?

Gledam na geizhals, kot tudi link do maticne pove.

Imam naslov v avstriji in imam prikaz koliko je tudi postnine, v vecini primerov je postnina tu med 3-9€ znotraj AT, vcasih tudi nula, iz nemcije imas pa vsega boga... med 0 in 40€.

(amazon Prime je tud vcasih kar kul imet)

 

 

bainit reče pred 11 urami:

mam zunanjo grafo ze in bi rad mal nadgradil.

pač nočem dajat 300e za proc, 200-250e za matično in gorrilion za ddr 9000 ram.

 

wifi ni tako važen, najbrž se pa že dobi kaj na usb. itak mam kabl.

Nisi pol komentiral nic na moj predlog, je to priblizno to kar bi rad?

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

je ja, edino matično bom še mal pogledal (wifi ni nujen)

kakšen je pa ta ryzen proti 9400, če nimaš nekega hudega rama (recimo če bi mel tega, ki si ga ti navedel)? ker par mojih kolegov je raje kupilo intele (8400 in enega boljšega 9xxx recimo, ala šime) za gaming rig

to mi je bedno ja glede intel socketov, moram še malo razmisliti, kaj bom naredu. s socketom 1200 bo pa ista, ker pride naslednje leto ddr5 in pcie4.

Povezava do prispevka

Pa dobro, jz pozdravljam amdjev pristop da nima vsak jeben proc svojega socketa, sam kokrat pa menjate proc? Jz pomoje 4 leta MINIMALNO ne menjam, ce ne 5+, v tem casu pa skor raje prodam proc+plato za nek drobiz in kupim novo. Tko da mi je na konc dneva vseeno kol casa obstaja isti socket.

Maksi ma isti hardware ze 23 let, ni proizvajalca procesorjev ki podpira sockete tok casa.

Povezava do prispevka

Še vedno je fajn opcija, če hočeš nadgraditi pa ne rabiš ravno najnovejšega proca in featurse, ni to kot pred leti, ko si imel zgolj opcijo štirijedrnih i5/i7 s par % razlike med generacijami.

 

Pač dvomim da nek 12-jedrni Zen 3 proc čez pet let ne bo zadoščal.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
bainit reče pred 8 urami:

je ja, edino matično bom še mal pogledal (wifi ni nujen)

kakšen je pa ta ryzen proti 9400, če nimaš nekega hudega rama (recimo če bi mel tega, ki si ga ti navedel)? ker par mojih kolegov je raje kupilo intele (8400 in enega boljšega 9xxx recimo, ala šime) za gaming rig

to mi je bedno ja glede intel socketov, moram še malo razmisliti, kaj bom naredu. s socketom 1200 bo pa ista, ker pride naslednje leto ddr5 in pcie4.

Gigabyte B550M DS3H

 

za stotaka...

 

R5 3600 ima 6 coreov, 12 threadov, 3.8 turbo boost do 4.3GHz, 16MB L3 cache

R3 3300x ima 4 core, 8 threadov 3.6 GHz pa boost do 4.2GHz, 32MB L3 cache

 

Intel i5 9400 6c, 6t, 2.9GHz do 4.1GHz, 9MB L3 cache

 

 

edini plus intela v tem primeru je da imas ze integrirano grafo...

V vecini multithreaded aplikacij je intel slabsi (duh), v single core je pa tam-tam s 3600-ko, se 3300X ga prekasa...

 

Bi pa menda bili Ryzeni hladnejsi od i5-ke, kar pomen da ne rabi zrakomlat tolk brnet :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 urami:

Pa dobro, jz pozdravljam amdjev pristop da nima vsak jeben proc svojega socketa, sam kokrat pa menjate proc? Jz pomoje 4 leta MINIMALNO ne menjam, ce ne 5+, v tem casu pa skor raje prodam proc+plato za nek drobiz in kupim novo. Tko da mi je na konc dneva vseeno kol casa obstaja isti socket.

Maksi ma isti hardware ze 23 let, ni proizvajalca procesorjev ki podpira sockete tok casa.

odvisn kolk veliko okno gledas :D
povprecje zadnjih 3h let: enkrat na leto

povprecje zadnjih 12 let: enkrat na 4 leta :D

Povezava do prispevka
lebaron reče pred 6 urami:

Nikjer ni več za dobit Crucial Ballistix Sport LT Gray 8GB DDR4-3200 CL16.

Mal sem se zaj.. ko sem vzel samo eno palčko.

Če dam zraven G. Skill Ripjaws 8GB DDR4-3200 CL16, bo načeloma delalo, al lahko pričakujem probleme.

 

 

Tu ti res drugega kot 50:50... verjetno bo delalo, obstaja verjetnost da ne bo...

Tajmingi so naceloma enaki. Nekje na amazonu sem nasel 8GB palcko pa hocjo zanjo 86€ + 15 za postnino :avadodo:

Za tak denar dobis cel kit 16GB

 

Šimšalamima Huhu reče pred 1 uro:

A to za vse RAMe veš na pamet latence?

 

Zelo odvisno od plate, če te bo začel zajebavat bi jaz šel prvo debuggat RAM. Men se iskreno ne bi dal zajebavat, tega prodaj pa kupi 16GB novga, prov nek hud keš ni.

 

 

^safest bet je tole

Povezava do prispevka
lebaron reče pred 18 urami:

Nikjer ni več za dobit Crucial Ballistix Sport LT Gray 8GB DDR4-3200 CL16.

Mal sem se zaj.. ko sem vzel samo eno palčko.

Če dam zraven G. Skill Ripjaws 8GB DDR4-3200 CL16, bo načeloma delalo, al lahko pričakujem probleme.

 


Še vedno se dobijo, samo pod drugo oznako, v drugačni barvi in z drugačnim hladilnikom na čipu. Drugače gre za isto stvar, še vedno je E-Die, odličen za navijanje ob normalni ceni.

 

EDIT: nikjer na crucialovi strani pa ne vidim, da bi se prodajale posamezne palčke tko da zna bit težka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XWEuRDjeN34

 

Te je meni Crucial poslal v zamenjavo, ko mi je odkurlo vse skupaj.

 

PS. Crucial costumer support je faking terrible.

 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...