Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

WinterThane reče pred 3 urami:

Če uporabljaš hladilnik NH-D15 preveri na proizvajalčevi strani, če ti paše v ohišje. Ta hladilnik v marsikatero zaradi velikosti ne paše.

Kakšnih 7 let nazaj so imeli na strani, da si kar izbral katero ohišje imaš in ti je povedalo, če je OK.

 

 

Evo Mare:

https://ncc.noctua.at/cases

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
WinterThane reče pred 15 minutami:

sam ta air hladilnik je kr ogromn

zdej geldam ce bi mogoc vzel NZXT Kraken X63 al pa neki bol kompaktnega

 

Meni pa so sexy oni sestavljeni ko si potal (če ti je kaj mar za RGB seveda :D ). Jaz sicer imam nekaj RGB ampak mi ne pomeni nič in je obrnjeno stran od mene... 3x na mesec, ko bi pogledal, pa mi zgleda OK... pa tisto vodno hlajenje. Če ti to čistor nič ne pomeni, pa seveda nima smisla.

Povezava do prispevka
WinterThane reče pred 29 minutami:

evo, sm vdaru po mizi: vzel bom kraken x63 hladilnik za cpu, bmk

Smem vprasat zakaj bi vzel dosti drazji cooler za razliko do max 3 'C in 1 db ? Ok razen zaradi izgleda !? S tem, da je lahko dosti vec potencialnih tezav z vodnim hlajenjem.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 18 minutami:

S tem, da je lahko dosti vec potencialnih tezav z vodnim hlajenjem

 

A mi lahko nekdo razloži zakaj je ta celotna tema tako zelo naperjena proti vodnemu hlajenju? To že dalj časa opažam, vsi samo bog ne daj vodno hlajenje

In pa ne, z AIO-ji pa še posebno ne boš mel nobenih težav, razen da pač pumpa crkne in moraš kupit novega lol

 

smešni ste s to paranojo proti vodnemu hlajenju, meni je vodno top in res nikoli več ne mislim met teh gromozanskih blokov na cpu-ju

že zaradi tega ker so grdi kot hudič

in pa ja, performance vodnega je načeloma vedno vsaj malenkost boljši

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 1 minuto:

 

A mi lahko nekdo razloži zakaj je ta celotna tema tako zelo naperjena proti vodnemu hlajenju? To že dalj časa opažam, vsi samo bog ne daj vodno hlajenje

In pa ne, z AIO-ji pa še posebno ne boš mel nobenih težav, razen da pač pumpa crkne in moraš kupit novega lol

 

smešni ste s to paranojo proti vodnemu hlajenju, meni je vodno top in res nikoli več ne mislim met teh gromozanskih blokov na cpu-ju

že zaradi tega ker so grdi kot hudič

in pa ja, performance vodnega je načeloma vedno vsaj malenkost boljši

Napisal sem potencialne tezave.  Zadeva ima vec mehanskih in elektricnih delov, torej je vecja verjetnost, da gre kaj narobe. Prav tako obstaja moznost za zacne puscati kak spoj.

 

Nisem mu rekel, da ga ne sme vzeti, samo zanima me kaj je pogojevalo tej odlocitvi.

Se pa strinjam, ce gledas na videz, ga ni cez lepo vodno hlajenje.

 

Pac vsakemu svoje ja.

Povezava do prispevka
WinterThane reče pred 5 minutami:

videz je kul in reviewji so dobri + nikol nism mel vodnega hlajenja, tak da bom probu da vidim kak bo

 

Če kupiš aio pazi da kupiš nekaj kvalitetnega, jaz sem mel vedno samo custom vodno ampak kolega je mel nek crappy aio, kjer je bla glasna pumpa, ki je kasneje tudi crknila. Plus pri vodnem je dobro, da maš dober airflow skoz kišto, ker pač nimaš dodatnega ventilatorja direkt pri vrm-ih na matični. Sicer spet pri modernih manj potratnih cpu-jih in če ne misliš nekaj ekstremno navijat tud to ne bi smel bit nek velik problem.

Povezava do prispevka
WinterThane reče pred 2 urama:

Jaz imam tegale na mojem 10850K: https://www.caseking.de/en/Scythe-SCMG-5100-Mugen-5-Rev.B-CPU-Kuehler-120mm-CPSS-070.html?tplview=desktop

 

Noctua je boljsa za cca 2-3 stopinje. Vendar je mnogo drazja.

 

Najboljsi price performance je pa tole: https://www.caseking.de/en/Scythe-SCFM-2000-FUMA-2-CPU-Kuehler-2x120-mm-CPSS-080.html?flxSmartSuggest=1

 

JE na ravni Noctue za precej manj denarja. Ce bi sedajle kupoval, bi vzel tega !

Visino za cooler rabis 155mm - kar pa vecina dobrih ohisij podpira.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

NH-D15 je leader za air. Pa poleg ventilatorjev nima kej crknit.

Če hočeš vodo, pazi, da gledaš pravilno izvedene teste. Namreč water cooling deluje dobro prvih 15 minut, potem ko se pa tekočina segreje, pa ne več tako dobro. Ampak večina reviewerjev dela teste s krajšim delovanjem.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...