Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Želim si novega prenosnika. Do sedaj sem bil nezahteven uporabnik in tak tudi ostajam. Računalnik potrebujem za delo, ki zaobjema uporabo brskalnikov in microsoft offica. Občasno pogledam tud kakšno serijo na netflixu.

 

Kaj si želim:

- da je lahek / lahko prenosljiv

- čim boljši zaslon ozrioma čim bolj optimalen za oči

- cena do 600€ - grem lahko tud višje sam ne vidim potrebe ubistvu 

 

Mislite, da je to izvedljivo v tem cenovnem rangu? Pa če se komu da me lahko usmeri s kakšnimi linki :D  Ker res nimam pojma. Nazadnje sem pred 6 leti kupil na mimovrste Toshibo za 300€ pa mi zaenkrat po vseh politih kavah, udarcih in potovanjih dela. :D Je pa postala pretežka, premalo odzivna pa zaslon je kar iz ene plastike :D 

  

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Študiram, da bi si za nekih 500€ sestavil nov računalnik. 

 

Ryzen 5, 3600 in dalje (tega sem gledal ker je bil 160e na mindfactory).

 

a se splača sploh v to spuščat al je lažje na bolhi vzet enga rabljenega?

 

pa kok raba se zdaj rabi? je DDR4 8Gb zadovolj? kaj pa ram na grafiki, 4 ali 8?

 

 

Špilov ne bom neki ful, mogoče vsake tok warthunder, ki je pa tudi edina igra, ki ji zdaj kdaj pa kdaj zaženem.

 

 

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 2 minutama:

Mindfactory.de, če se ti da jajcat s poštnimi servisi, da dobiš do slovenije.

 

 

Fuu, tle so zadeve res konkretno cenejše kot pri nas. Samo kaj ko ne zastopim pol ku... kaj bi radi v švabščini od mene. Kaj si mislil z jajcanjem okoli poštnih servisov? 

Povezava do prispevka

Evo tole sem sestavil: AMD Ryzen 5 3600 X, MSI MPG B550 GAMING PLUS matična, grafa MSI Radeon RX 5700XT EVOKECorsair TX850M 80+ Gold napajalnik, G.Skill Trident Z Neo 32GB DDR4 32GTZN 2x 16 RAM, be quiet! Pure Base 500 Midi Tower ohišje in Kingston SSD A2000 M.2 2280 super turbo disk. Tuto kompleto 1.200 na computeruniverse. Men se zdi čist ok? 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 11 minutami:

Evo tole sem sestavil: AMD Ryzen 5 3600 X, MSI MPG B550 GAMING PLUS matična, grafa MSI Radeon RX 5700XT EVOKECorsair TX850M 80+ Gold napajalnik, G.Skill Trident Z Neo 32GB DDR4 32GTZN 2x 16 RAM, be quiet! Pure Base 500 Midi Tower ohišje in Kingston SSD A2000 M.2 2280 super turbo disk. Tuto kompleto 1.200 na computeruniverse. Men se zdi čist ok? 

 

 

 

 

Zlo soliden build.


Mogoce bi vzel se en dober cpu cooler. Za 5700XT si malce preglej internet, ce ni kaksnih blemov s to kartico. Nekje sem spremljal, da imajo ene doticne kartice lepe probleme. Ohisje obvezno vzami eno, kateri ima na front panelu mesh.

 

Moj favorit je fractal design meshify c2. Imam varianto s tempered glass ob strani in je fenomenalno, se zato ker je bolj kompaktno. Ne pozabi na kaksne dobre vente za prezracevanje ohisja. Sam prisegam na noctuine. So sicer dragi ampak mater, tihi in eficientni. Za drugo ni nekih komentarjev.

Povezava do prispevka

a

rajc91 reče pred 44 minutami:

Študiram, da bi si za nekih 500€ sestavil nov računalnik. 

 

Ryzen 5, 3600 in dalje (tega sem gledal ker je bil 160e na mindfactory).

 

a se splača sploh v to spuščat al je lažje na bolhi vzet enga rabljenega?

 

pa kok raba se zdaj rabi? je DDR4 8Gb zadovolj? kaj pa ram na grafiki, 4 ali 8?

 

 

Špilov ne bom neki ful, mogoče vsake tok warthunder, ki je pa tudi edina igra, ki ji zdaj kdaj pa kdaj zaženem.

 

 

3600 je odličen nakup za tak keš. Ram za optimalen performance v v kakem gamingu je trneutno 16gb, manj se zna poznat, več pa nima doprinosa. 4GB VRama je čist zadosti za drkanje shpilov pri 1080p.

 

Ripper reče pred 26 minutami:

Evo tole sem sestavil: AMD Ryzen 5 3600 X, MSI MPG B550 GAMING PLUS matična, grafa MSI Radeon RX 5700XT EVOKECorsair TX850M 80+ Gold napajalnik, G.Skill Trident Z Neo 32GB DDR4 32GTZN 2x 16 RAM, be quiet! Pure Base 500 Midi Tower ohišje in Kingston SSD A2000 M.2 2280 super turbo disk. Tuto kompleto 1.200 na computeruniverse. Men se zdi čist ok?

