Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

maksi reče pred 8 urami:

na geizhals je najcenejša 160€, pa še to ker je ima zanič VRMe

No... Najcenejša je manj kot 140€

in še odlične VRMje ima, ne vem pa zakaj bi tebi to kaj pomenilo, preden boš ti 12cora obesil nanjo bo PS8 zunaj.

 

Tko da 2x NE, ne greš v naslednji.krog.

 

https://m.computeruniverse.net/de/biostar-racing-x570gt?country=at&utm_channel=psm&utm_source=geizhals_at&utm_campaign=cpc&utm_medium=katalog&utm_content=artikel&agt=10395

Povezava do prispevka
Flosar reče pred 3 minutami:

dajte mi rečt še glede matične za r5 3600x in rx 5700 xt, prosim

 

pred časom sem bral o nekih out of the box problemih glede kompatibilnosti biosov al nekaj na to varijanto, za ryzen proce

 

verjetno ni več problemov al morem pazit kaj vzamem?

zdej ne vem kok se ti mudi ampak v naslednjem mesecu pride vn b550 čipset za ryzene, ki bo imel nekatere izboljšave in naj bi bil brez težav, tudi bolj futureproof

Povezava do prispevka

a ma kdo kako idejo za laptop za starše/upokojence, uporabljal ga bojo za internet in piratiziranje, totalno nezahtevno delo, budget okol 500e? lahko tud kak stotak več, ker nimam pojma po čem se prodajajo. apple odpade, ker se mati ne more navadt na drugačne shortcute za @

Povezava do prispevka

https://www.bigbang.si/hp-15-db1090nm-r5-3500-8g-b-256gb-win-101119-izdelek-666240/

 

https://www.bigbang.si/acer-aspire5-a515-55-554q-i5-1035g1-2x4gb-256gb-uhd-endless-prenosni-racunalnik-111689-izdelek-671592/

 

lohk greš pa še na mimokrste pa tam pogledaš nekje med 450 in 550 eur

 

FullHD, 8 GB RAM pa I5 al pa R5...s tem ne morš nič zgrešit

Povezava do prispevka
Übermensch reče pred 1 uro:

Če sem si prav zapomnil bo chipset laufal še zmeri na gen3, tako da bojo kakšne matične bolj kisle v podpori gen4 SSD-jev.

 

 X570 uses a Gen4 chipset link, while B550 uses Gen3. That’s because X570 has PCIe Gen4 lanes off of the chipset that are separate from the CPU’s lanes, something B550 has 0 of. 

Povezava do prispevka
Flosar reče pred 3 urami:

dajte mi rečt še glede matične za r5 3600x in rx 5700 xt, prosim

 

pred časom sem bral o nekih out of the box problemih glede kompatibilnosti biosov al nekaj na to varijanto, za ryzen proce

 

verjetno ni več problemov al morem pazit kaj vzamem?

Vseeno malce razmisli od kombinaciji r7 3700x in 5700, ker stane isto.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 19 urami:

Kakorkoli obrneš sta 3100 in 3300x dost brezveze. Ne zato, ker bi bila prešvoh ali karkoli.

Koštala bosta 99$ in 120$ slednji je sicer precej hitrejši vendar imamo imamo trenutno 1600AF za 99€, ki se še navije zelo dobro in že stock frekvecnah hitrejši od r3 3100, ko ga naviješ bi pa moral biti blizu 3300x. S tem, da oba poje v productivity in verjetno je tudi bolj future proof zaradi več corov.

 

Potem pa imamo za malo več denarja še 8/16 r7 2700 in r5 3600. Res ne vidim poante v 3300x v letu 2020.

 

 

 

 

Atomic, a mi sestaviš en entry level gaming build okoli 1600AF?

 

Od komponent, ki jih lahko uporabim, imam: 2 SSD-ja (Crucial MX500 1TB, Samsung 840 Pro 512GB) in napajalnik Corsair VS 550W 80+.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 58 minutami:

 

 X570 uses a Gen4 chipset link, while B550 uses Gen3. That’s because X570 has PCIe Gen4 lanes off of the chipset that are separate from the CPU’s lanes, something B550 has 0 of. 

Navedek

 

The B550 chipset will be consumers' cheapest ticket to PCIe 4.0. The motherboards will bring PCIe 4.0 functionality where it matters most, on the primary PCIe slot and M.2 slot. The current AMD Ryzen 3000-series desktop CPUs deliver up to 20 usable PCIe 4.0 lanes (16 for the GPU and four for NVMe), so they can directly feed the PCIe and M.2 slot on B550 motherboards. 

