Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Hattori reče pred 38 minutami:

Ali mi nekdo prosim samo na hitro pove, če je ta že sestavljen setup vreden denarja https://eigre.si/pcplus-dream-machine-i7-9700k-32gb-500gb-nvme-ssd-2tb-h-1567115547 . Zadevo bi priklopil na 27" 1440p monitor. Se pa zelo slabo spoznam na komponente, ker sem zadnjič sam PC kupoval 15 let nazaj. Hvala za pomoč. 

Predlagam ti, da enake/enakovredne komponente zmečeš v košarico pri ComputerUniverse in vidiš, kakšna bo končna cena. Meni na prvi pogled izgleda precej drag.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 38 minutami:

A je kdo tukaj iz M.l.a.k.o.m.a. ?  Nabijem vas na kurac majmuni eni.  

 

wat

Hattori reče pred 1 uro:

Ali mi nekdo prosim samo na hitro pove, če je ta že sestavljen setup vreden denarja https://eigre.si/pcplus-dream-machine-i7-9700k-32gb-500gb-nvme-ssd-2tb-h-1567115547 . Zadevo bi priklopil na 27" 1440p monitor. Se pa zelo slabo spoznam na komponente, ker sem zadnjič sam PC kupoval 15 let nazaj. Hvala za pomoč. 

 

na mindfactory enako kišto zmečem skupaj za 1300. presodi sam. pa dodatno te lahko opozorimo da je to procesor prejšne generacije, ki stane enako kot novejši in boljši.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Največkrat z dobrim razlogom, ker lahko ni navaden "consumer" part ampak neko specifično noname OEM sranje, in ker gre za mATX še tolk bolj sumim da je temu tako.

 

EDIT: vsaj za PSU je tako, ker specifično CE certifikat omenjajo. Gre za nek bulk PSU, ne za consumer part.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Ti sestavljeni računalniki nimajo nikoli napisano, kaj točno je notri, ker se lahko spreminja, če enega dela ni na zalogi. Primer če zmanjka plošče in je napisan točen model v opisu, potem se ga ne more sestaviti. Edino pač procesor, tip grafike in pa nujno napajalnik, ker je nanj vezan certifikat. In vsi certifikati so na LC-power, ker je dejansko price/performance top. Nima niti približno večjega % RMA kot ostali. Niso pa komponente OEM, vsaj v slovenskih firmah ne. So navadne škatelne verzije, katere lahko kupiš v trgovini. 

 

Recimo PCplus ima 3 različne napajalnike, LC 420-12 (to je 300W 80Plus Bronze), LC 600-12 (to je 400W 80Plus Bronze) in pa 650W 80Plus  Silver, ki je pa točno ta: https://eigre.si/lc-power-lc6650gp3-v2-3-650w-80plus-silver-atx-napajalnik-1567122124
tu gre brez izjeme, ker to je tisto, kar se gleda za certifikat.


Je pa pri teh računalnikih v ceni še sestava, plačilo certifikata, (ki ga morajo met, da se lahko sploh sestavlja in stane par k€), 2 leti garancije na cel računalnik, embalaže, nalepke... Se nabere. Če sam sestavljaš je seveda ceneje, logično. Ti sestavljeni računalniki so namenjeni za tiste, ki pač nimajo pojma ali se nočejo s tem ubadat. Če je kak problem, bum na servis in to je to.  Ja, velikokrat so notri cenejše komponente, ker ponovno, so namenjene za ljudi, ki kompe kupujejo na principu "i7, 16GB rama, ločena grafika za igre, disk". Če daš v tam komp normalno ploščo rata predrag in noben ne kupi. Preverjeno, sem bil 10 let na PCplus. Ko sem sestavil komp, kot bi ga pač sam predlagal, normalna plošča, ohišje itd. Noben ne povoha, ker zakaj je pa ta dražji kot sosednji, če ima isto i5, 16GB, 250GB + 1TB, 1660 Ti, kot primer.  


Še vedno vem bestseller računalnik. Je že malo nazaj, sam da damo z modernimi. i7-10700, 16GB rama 2400MHz v eni palčki, H410 plata, 300W LC-power napajalnik, 120GB SSD + 1TB disk, ohišje za 20€. To se je v sestavi tip jokal, ko jih je delal. A prodajalo se je pa na polno, ker je bila cena pa i7. 

Vedno boš pa več dobil za denar, če boš pisal direktno v trgovine, EIGRE, mlacom, funtech...

uredilo bitje Vanz
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Specifično če gremo na zgornji PCplus Dream machine so notri pač 9700K, plošča je najbrž GIGABYTE Z390 D,  ram je pomoje GSkill Aegis 3000MHz ali kak teamgroup, disk je 100% toshiba P300 2TB; SSD najbrž Kingston A2000 (tole nisem ziher), grafika je 99% Palitova (pomoje tole), napajalnik je 100% tisti 650W 80Plus Silver, ki sem ga zgoraj dal. Ohišje vidim da so vmes iz Fractal Designa prestavili na Be Quiet Silent Base 600.

Povezava do prispevka

če bi mel tak budget bit dejansko pri svojem trenutnem setupu zamenjal cpu na 3950x, plato na x570 taichi, ram bi mogoče vzel hitrejši, da bi šel preko 3600 CL14, dokupu bi še eno grafo tipa gt1030. zna bit da bi mogu vzet še PSU močnejši od 550W.

 

vse skupaj ~1300€.

 

s tistim kar ostane bi šel na 2 double burgerja in 6 pirov, potem pa bi v zasedi čakal na zen 3, da bi lahko takoj upgrejdal in bi bil maksi proof. :P

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...