 

Pri napajalcu lahko mirno vzameš 550 ali pa 650W at most. Grafo vzemi sapphire pulse, ker je najbolj temperaturno stabilna (od "cenejših" verzij), pa začuda ni nič dražja (na MF je dražja od ostalih - s točno tem razlogom). Pri ramu glej da vzameš tiste z najnižjo latenco (če ti ni do RGB kozlanja, seveda). Drugače solid. Osebno bi sicer zamenjal disk, ker hvala lepa za karkoli od Kingstona (SSDNow fiasco). Cooler lahko dokupiš, ker ti bo stock cooler na procesorju požrl živce s konstantnim zaganjanjem in cviljenjem. Prej omenjena noctua je solid, še bolj cenovno efektivna zadeva pa so BeQuiet coolerji.

uredilo bitje Super Km3t
EDIT: narobe sem gledal rame
Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 1 uro:

Študiram, da bi si za nekih 500€ sestavil nov računalnik. 

 

Ryzen 5, 3600 in dalje (tega sem gledal ker je bil 160e na mindfactory).

 

a se splača sploh v to spuščat al je lažje na bolhi vzet enga rabljenega?

 

pa kok raba se zdaj rabi? je DDR4 8Gb zadovolj? kaj pa ram na grafiki, 4 ali 8?

 

 

Špilov ne bom neki ful, mogoče vsake tok warthunder, ki je pa tudi edina igra, ki ji zdaj kdaj pa kdaj zaženem.

 

 

500€ za vse? Torej mamaplata, cpu, gpu, ram, napajalec, ohisje in ssd?

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 8 minutami:

500€ za vse? Torej mamaplata, cpu, gpu, ram, napajalec, ohisje in ssd?

Da, komplet. 

 

Sej kot pravim, špilov se ne bo neki nabijal, že zdaj samo občasno cod1/2 pa war thunder kjer moram pa za vsak updejt znižat grafiko in sem že konkretno na levi strani drsnika

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 4 minutami:

Da, komplet. 

 

Sej kot pravim, špilov se ne bo neki nabijal, že zdaj samo občasno cod1/2 pa war thunder kjer moram pa za vsak updejt znižat grafiko in sem že konkretno na levi strani drsnika

 

Jaz sem si ravno prejsni teden sestavil en "budget" gaming pc (gaming milo receno).

 

- i3 9100f

- Eno B365 mamaplato (mATX osnova)

- 16GB 2400Mhz ram

- 1050 Ti graficna

- 1 TB Samsung 860 QVO

- Cooler Master Q300L ohisje (svetovno za to ceno!!1)

- Corsair HX750 napajalnik

 

(napajalnik ze imel od prej, graficno tudi). Sistem tak kot sam je za easy naslove bomba.

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 10 minutami:

Da, komplet. 

 

Sej kot pravim, špilov se ne bo neki nabijal, že zdaj samo občasno cod1/2 pa war thunder kjer moram pa za vsak updejt znižat grafiko in sem že konkretno na levi strani drsnika

 

Malo poglej ta video in še kake po YouTube. Jih imaš kar lep kup v rangu $500... boš dobil kako idejo kaj vse bi lahko dal noter, cene pa niso čist iste kot v ZDA to je res...

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 25 minutami:

V takem primeur bi jst počakal še par mescov na nove APUje.

ja sej se ne mudi zdaj takoj, sam sem pa zadnjič nekaj gledal in sem opazil, da sem čist padel iz tega vlaka kaj gre s čim skupaj. Bom spremljal

 

 

indigo reče pred 22 minutami:

 

Jaz sem si ravno prejsni teden sestavil en "budget" gaming pc (gaming milo receno).

 

- i3 9100f

- Eno B365 mamaplato (mATX osnova)

- 16GB 2400Mhz ram

- 1050 Ti graficna

- 1 TB Samsung 860 QVO

- Cooler Master Q300L ohisje (svetovno za to ceno!!1)

- Corsair HX750 napajalnik

 

(napajalnik ze imel od prej, graficno tudi). Sistem tak kot sam je za easy naslove bomba.

 

tomazek reče pred 20 minutami:

 

Malo poglej ta video in še kake po YouTube. Jih imaš kar lep kup v rangu $500... boš dobil kako idejo kaj vse bi lahko dal noter, cene pa niso čist iste kot v ZDA to je res...

 

 

evo, bom pregledal. hvala vam

Povezava do prispevka

https://www.anandtech.com/show/16024/tsmc-details-3nm-process-technology-details-full-node-scaling-for-2h22

TSMCjev 3nm node, ekvivalenten intel 5nm, pride 2022.

intel je pred kratkim sicer objavil, da je njihov 7nm node zamaknjen do 2022. kje točno bo 7nm po št. tranzistorjev na mm2, se trenutno še ne ve, najbrž med tsmc 5nm in 3nm (ker je bil 10nm mišljen kot 2.7x improvement).

 

https://www.anandtech.com/show/14312/intel-process-technology-roadmap-refined-nodes-specialized-technologies

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...