Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Gandalf reče pred 2 urama:

Kupujem sestavljen gaming pc tam do cca 1400€ in me zanima, če se izplača tole kupit ?

https://anni.si/osebni-racunalniki/osebni-racunalnik-anni-gamer-advanced-i5-11400f-rtx-2060-nvme-gx7.html

 

Če se lahkos tegneš do 1500 €, je res precej zmogljivejša in novejša grafična.

 

Drugače pa raje nekaj z obično rtx 3060, ki je isto dost hitrejša od 2060 in novejša.

 

Za nakup novega računalnika je vedno pravi čas sedaj.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 minuto:

Je tvoj denar, why would i care? Samo potem ne sprašuj "a se splača???"

 

Sprašujem glede komponent, če se izplača ali ne. Ne vem kaj se razburjaš .. je lepo ko dobim tudi kakšne kontra predloge kot recimo od atomic-a

Povezava do prispevka

i5 11400f - 155€

H510 plata - 65€

16gb 3200mhz - 60€

500gb SSD NVMe (Crucial P2) - 50€

Ohišje - 60€?

Napajalnik = 30-40€?

 

Skupaj: ~430€

Cena konfiguracije zgoraj: 1300€

 

torej za 2060 plačaš več kot 800€

 

 

 

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

To je čist res glede Maksija :D Jaz sem dve leti nazaj kupil najprej Radeon 5700 in potem cincal, da bi res mogoče raje Nvidia. Maksi me je cel čas prepričeval kako se ne splača, ker pride nov 3xxx serija, ki bo dosti boljša ipd. No vseeno sem potem vzel 2080 Super in mi seveda nič ni žal. Žal mi je mogoče, da sem Radeon 5700 prodal en mesec pred začetkom krize in to praktično novo (2 meseca staro) za lep popust od nove. Malo kasneje bi jo lahko prodal za precej več. Z današnjega vidika pa je tisto bil itak odličen nakup.

 

Enkrat se človek mora odločiti in kupiti pa pozabiti na tisti denar (če hoče in rabi seveda). Drugače ne bo nikoli imel. To je pač dejstvo. Neki svetli časi pa sem prepričan, da še niso kmalu na vidiku. Upal bi si trditi, da celo nikoli več ne bodo taki časi, ki jih omenja Maksi, ko si lahko za del mesečne plače kupil top šit grafično.

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 26. 1. 2022 at 17:47:

To je čist res glede Maksija :D Jaz sem dve leti nazaj kupil najprej Radeon 5700 in potem cincal, da bi res mogoče raje Nvidia. Maksi me je cel čas prepričeval kako se ne splača, ker pride nov 3xxx serija, ki bo dosti boljša ipd. No vseeno sem potem vzel 2080 Super in mi seveda nič ni žal. Žal mi je mogoče, da sem Radeon 5700 prodal en mesec pred začetkom krize in to praktično novo (2 meseca staro) za lep popust od nove. Malo kasneje bi jo lahko prodal za precej več. Z današnjega vidika pa je tisto bil itak odličen nakup.

 

Enkrat se človek mora odločiti in kupiti pa pozabiti na tisti denar (če hoče in rabi seveda). Drugače ne bo nikoli imel. To je pač dejstvo. Neki svetli časi pa sem prepričan, da še niso kmalu na vidiku. Upal bi si trditi, da celo nikoli več ne bodo taki časi, ki jih omenja Maksi, ko si lahko za del mesečne plače kupil top šit grafično.

ufff potem si ziher sedaj kripto milijonar, če si predvidel vso to zadevo z miningom in pomanjkanjem gpujev

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 13 minutami:

ufff potem si ziher sedaj kripto milijonar, če si predvidel vso to zadevo z miningom in pomanjkanjem 

 

Nisem in to sploh nima veze. Saj ti vedno praviš, da ni pravi čas. Nima veze tu kripto in mining. Vedno najdeš neki izgovor. To bo kar dejstvo, ker vidim, da to pravijo vsi uporabniki, ki so aktivni dlje od mene. 

 

Ko sem jaz kupoval računalnik in izbiral komponente so vsi priznani YouTuberji govorili, da je super čas za nakup komponent... In hvala bogu, da sem jih poslušal. Pa takrat še ni bil kripto boom. 

Povezava do prispevka

Pobje, koliko je realno vreden računalnik:

 

- i5 3570k + Enermax T40 hladnilnik,

- Asrock Z77 Extreme4 

- 8GB Patriot ram

- MSI R9 390 8GB

- Samsung 870 1TB SATA SSD

- Corsair RMi 750W PSU

- Fractal Design Define S (brez okna)

 

~150eur? Ima sploh smisel prodajat in če ja, naj probam prodat vse skupaj se splača kaj obdržat (npr. ohišje, mogoče PSU, čeprav ima nekih 6 let)? Nekako se mi zdi, da bi bilo najbolje, če ga šenkam sestri, pa naj ga ima mularija.

Sile nimam (čas je na moji strani). Ciljam, da bi letos menjal, mogoče ko pridejo next gen grafike.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...