Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

pri meni so na Alternate v roku parih urc naredil ponudbo z SLO ddv, tako da se znajo kar hitro ubrnit

 

je pa vprašanje, če je ta hitrost dovolj za kake zadeve ala GPU, ki so lahko razprodane v manj kot parih urah

 

za UPS pa potrjujem da sem imel zelo podobno izkušnjo kot Ronin tko, da fuck them

Povezava do prispevka

Hvala za odg... Gledam kako "outlet" ponudbo ko imajo kdaj kako poceni graficno.Kaj potem bolje da se vzame in posle preko posrednika maiboxe.de? da bi več šans imel?Pa še njihove ponudbe nebi treba bilo cakati? Glede na to da sem ze zamudu kak deal dobri za graficno,vrjetn potem znajo skenslati samo narocilo,samo ce si jo dal v kosarico je potem na tebe rezervirana grafika.

 

Meni to ni problem ko je skos nekdo doma,glede UPS-a.So pa res hitri te UPS,celo hitrejsi kot kak DHL (Posta SLO dostavi potem)

uredilo bitje skyboy
Povezava do prispevka

Redke kovine so se bojda enermno podrazile, TSMC bo itak vse podrazil. Transport je ratal se vecji jajc. Sedajle se zacenja pravi val pomanjkanja pri nasih dobaviteljih (tehnicna roba in baterije).

 

Do leta 2023 se vsaj napoveduje pomanjkanje.

Ce si kdo kupuje novo kisto, mislim da je to dobro storiti v roku 30 dni.

Cena graf pa itak raste z dneva v dan.

 

Jebes Intel gen 12. KEr bo drag ko pes. Sedajle si kupite Intel 10 ali 11 gen, ki so res ugodni.

Povezava do prispevka
indigo reče pred 3 minutami:

Daj mi kupi eno, to je za tebe kako placo mas en dan dela samo. :D

nism andrejus da bi bil en dan dost, bom mogu kr dva dni po gnoju spamat da se bo nabralo dost ur

 

also

 

zeni sm poslal seznam komponent kaj nameravam kupit ko dobim prvo placo

odgovor:

image.png.5d3a5fe27a31c807d467249d9c512945.png

 

we'll be cooking with gas in no time (s predpostavko da ni neka scam firma in dejansko nimajo nic od tega na zalogi in me ogulijo za slabe 3k €)

Povezava do prispevka

11900K bi realno moral biti poimenovan 11750K. Gre za 8 core rahlo navito edicijo 11700K in je res absolutno predrag za to kar ponuja.

Pac ce denar ni ovira je itak vseeno ampak s stalisca cene in imena je pa nateg na suho.

 

Recimo za manjsi denar imas tole boljsi proc:
https://www.caseking.de/en/AMD-Ryzen-9-5900X-3.7-GHz-Vermeer-AM4-boxed-without-CPU-cooler-HPAM-204.html?tplview=desktop

 

 

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 2 urama:

Redke kovine so se bojda enermno podrazile, TSMC bo itak vse podrazil. Transport je ratal se vecji jajc. Sedajle se zacenja pravi val pomanjkanja pri nasih dobaviteljih (tehnicna roba in baterije).

 

Do leta 2023 se vsaj napoveduje pomanjkanje.

Ce si kdo kupuje novo kisto, mislim da je to dobro storiti v roku 30 dni.

Cena graf pa itak raste z dneva v dan.

 

Jebes Intel gen 12. KEr bo drag ko pes. Sedajle si kupite Intel 10 ali 11 gen, ki so res ugodni.

lol kakšno pomanjkanje neki, tako AMD kot Nvidia prodajata več kot pred korono in imata rekordne dobičke, ne bit ovca

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 8 minutami:

11900K bi realno moral biti poimenovan 11750K. Gre za 8 core rahlo navito edicijo 11700K in je res absolutno predrag za to kar ponuja.

Pac ce denar ni ovira je itak vseeno ampak s stalisca cene in imena je pa nateg na suho.

 

Recimo za manjsi denar imas tole boljsi proc:
https://www.caseking.de/en/AMD-Ryzen-9-5900X-3.7-GHz-Vermeer-AM4-boxed-without-CPU-cooler-HPAM-204.html?tplview=desktop

 

uh ne bi rad bil nategnjen, sploh ne na suho

mas kak video/link/karkoli ki bi me preprical v nakup AMD proca?

fsa tota leta sn bil na Intelu in ne morem kr tak skocit na AMD

 

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 2 urama:

Redke kovine so se bojda enermno podrazile, TSMC bo itak vse podrazil. Transport je ratal se vecji jajc. Sedajle se zacenja pravi val pomanjkanja pri nasih dobaviteljih (tehnicna roba in baterije).

 

Do leta 2023 se vsaj napoveduje pomanjkanje.

Ce si kdo kupuje novo kisto, mislim da je to dobro storiti v roku 30 dni.

Cena graf pa itak raste z dneva v dan.

 

Jebes Intel gen 12. KEr bo drag ko pes. Sedajle si kupite Intel 10 ali 11 gen, ki so res ugodni.

Zakaj bi bil drag sei Intel sam dela cipe CPU,ni odvisen od drugih cene bodo pa take kot sedaj,sej so na raznih straneh ze neke leaki.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 15 minutami:

AMD nima nobenega pomanjkanja, vsi Zen 3 procesorji so nekje mrsp ali pod tem.

 

Pa surovine so majhen del stroškov proizvodnje procesorja, vsekakor ne more biti razlog za večje podražitve

Ce nebi imel pomanjkanja, bi lahko dobil tudi kaj iz njihovega "low budget" programa. Tako pa lahko kupis kak 3600x za 200 eur ali pa 5600x za 240 eur je oziroma drazje CPUje.

Ce nebi imeli pomanjkanja bi imeli vso linijo na zalogi, kot jo ima Intel.

 

Surovine so majhen del ja, majhnih delov pa se nabere. No lej, bomo videli kdo bo castil pivo januarja :).

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...