Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Drugič v lajfu sem izbral AMD procesor (3900X), in drugič v lajfu mi je žal. Še vedno sekret po vseh teh letih (moj prvi je bil  Athlon 64 3000+). 1 Teden sem prebiral forume o Windows Ryzen bugih, da sem naštimal krivuljo ventilatorjev, ker so začel šopat na 100% vsakič ko sem eno mapco odprl.  Ne bi sploh o Adobe programih začel in ostalo. Jebeš ti ne vem kašno nano arhitekturo, če faking Intel s svojo zastarelo boljše poganja praktično ves software, sploh pa igre. Pomojem je edina prednost Ryzna opazna v video post produkciji in podobno.

uredilo bitje Sharky
  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Sharky reče pred 1 uro:

Drugič v lajfu sem izbral AMD procesor (3900X), in drugič v lajfu mi je žal. Še vedno sekret po vseh teh letih (moj prvi je bil  Athlon 64 3000+). 1 Teden sem prebiral forume o Windows Ryzen bugih, da sem naštimal krivuljo ventilatorjev, ker so začel šopat na 100% vsakič ko sem eno mapco odprl.  Ne bi sploh o Adobe programih začel in ostalo. Jebeš ti ne vem kašno nano arhitekturo, če faking Intel s svojo zastarelo boljše poganja praktično ves software, sploh pa igre. Pomojem je edina prednost Ryzna opazna v video post produkciji in podobno.

Isto ma moja probleme na laptopu (ampak tam ni priblem ryzen), kjer res za vsako mapo nabije temperaturo in ventilator na 95 %/°.

 

Pač, dej a je res treba v desktopu met jedra naštimana na totalen thermal throttle, da maš 4,7 GHz, namest 3? A je res treba za vsako milisekundo nabit voltažo in frekvenco na max in 100 ms za tem throttlat na polno?

 

 

get real.

 

In ni problem z laptopom, ker se vsi tega modela tako obnašajo.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 13 minutami:

AFAIK mamo vsi na desktop Ryzen te težave z nabijanjem fanov.

Dvomim pa sicer, da niste tolk "vešči", da ne bi mogli za nezahtevno rabo v winblowsih aktivirat "power save" power plan in se to zaganjanje ne dogaja več.

Ampak, model prjatu, a je to res nekaj kar vsi inzenirji pri teh firmah niso sposobni sami nastavit al kaj. Ful dobro da si sam zrihtal ampak da si moral je res mega neumno. 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 30 minutami:

AFAIK mamo vsi na desktop Ryzen te težave z nabijanjem fanov.

Dvomim pa sicer, da niste tolk "vešči", da ne bi mogli za nezahtevno rabo v winblowsih aktivirat "power save" power plan in se to zaganjanje ne dogaja več.

 

Takrat to še ni delalo, čeprav je bil nek poseben Ryzen plan v windowsih. Čaku sem update in ko je prišel, še vedno ni rešilo težave. Ne vem a je odvisno od hlajenja, ampak na mojem Kraken ni delal in sem mogu s Cam softwarom krivuljo obratov štimat. Pa tko kot je Arey napisu, they had one job.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 14 urami:

Mislim, da se da profile ventilatorja tudi v BIOSu nastavit. Das FAN delay.

 

Definitivno pa ima AMD vec takih cudnih problemov kot Intel.

 

to bi pomagalo samo, če ima kateri bios opcijo delaya naštimat na več kot 0.9s (na moji MSI je to limit). če bi load trajal desetinke sekunde, potem do tega zaganjanja ne bi prišlo. ker ta load zna trajat po več kot par sekund, pa se vse skupaj zaganja v 3pm in ta telovadba ne pomaga.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 urama:

 

to bi pomagalo samo, če ima kateri bios opcijo delaya naštimat na več kot 0.9s (na moji MSI je to limit). če bi load trajal desetinke sekunde, potem do tega zaganjanja ne bi prišlo. ker ta load zna trajat po več kot par sekund, pa se vse skupaj zaganja v 3pm in ta telovadba ne pomaga.

Aa tnx, to pa nisem vedel, sem mislil da naredi samo spico za pol sekunde.

