Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

indigo reče pred 18 minutami:

Poglej si se kaj od minisforum

 

Sam imam UM700 model. Ryzen 3750H 4c/8t z Vega 10 Grafiko, 32gb RAM, 1TB NVM SSD pa 2TB SATA SSD. Zadevca raztura, pa se TDP lahko iz 25W na 35W unlockas, kar je sweet spot za tole masinco. Je pa res tako majhna, da nemores verjet, kam so te majhne stvarce prisle.

 

kako je pa s hrupom? to je ponavadi rak rana teh mašin oz. limit teh kitajcev.

 

jst mam GK41 za firewall. ma sem mogu odčupat ventilator pa jerryrigat pentium4 hladilna rebra gor, da je zdaj pasiven in neslišen. :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 16 minutami:

 

kako je pa s hrupom? to je ponavadi rak rana teh mašin oz. limit teh kitajcev.

 

jst mam GK41 za firewall. ma sem mogu odčupat ventilator pa jerryrigat pentium4 hladilna rebra gor, da je zdaj pasiven in neslišen. :D

Tale masinca je zelo tiha. V defaultu je zadeva nastavljena na 25w tdp, kjer je skoraj neslisna.

 

Sam sem si za fw vzel Protectli VP2410 - noter nabil se 16gb rama pa 256 nvme ssd. :D Laufa OPNSense, zadeva neslisna saj je pasivno hlajena skozi ohisje. Ce zelis neslisno si te zadevce poglej.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 7 minutami:

GK41 ima mali vent s fiksnimi vrtljaji. enako tečen je bil pri 30 kot pri 60°C.

 

problem Protectli robe pa je, da so KONKRETNO OVERPRICED. This, če želiš enako stvar za pol manj. Ziher sem tud, da je ipak isti kitajc naredil obe mašini, samo Protectli se gre maržo. :D

 

 

Pri mojem minisforumu si lahko sam nastavljas vent npr ko katere temperature je na miru ipd.

 

In ja, Protectli je drag. Zelo. Coreboot tudi ne vem ce komu kaj pomeni. Sam sem ga vzel prek firme tak da ja... gre. :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Intel verjetno, če postavlja nove tovarne. AMD če si kupil pred izzidom prvega Ryzna si danes na boljem, kot da bi takrat kupil bitcoin :)

To je bilo takrat, ko se je @VonGriffin posmehaoval tardečim, lejte ta firma gre res v kurac ženska je prišla na čelo tech podjetja.

Če bi takrat VG namesto 980 ti za isti denar kupil delnice AMDja, danes ne bi živeo ko podstanar moja milena...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 3 urami:

Poglej zdaj vrednost delnic Intela pa koliko je bil prej. Intel je res safe bet. To ne more propadet nikoli. Prej ali slej bo šlo na staro vrednost. Pa še lepo čaka nekaj let in ko se bo prodajalo ne plačaš davka državi. 

isto so trdili za IBM

Povezava do prispevka

Za igre je 12100 boljši, za delo pa 5500 (več cpu jeder).

 

V praksi v igrah, razen če imaš high-end gpu, ne boš videl razlike, ker je gpu ozko grlo.

 

Imaš pa pri intelu možnost nadgradnje na 13. generacijo, pri AMD je konec poti za AM4 socket.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
lebaron reče pred 4 urami:

GTX 1660 ti, RTX 3050 ali RX6500XT?

Ali kaj četrtega( v tem rangu)?
 

 

V sloveniji je trenutno najbolj kak 1660 Super ki so okoli 290 eur.

Funtech ima sicer RX 6600 za okol 349 eur kar je za slovenijo dost dobro.

 

Ne kupuj pa RTX 3050 dokler ne bo 270 eur ali manj.

 

Raje 12100F kakor pa 5500. 5500 je odvrtek od procesorja. AMD ga serje zadnje case z neumnimi izdelki.

Od AMDja edino 5600.

 

 

RX 6500xt pa samo ce jo dobis za 200 eur pa CPU z PCIE 4. Pa se to je bolj odvisno kaj bos igral.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
lebaron reče pred 5 urami:

GTX 1660 ti, RTX 3050 ali RX6500XT?

Ali kaj četrtega( v tem rangu)?
 

https://www.pccomponentes.com/sapphire-amd-radeon-rx-6700-10gb-gddr6?utm_term=productdatafeed&utm_content=33348454217&utm_source=332637&utm_medium=afi&utm_campaign=www.idealo.es&awc=20981_1660061490_b75d1fa431ab27dfe359c6a69e980e11

 

Tale je best p/p trenutno

 

pa ne pozab uporabit FSR 2.0 mod pri špilih, ki ga imajo

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...