Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Ma cena je dost dobra. Tistih par USD razlike je cisto vseeno, posebej glede na ameriske place.

 

Ce bi si sestavljal potem je bolje narediti nekaj iz intelove 12 gen. Ce je pa ze sestavljen je pa tudi 11700 cisto dobra zadeva. Posebej pri 1440p in 4k resoluciji ne bo nobene razlike.

Povezava do prispevka

Ja živim v ZDA, zato je pač cena v USD. Ampak saj zdaj je itak tam tam konverzija valute. 

 

Ma saj se uščipnil, čeprav imel že košarico polno. Na 20 min sem se premislil :) Si dal moratorij do jeseni, konca leta . ampak čedalje bolj me žuli, da nimam konkretnega desktop PCja. Tale prenosnik z 2060 saj služi za kak osnoven namen, pa kak cities skyline, anno, ipd.. ampak ni to to, sploh ko vkopi jet engine :huh:

 

Nekako se vidim s kakim 4060, 4070 če bi bila dokaj spodobna cena. 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Potreboval bi malo pomoči in kakšno mnenje, ker pojma nimam o računalnikih in kaj je koliko toliko ok.......

Imam kišto še iz leta 2013. Vem da je noter Core I-3, 8gb rama in pa Radeon HD 7770 ter nek disk. Mislim da je končno čas za menjavo. Gledal sem nekaj takega

https://www.mimovrste.com/namizni-racunalniki/mega-5000-namizni-gaming-racunalnik-pc-g5554rgb

 

Na njem ne mislim igrat novih špilov v nevem kakih rasolucijah (temu je namenjen PS5). V prvi vrsti je namenjen gledanju filmov in pa surfanju po netu, ter pa občasno zagon kakšnega web 3 špila. Fajn bi tudi bilo da ima naložen že win 10, kjer ga tale žal nima.

Mogoče kaka ideja kje še naj pogledam za kaj ugodnega do 800€?

 

Lp

Povezava do prispevka
Tiber reče pred 1 uro:

Potreboval bi malo pomoči in kakšno mnenje, ker pojma nimam o računalnikih in kaj je koliko toliko ok.......

Imam kišto še iz leta 2013. Vem da je noter Core I-3, 8gb rama in pa Radeon HD 7770 ter nek disk. Mislim da je končno čas za menjavo. Gledal sem nekaj takega

https://www.mimovrste.com/namizni-racunalniki/mega-5000-namizni-gaming-racunalnik-pc-g5554rgb

 

Na njem ne mislim igrat novih špilov v nevem kakih rasolucijah (temu je namenjen PS5). V prvi vrsti je namenjen gledanju filmov in pa surfanju po netu, ter pa občasno zagon kakšnega web 3 špila. Fajn bi tudi bilo da ima naložen že win 10, kjer ga tale žal nima.

Mogoče kaka ideja kje še naj pogledam za kaj ugodnega do 800€?

 

Lp

Ce ne mislis igrati novih spilo potem lahko vzames tudi tole (brez Windowsov): https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/namizni-racunalniki/namizni-racunalniki/za-vsakdanjo-uporabo/poslovni/79235/

Lahko igras sicer indie igre ali starejse spile bp.

 

Ce imas pa moznost pa naj ti kdo sestavi po komponentah, ker bos dobilo res mnogo vec kot pa pri teh v naprej narejenih jajcih.

 

Povezava do prispevka

Super takšne ideje rabim. Mislim, da bi najraje da je že gor win 10 ali pa 11, da še nimam komplikacij s tem.

In ja žal nimam nikogar, ki bi mi lahko sestavil ok mašino po komponentah, tako da bo verjetno najboljše da kupim pač nekaj solidnega že vnaprej sestavljenega.....

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

 

Super, ni problema it malo čez budget tudi blizu 1000€ gre skozi. Bi pa res najraje, da je gor že Os win 10 ali 11....

Drugače pa gledam malo ta simarket.si shop in se mi zdi ok štacuna. Kake imate izkušnje, se splača vzet pri njih ?

uredilo bitje Tiber
Povezava do prispevka

Ma ja v mladosti sem si sam sestavljal in se igral z kištami. Zdaj pa niti ne vem kaj točno nabavit da bo na koncu vse kompatibilno in pa seveda je prisotna tudi lenoba. Bom dal kar malo več in kupil že sestavljenega, ker itak ga bom imel naslednjih 10 let, toliko kot imam tegale zdaj....

Povezava do prispevka
Tiber reče pred 9 urami:

Ma ja v mladosti sem si sam sestavljal in se igral z kištami. Zdaj pa niti ne vem kaj točno nabavit da bo na koncu vse kompatibilno in pa seveda je prisotna tudi lenoba. Bom dal kar malo več in kupil že sestavljenega, ker itak ga bom imel naslednjih 10 let, toliko kot imam tegale zdaj....

To da se ti ne da sestavljat računalnika te razumem.

To, da se ti ne da z uradne microsoft strani zdowloadat winsev na USB ključ ta je pa mal bosa...

Povezava do prispevka

Valda si sam naložiš Winblowse in se izogneš neumnosti tipa "v BIOSu zapečena licenca za POFUKAN HOME edition Winblowsev". Home edition je kriminal, ki bi ga blo treba prepovedat. Moraš bit res usekan, da furaš Winblows brez group policy editorja. Edino, če ti ga kdo drug administrira, potem ti je lahko ravno. :ododava:

Povezava do prispevka

Zgornjega stavka ne razumem nič, tak da ja ti je lahko jasno koliko mi je jasno:D

 

atomic reče pred 53 minutami:

To da se ti ne da sestavljat računalnika te razumem.

