Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 13 urami:

Sam res...  Gledam na amazonu je to 90€ celo... 

250 € plata proc ram

 

Sem prejšnji mesec kupil nov pc, vzel sem tak i3-12100f, ARCTIC FREEZER 34 DUO hladilnik, matična ASUS Prime Z690-P ATX DDR4 (to je bilo tisti moment v Slo.na zalogi od cenejših Z690).

Jaz sem zadovoljen.  S tem procesorjem, ki me je prišel okoli 110e po benchmarkih prehitim i7-8700k.

image.thumb.png.19cf4d1c25c19c40b5e7fa356350c6bd.png

 

 

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka

AM4 se res počasi poslavlja, ampak bolj zmagoslavno slovo to skorajda ne bi moglo biti. Prve Ryzen plošče so prišle davnega leta 2017 in dejstvo, da lahko na 5 let staro plato še vedno zadegaš trenutno najhitrejši gaming procesor, je skromno rečeno vrhunsko.

Povezava do prispevka

Začel sem delat malo "lastno raziskavo" za nov PC. Začenjam na začetku, se pravi ohišje + hlajenje. Iščem čim več tišine, ko ne gejmam in da ne zadeva ne požira praha. Velikost ni pomembna, cena tudi ni neka ovira (v mejah razuma seveda). Ne bi se več zajebaval z vodnim hlajenjem (mogoče kak stavljen komplet, če bistveno prispeva k tišini).

Povezava do prispevka

Izmučen sem od raziskovanja, ne vem kako uspeva vsem covid majstrom vse preučit. Recimo, da imam ohišje, napajalc in grafično zbrano. Zdaj je pa dilema katerir proc, matična, ram. Najbrž Intel in DDR5. Je sploh kaka dobra plata za razumno ceno (ne rabim niti wifija in ogromno portov)? Bo i5 dovolj? Edina resna obremenitev za to mašino bodo igre.

Povezava do prispevka

11400F + B660 je trenutno najboljša opcija, lahko pa tudi Ryzen 5600(x) in B550. Na DDR5 iti sedaj je nesmiselno, ker dosti preplačaš tistih par procentov hitrosti. Če vztrajaš na tem, potem počakaj na Zen 4(Ryzen 7000) in Raptor Lake(13. gen.) konec leta, verjetno se bodo tudi cene DDR5 do tedaj že znižale.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Jaz bi raje dal DDR5 ram:

https://www.caseking.de/en/kingston-fury-beast-ddr5-4800-cl38-16-gb-schwarz-meki-067.html

 

Ali dva ta če hočeš dual channel:

https://www.caseking.de/en/adata-premier-ddr5-4800-cl40-on-die-ecc-8-gb-schwarz-bulk-mead-131.html

 

 

Zdaj ni razlike v performancah, ampak od zdaj naprej pa bo SW pisan za DDR5 frekvence.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...