Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Hvala bogu, da je Intel z Alder Lake procesorji končno uspel spesnit nekaj konkurenčnega.

 

To je spodbudilo AMD, da je nam revežem (ki še vedno životarimo na starih X370 ploščah in Ryzenih prve generacije) z novo AGESA verzijo končno omogočil, da nadgradimo na 5000 serijo. Long live AM4.

Povezava do prispevka
BikeAdriano reče pred 1 uro:

Je reku revežih na prvih ryzenih lol, jaz se vedno furam fx-8350 (navit na 4.8ghz) in mi za vse kar delam popolnoma zadostuje :)

Sej ni kot da je za v smeti ampak se mu pa ze kaze starost. Jz ga mam tut v PCju, ampak ga uporabljam samo za filme za kar je valda overkill. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 23 minutami:

Sej ni kot da je za v smeti ampak se mu pa ze kaze starost. Jz ga mam tut v PCju, ampak ga uporabljam samo za filme za kar je valda overkill. 

V win 10 zlo lepo dela vse odpira ko šus, tud za kako delo je še ok. Npr. cinebench score na 4.8ghz mam mislim da okrog 763 kar za tak star cpu niti ni tako švoh. Bom pa letos na deseto obletnico tega cpu-ja verjetno končno nabavu nek ryzen 4, dobro mi je služil. 

Povezava do prispevka
BikeAdriano reče pred 4 urami:

V win 10 zlo lepo dela vse odpira ko šus, tud za kako delo je še ok. Npr. cinebench score na 4.8ghz mam mislim da okrog 763 kar za tak star cpu niti ni tako švoh. Bom pa letos na deseto obletnico tega cpu-ja verjetno končno nabavu nek ryzen 4, dobro mi je služil. 

 

No evo... pravilno si se odločil. Ta ti je dovolj dolgo služil za kucanje po gnoju in youtube. Sedaj je čas, da pustiš stare čase za seboj in kreneš naprej novim zmagam naproti.

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 9. 4. 2022 at 16:34:

https://links.si/storeclosed 


links je očitno zapru štacuno. 

Sej ne da je bla trgovina neki ugodna, ampak za hitre nakupe je še vedno precej boljša kot bigbang, kjer je vse 30% dražje, in manj smrdljiva kot mlacom. 
 

Vcasih so imeli kako super akcijo. Tam sem kupil Logitech zvocnike in intel NUCa po super ceni. Pa tudi kaksne ventilatorje.

Res skoda.

Povezava do prispevka
DrAndy reče Dne, 8. 4. 2022 at 3:02:

Hvala bogu, da je Intel z Alder Lake procesorji končno uspel spesnit nekaj konkurenčnega.

 

To je spodbudilo AMD, da je nam revežem (ki še vedno životarimo na starih X370 ploščah in Ryzenih prve generacije) z novo AGESA verzijo končno omogočil, da nadgradimo na 5000 serijo. Long live AM4.

Resno?

 

Jaz sem pa nabavil 3800x pred casom ravno zaradi tega, ker 5xxx serija ni pasala gor...

Povezava do prispevka

Vse je smiselno kupit danes in sedaj. Ob novi generaciji plate/proca pri menjavi profitiraš minimalno. Upgrejd proc path... je nekaj najbolj neumnega, že od leta 1983. Kdo upgrejda proc? Klošar z 7 let starim pet jedrnim na 8 jedrni, ki ponavadi rabljen stane, toliko kot nov 8 jedrni zato, ker mu je to edina rešitev.

Da mi da en 50€ jest ne bi zdej odpiral škatle in jo celo razstavil in dajal hladilnik dol, brisal pasto in na novo gor dajal in vse nazaj sestavljal... resno... Nihče ne menja proca, če pa imaš lahko 5 let star proc in si še zmer in the game... Mogoče ne za benchmarke, ampak vse ostale je pa isti kurac, ker je zmeraj grafična bottleneck.

 

Grafična kartica je pa druga stvar, ker to je enostavno prodat, enostavno menjat itd... Pa spet, zakaj ne bi kupil danes in ko pride nova serija in jo prodaš. Pač jo prodaš za 50-100€ manj, kot si jo kupil, ampak evo spet, da mi en reče evo ti 100€ in čakaj 7 mesecev, da pride nova grafa mu šamar opalim...

 

Ta maksi teorija o čakanju ne pije vode, niti če si reven.

Povezava do prispevka

i3/i5 12gen so konkretno nabriti, pa relativno poceni. 

https://e-misija.si/racunalniski-deli/procesorji/procesorji-intel-1700/procesor-intel-1700-core-i3-12100f-4c8t-33ghz43ghz-box-60w-brez-grafika-hladilnik-prilozen/i3-12100F

 

Cpu za 110e tam tam z i7 9700k 
What a time to be alive. 

 

 

Ni izgovora za met slab PC, če kdo razmišlja o cheap menjavi. 
(mogoče so edino plate drage, not sure). 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...