To, da se ti ne da z uradne microsoft strani zdowloadat winsev na USB ključ ta je pa mal bosa...

 

Bom vzel kar tega, ki si mi ga ti predlagal. Sem malo primerjal cene in je kar ceneje kot pa kaki Big Bang ali pa Harvey Norman.....

A so na temle Simarket.si zapuanja vredni? Že kakšne izkušnje?

Povezava do prispevka
Tiber reče pred 1 uro:

Zgornjega stavka ne razumem nič, tak da ja ti je lahko jasno koliko mi je jasno:D

 

 

Bom vzel kar tega, ki si mi ga ti predlagal. Sem malo primerjal cene in je kar ceneje kot pa kaki Big Bang ali pa Harvey Norman.....

A so na temle Simarket.si zapuanja vredni? Že kakšne izkušnje?

res sam kupi komponente, daljša življenska doba bo s kvalitetnimi zadevami

 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 5 urami:

Valda si sam naložiš Winblowse in se izogneš neumnosti tipa "v BIOSu zapečena licenca za POFUKAN HOME edition Winblowsev". Home edition je kriminal, ki bi ga blo treba prepovedat. Moraš bit res usekan, da furaš Winblows brez group policy editorja. Edino, če ti ga kdo drug administrira, potem ti je lahko ravno. :ododava:

kaj pa rabiš to, če nisi v domeni or sth?

Povezava do prispevka

To je klasičen mnenjanlik pri nas. Človek, ki nima pojma o računalnikih, ne zna niti winsev inštalirat, kaj šele, da bi vedel, kater procesor paše na katero podnožje in bi rad samo nek domač pisarniških komp, mu folk svetuje, da naj vzame šraufenciger in sam sestavi računalnik?

Why?

Pizda v te branded pisarniški kompi, k majo najslabše komponente, delajo tudi 15let+ in jih je bolha polna, celo podjetja jih prodajajo. Ampak ne maksi pravi, da zaradi slabega cablemanagmenta se bo komp pregreval in posledično ne bo tolko časa gveral...

 

Ne rabi človek sestavljat računalnika, vi se sestavite!

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

To je klasičen mnenjanlik pri nas. Človek, ki nima pojma o računalnikih, ne zna niti winsev inštalirat, kaj šele, da bi vedel, kater procesor paše na katero podnožje in bi rad samo nek domač pisarniških komp, mu folk svetuje, da naj vzame šraufenciger in sam sestavi računalnik?

Why?

Pizda v te branded pisarniški kompi, k majo najslabše komponente, delajo tudi 15let+ in jih je bolha polna, celo podjetja jih prodajajo. Ampak ne maksi pravi, da zaradi slabega cablemanagmenta se bo komp pregreval in posledično ne bo tolko časa gveral...

 

Ne rabi človek sestavljat računalnika, vi se sestavite!

Ma ja sicer winse bi še že spravil pomoje gor :D

Drugače pa ja tale zdajšnji comp sem kupil leta 2013 v Big Bangu. Leta 2014 sem kupil grafično in jo menjal ker je bila tista nek klump. In pa v 9 letih sem menjal 2 napajalnika in comp še vedno špila ter laufa 24 ur na dan.....

Povezava do prispevka

Pozdravljeni,

 

Nimam pojma a tole spada pod laptope ali ne (pomoje nekje vmes). V glavnem iščem nov All In One računalnik za domačo uporabo.

Še najraje bi imel 512 gb diska in 16 gb rama ampak ne vem če je to sploh možno pri cenovnem razredu nekje okoli 1000 eur (raje manj ampak če je dobra mašina?).

 

Gledal sem recimo tole:

 

Hvala

 

uredilo bitje elrado
Povezava do prispevka
elrado reče pred 13 urami:

Pozdravljeni,

 

Nimam pojma a tole spada pod laptope ali ne (pomoje nekje vmes). V glavnem iščem nov All In One računalnik za domačo uporabo.

Še najraje bi imel 512 gb diska in 16 gb rama ampak ne vem če je to sploh možno pri cenovnem razredu nekje okoli 1000 eur (raje manj ampak če je dobra mašina?).

 

Gledal sem recimo tole:

 

Hvala

 

Lahko vzames tudi kaksen Intel NUC.

npr.: https://eigre.si/intel-nuc-kit-i3-nuc11tnhi3-1645612849

ali: https://eigre.si/asus-pn51-bb555mde1-barebone-amd-ryzen-5-5500u-ac-wifi-1632212708

Tukaj dodas se RAM in DISK.

 

Odvisno kaj hoces delati z masino.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče Dne, 21. 7. 2022 at 8:57:

Lahko vzames tudi kaksen Intel NUC.

npr.: https://eigre.si/intel-nuc-kit-i3-nuc11tnhi3-1645612849

ali: https://eigre.si/asus-pn51-bb555mde1-barebone-amd-ryzen-5-5500u-ac-wifi-1632212708

Tukaj dodas se RAM in DISK.

 

Odvisno kaj hoces delati z masino.

Poglej si se kaj od minisforum

 

Sam imam UM700 model. Ryzen 3750H 4c/8t z Vega 10 Grafiko, 32gb RAM, 1TB NVM SSD pa 2TB SATA SSD. Zadevca raztura, pa se TDP lahko iz 25W na 35W unlockas, kar je sweet spot za tole masinco. Je pa res tako majhna, da nemores verjet, kam so te majhne stvarce prisle.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...