Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Warthog reče Dne, 6. 8. 2020 at 20:54:

Fantje čisto tako iz firbca, če bi mel priliko sestavit malo preseratorski gaming pc za 3 jurje, kaj bi dali not?


Kak Threadripper, primerna matična in odličen napajalnik, najmanj 64 GB Rama, 2080ti, nvme SSD za programe in sistem, dodatni (veliiik) SSD za ostalo, kvalitetno neslišno ohišje (ventilatorji najvišje klase)
+ Dell monitor za vsaj tisočaka, pa smo hitro tam.
Je pa res, da bi to v 85% uporabljal za delovne namene. Za igre imam dovolj tudi PC za precej manj €. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ni sicer tole nakup novega pcja, ampak nevem kam nej drugam pišem. Mam Ryzen 3700x in mi gre počasi ta stock hladilnik na kurac, ker je glasen v 3pm. Tako da gledam za nekaj drugega, po možnosti tolko boljšega, da bi lahko mogoče še malenkost overclockal zadeve. Se mi splača dat kakšen € več in se isprsim za Noctuo ali Be quiet!, a je to bv? Trenutno mam ogledanega TEGA, TEGA in TEGA. Vse kar je več, z raznimi dvojnimi ventilatorji heatsinki se mi zdi da bo verjetno overkill, nevem pa če je to tudi že preveč za ta procesor? Z raznimi vodnimi hlajenji in AIOji se nebi igral. 

 

Hvala

Povezava do prispevka
gorkyporky reče pred 1 uro:

Ni sicer tole nakup novega pcja, ampak nevem kam nej drugam pišem. Mam Ryzen 3700x in mi gre počasi ta stock hladilnik na kurac, ker je glasen v 3pm. Tako da gledam za nekaj drugega, po možnosti tolko boljšega, da bi lahko mogoče še malenkost overclockal zadeve. Se mi splača dat kakšen € več in se isprsim za Noctuo ali Be quiet!, a je to bv? Trenutno mam ogledanega TEGA, TEGA in TEGA. Vse kar je več, z raznimi dvojnimi ventilatorji heatsinki se mi zdi da bo verjetno overkill, nevem pa če je to tudi že preveč za ta procesor? Z raznimi vodnimi hlajenji in AIOji se nebi igral. 

 

Hvala

 

jaz imam tega in nimam pripomb. za podoben denar (oz. celo ceneje) sicer dobiš 15ko, ampak mi ni bilo do tega, da bi imel tisto glomaznost v škatli.

 

overclockajo se pa ryzeni sami in to ravno na podlagi hlajenja. bolje kot ti hladi, višje ti namreč proc boosta frekvenco.

Povezava do prispevka

za pola cijene

 

https://si.links.eu/hladilnik-arctic-freezer-34-esports-s-1150-1151-1155-1156-2011-2011-3-2066-am4-rdeci-009594?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_3

 

maš tud duo varjanto (push - pull)

 

(enojna varjanta ima tudi dodatn bracket, v kolikor ga želiš kasneje spremenit v duo :)

 

Jaz dajem samo še tele zadeve na CPUje. Drži 2011 xeona z 160W TDPja na normal tempih bp (dekleriran za 210W TDPja). Zadeva je neslišna, skratka jaz furam sam še Arctic silent fane (best p/p)

 

enojna varjanta -> jači performance od dark rocka 4(nepro)

 

(pozorn bodi tudi na glasnost)

 

IczjWyU.png

 

Če pa že hočeš dat 80€ za fan, potem pa vsekakor dark rock 4 PRO, ne pa nekih branded smeti

 

pazdrav lep lp

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 7. 8. 2020 at 18:35:

Backdoori v intel procesorjih? Oh kakšen fun ima ta firma zadnje čase :D

to imajo drugače vse ameriške firme

 

zdaj vmes je trump pripravljal (ali še pripravlja) zakon, ki bi tudi formalno zahteval od podjetij, da so backdoori v elektronskih napravah, skozi katere lahko vsaka varnostna služba iz us of a vstopa

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 2 urama:

za pola cijene

 

https://si.links.eu/hladilnik-arctic-freezer-34-esports-s-1150-1151-1155-1156-2011-2011-3-2066-am4-rdeci-009594?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_3

