Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Sicer ni nov računalnik me pa zanima koliko je kaj to vredno brez diskov. Te bom obdržal. 

Hladilnik je Noctua nh-u14s se mi zdi. Ohišje Fractal Design R5. 

Zanima pa me, ker mislim naredit update na i5 12xxx in kakšno 3080 vključno z novo kišto, napajalcem, hladilnikom.  Če je smiselno sedaj menjati.

 

 

pc.jpg

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 26. 6. 2022 at 9:16:

p300a je dober deal, če ga dobiš za 60€. ni veliko buđet kišt, ki bi mele airflow. večina ima samo nek sorry excuse za airflow. case in point, p350x. keš fuknjen skozi okno, imo. :D

evo, izgleda bere uvoznik forum, zaloga p300a prispela :) 

Povezava do prispevka

Narode, za firmo bi rabil en PC. Uporabljal se bo za samo za word/excel/brskanje po netu. Lahko je mogoče mini. 

 

Zraven bi še vprašal za monitor (max velikost 19 inčev,, da je min 120hz  ips ali va, gleda se iz razdalje 0.5m).

 

Kupil se bi v sloveniji, najraje sestavljen.  hvala 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 32 minutami:


lih tukaj bo ogromna razlika. 

 

če rabiš poceni pc za pisarno, želiš integrirano grafiko. 

 

Pomoje nisi razumel. Hotel je rect da za pisarnisko delo ne bo razlike med 12100 in 10100.

In se strinjam. Boljsi budget je 10105 (ali 10100), ki je super zadeva in je skupaj s plato kar nekaj cenejsi od 12100.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 16 urami:

Sicer ni nov računalnik me pa zanima koliko je kaj to vredno brez diskov. Te bom obdržal. 

Hladilnik je Noctua nh-u14s se mi zdi. Ohišje Fractal Design R5. 

Zanima pa me, ker mislim naredit update na i5 12xxx in kakšno 3080 vključno z novo kišto, napajalcem, hladilnikom.  Če je smiselno sedaj menjati.

 

 

pc.jpg

Nekje med 440 in 500 eur. Tezko je tocno rect ker cene grafam padajo.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 20 minutami:

Pomoje nisi razumel. Hotel je rect da za pisarnisko delo ne bo razlike med 12100 in 10100.

In se strinjam. Boljsi budget je 10105 (ali 10100), ki je super zadeva in je skupaj s plato kar nekaj cenejsi od 12100.

tut plate so cenejše od 1700. pa kupi en malo boljši PSU, da ne bo nabijal venta.

so pa za tako easy pisarniško delo imeli pri nas že nekaj podobnega kot NUC... (dell)

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
bainit reče pred 6 minutami:

tut plate so cenejše od 1700. pa kupi en malo boljši PSU, da ne bo nabijal venta.

so pa za tako easy pisarniško delo imeli pri nas že nekaj podobnega kot NUC... (dell)

Ja saj sem napisal "skupaj s plato".

 

Za pisarnisko delo je tudi pentium ali celeron dovolj drgac. Ampak ce imas malo lufta ni toliko drazje ce kupis 10100 pa imas 6-8 let mir. Jaz sem za siht narocil prav 10105   3 tedne nazaj.

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 10 urami:

Nekje med 440 in 500 eur. Tezko je tocno rect ker cene grafam padajo.

Ok vsaj približno. Hvala!

 

Sedaj se pa odločit ali kupit komplet novo kišto ali zaenkrat samo nov napajalc in grafo. 

 

Edit:

DDR4 ali 5 za novo kišto?

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 3 urami:

Matr so začeli oadati dobri deali. Tole ponujajo za 1619 USD. Nekako sem si obljubil, da pocakam na naslednjo generacijo..ampak tole..mamljivo.

 

  • Windows 11 Home
  • Intel Core i7-11700K 8/16 5.0GHz CPU
  • RTX 3080 Ti 12 GB GDDR6X
  • HyperX 32 GB DDR4 RAM 3200 MHz
  • 512GB NVME SSD
  • 2TB 7200 HDD for secondary storage
  • 800W GOLD PSU

 

na idealo dobiš:
 

3080 za 900e

i7 11700k za 300e
plata z590 za 150e
ram: 32gb za 100e

PSU: 90e 
nvme 1tb 100e 
ohišje 100e

Skupaj: 1740eur

 

Aja, pa ko gledaš cene v USD ne pozabi da so vse brez davka. 

 

Povezava do prispevka

Tudi če živi v USofA, se imo bolj splača po komponentah. 

Sej verjetno bo na koncu podobna cena, ampak bodo pa komponente in posledično končni build boljši. 
Zdej če nisi lih vešč sestavljanja, ti imo v teh microcentrih za par dodatnih dolarjev vse skupaj tudi sestavijo. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...