However, partial PCIe 4.0 support isn't the only novelty with the new B550 chipset. While the prior AMD 400-series chipsets provided sluggish PCIe 2.0 general purpose lanes, the B550 chipset ushers in PCIe 3.0. That's not as fast as PCIe 4.0 on the X570 chipset, but it's still a step up from the prior generation of chipsets. 

 

 

Povezava do prispevka
Jude reče pred 6 urami:

 

Atomic, a mi sestaviš en entry level gaming build okoli 1600AF?

 

Od komponent, ki jih lahko uporabim, imam: 2 SSD-ja (Crucial MX500 1TB, Samsung 840 Pro 512GB) in napajalnik Corsair VS 550W 80+.

Te komponente, kar uporabiš. Napajalnik je tud čisto cool.

Potem pa en ram 3000mhz+ z nizkimi latencami, eno plato B450, lahko 4 slote za ram, če boš kasneje kdaj rabil več, pri grafični sem ti dal pa 3, vsaka v svojem razredu najboljši P/P, koliko para toliko muzike.

 

 

komp.JPG

Povezava do prispevka

A je normalno da je amd-jev stock hladilnik tako sranje, al sem samo jaz fasal vroč čip? Ryzen 5 3600 vse na stock mi ga je zagrelo na 92°c v Cinebenchu. Plata je MSI B450 Tomahawk max, updejtan bios.

Tako da zdej sm mogu gor dat nek bequiet hladilnik, da so stopinje padle na 76-79°c.  Da ne govorim da sem procesor komej dobil dol s stock hladilnika, tok ga je zagrabila pasta :pinch:

Povezava do prispevka
Jodlar reče pred 4 minutami:

A je normalno da je amd-jev stock hladilnik tako sranje, al sem samo jaz fasal vroč čip? Ryzen 5 3600 vse na stock mi ga je zagrelo na 92°c v Cinebenchu. Plata je MSI B450 Tomahawk max, updejtan bios.

Tako da zdej sm mogu gor dat nek bequiet hladilnik, da so stopinje padle na 76-79°c.  Da ne govorim da sem procesor komej dobil dol s stock hladilnika, tok ga je zagrabila pasta :pinch:

Ok 92 je res malce huda, ampak okrog 80 je čisto normalno ja ob popolni obremenitvi, kar se v praksi zgodi samo, ko kaj transcodiraš.

Povezava do prispevka
Übermensch reče Dne, 11. 5. 2020 at 13:30:

Če sem si prav zapomnil bo chipset laufal še zmeri na gen3, tako da bojo kakšne matične bolj kisle v podpori gen4 SSD-jev.

 

atomic reče Dne, 11. 5. 2020 at 14:29:

 

 X570 uses a Gen4 chipset link, while B550 uses Gen3. That’s because X570 has PCIe Gen4 lanes off of the chipset that are separate from the CPU’s lanes, something B550 has 0 of. 

 

Evo zdej sem sel gledat kaj to dejansko pomeni :D
 

PCIe 4.0 lane-i bodo sli direktno iz CPU-ja,

South bridge bo pa na B550 platah, PCIe 3.0 in ne 4.0

 

Se pravi za eno grafo in za en NVme bo dost slo prek CPUja direkt :D

 

 

Jodlar reče pred 5 urami:

A je normalno da je amd-jev stock hladilnik tako sranje, al sem samo jaz fasal vroč čip? Ryzen 5 3600 vse na stock mi ga je zagrelo na 92°c v Cinebenchu. Plata je MSI B450 Tomahawk max, updejtan bios.

Tako da zdej sm mogu gor dat nek bequiet hladilnik, da so stopinje padle na 76-79°c.  Da ne govorim da sem procesor komej dobil dol s stock hladilnika, tok ga je zagrabila pasta :pinch:

RMA-jaj...

Povezava do prispevka

Kurac intela je, ko TDP predstavlja v cist nekih bizarnih okoliscinah in pol primerjava ni nikol na mestu.
So pa HyperThreading dali celo v vse modele, z izjemo celeronov, zdej in ni vec stvar "boljsih" modelov.

 

Neko cudno drkanje "turbo nacinov" in poimenovanje le-teh...

 

So pa skatle lepe :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...