 

maš tud duo varjanto (push - pull)

 

(enojna varjanta ima tudi dodatn bracket, v kolikor ga želiš kasneje spremenit v duo :)

 

Jaz dajem samo še tele zadeve na CPUje. Drži 2011 xeona z 160W TDPja na normal tempih bp (dekleriran za 210W TDPja). Zadeva je neslišna, skratka jaz furam sam še Arctic silent fane (best p/p)

 

enojna varjanta -> jači performance od dark rocka 4(nepro)

 

(pozorn bodi tudi na glasnost)

 

IczjWyU.png

 

Če pa že hočeš dat 80€ za fan, potem pa vsekakor dark rock 4 PRO, ne pa nekih branded smeti

 

pazdrav lep lp

 

 

Duota imam jaz po nasvetu @OBELIX .

 

Kapo dol za ta denar dela kot šus. Na ryzen 3700x pa zaprta kišta.

Povezava do prispevka

Jaz imam NH-D15 od Noctue, vendar sumim, da mi je njegova teža zvila motherboard do te mere, da morem vsake toliko časa tiščat ob hladilnik, da sliko nazaj dobim.

Sprobal sem vse ostale komponente razn motherboarda menjat pa je isto.

Zdj lahko je teža kriva, lahko pa ne.

Povezava do prispevka

Mal pikolovsko vprasanje, kolega me je opozoril, da je priporocljivo, ce maticna podpira izbrane rame oziroma jih ima na seznamu podpore. Ker teh ramov nisem nasel, me zanima koliko procentualno bi se naj poznalo pri delovanju, je pricakovati kaksne tezave al se brez veze sekiram?

 

maticna je MSI x570 Tomahawk

rami: https://www.mindfactory.de/product_info.php/64GB-G-Skill-DDR4-PC-3600-CL16-KIT--4x16GB--64GVKC-Ripjaws_1333972.html

 

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

Mal pikolovsko vprasanje, kolega me je opozoril, da je priporocljivo, ce maticna podpira izbrane rame oziroma jih ima na seznamu podpore. Ker teh ramov nisem nasel, me zanima koliko procentualno bi se naj poznalo pri delovanju, je pricakovati kaksne tezave al se brez veze sekiram?

 

maticna je MSI x570 Tomahawk

rami: https://www.mindfactory.de/product_info.php/64GB-G-Skill-DDR4-PC-3600-CL16-KIT--4x16GB--64GVKC-Ripjaws_1333972.html

 

Zen1 oz Ryzeni 1xx0 so bili res fejt pikolovski glede tega.

 

Zdej so pa normalno podprti bolj ali manj vsi rami...

Nasel si pa ravno G.Skill Ripjaws V ki so  eni izmed najbolj prodajanih :D

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 51 minutami:

mislm da se nimaš česa bat glede podpore ramov na x570. ni low end plata in niso neki levi rami.

 

proof maš pa na gskillovi strani.

Sem preveril ja ampak "baje" je podpora na maticni primarna.

 

DaMachk reče pred 49 minutami:

Zen1 oz Ryzeni 1xx0 so bili res fejt pikolovski glede tega.

 

Zdej so pa normalno podprti bolj ali manj vsi rami...

Nasel si pa ravno G.Skill Ripjaws V ki so  eni izmed najbolj prodajanih :D

Jah, ti rami so res steal, 64GB za slabih 300 bruseljcanov :D

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 50 minutami:

Sem preveril ja ampak "baje" je podpora na maticni primarna.

 

Jah, ti rami so res steal, 64GB za slabih 300 bruseljcanov :D

Ne sekiraj se... Skor ziher bojo delal, ceprov niso na seznamu od maticne.

Navsezadnje ne morejo cisto vseh obstojecih modelov preizkusit in se zato ne znajdejo na seznamu.

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 47 minutami:

Ne sekiraj se... Skor ziher bojo delal, ceprov niso na seznamu od maticne.

Navsezadnje ne morejo cisto vseh obstojecih modelov preizkusit in se zato ne znajdejo na seznamu.

Seveda, bal sem se samo, ce se procentualno kej pozna pri delovanju, ker kao niso podprti:)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...