Povezava do prispevka
Sharky reče Dne, 18. 2. 2022 at 14:21:

Drugič v lajfu sem izbral AMD procesor (3900X), in drugič v lajfu mi je žal. Še vedno sekret po vseh teh letih (moj prvi je bil  Athlon 64 3000+). 1 Teden sem prebiral forume o Windows Ryzen bugih, da sem naštimal krivuljo ventilatorjev, ker so začel šopat na 100% vsakič ko sem eno mapco odprl.  Ne bi sploh o Adobe programih začel in ostalo. Jebeš ti ne vem kašno nano arhitekturo, če faking Intel s svojo zastarelo boljše poganja praktično ves software, sploh pa igre. Pomojem je edina prednost Ryzna opazna v video post produkciji in podobno.

a gre bmw?

Povezava do prispevka

Men je pa pasiven hladilnik dost brezveze. Sj komp je v idle prakično neslišen. Itak hočeš med igranjem tišino, tam je pa grafična tista, ki je najglasnejša. Tam je grafa, ki je 300w in dela na 100%, proc redkokdaj dela na 100%, mogoče transcodiranje videja al neki...

Povezava do prispevka

Problem ryzenov je, ker nabivajo voltage brezveze. En hiter undervolt in je zadeva rešena. Meni je na M22 kraken isto nabivalo za vsako mapico, potem sem pa lepo undervoltal in težav ni več. 

Še hitrejša varjanta je da odpreš ryzen master, naštimaš 1.2V na fiksno frekvenco in rešeno. 1 klik in je mir. 

Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 50 minutami:

Problem ryzenov je, ker nabivajo voltage brezveze. En hiter undervolt in je zadeva rešena. Meni je na M22 kraken isto nabivalo za vsako mapico, potem sem pa lepo undervoltal in težav ni več. 

Še hitrejša varjanta je da odpreš ryzen master, naštimaš 1.2V na fiksno frekvenco in rešeno. 1 klik in je mir. 

Hm... Kaj pa power konsumpšen?

 

Jest mam ryzen balanced naštiman in pa krivulje ventilatorjev v biosu... Ko pride do 65c gre na full (mam pa vodno) idla mi med 35 in 45 c 

 

Je pa res sam en exe mal pogleda kaj se dogaja kul 100% power haha.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 4 urami:

Hm... Kaj pa power konsumpšen?

 

Jest mam ryzen balanced naštiman in pa krivulje ventilatorjev v biosu... Ko pride do 65c gre na full (mam pa vodno) idla mi med 35 in 45 c 

 

Je pa res sam en exe mal pogleda kaj se dogaja kul 100% power haha.


Kolkr sem gledal, je cca 65-80W, namesto 110W +. Perfromance je pretty much isti, 3dmark mi CPU score pade iz 12500 na 11900. Temperature do 72 max med obremenitvami. Med gamingom se ga praktično ne sliši, se ohranja med 55-70. Aja, pozabim sem povedati, da gre za 5800x, ki pa je isto thermal zahteven. 

uredilo bitje B-Magic
Povezava do prispevka

Zarad takih scen se poj folk s playstationom dela norca s PCjev. Samo še v nastavitvah v resoluciji 320x200 najdem en parameter, ki ni niti v manualu opisan, in če sem downgredjal bios na tapravo verzijo, zmontioral gor aftermarket cooler s 5 kil bakra, pa 300€+  CPU mal omejim (itak ne rabm takih frekvenc, pa tok corov, to pač ima se može se), pa na roke nastavim kako pa kdaj naj se sučejo ventilatorji in poj je pa bomba evo,

 

In poj maksi tkole pimpa svoj zen CPU.

 

electrical-engineer-800x533.jpg

 

 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

@kmetek 

 
Za začetek. + https://linustechtips.com/topic/1181898-undervolt-settings-for-ryzen-5-2600/
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/dsrq10/ryzen_5_2600_undervolt_settings/ 
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/aanhwz/r5_2600_undervolt_what_are_your_settings/

 

 

@Šimšalamima Huhu zadel si bistvo v nulo in se žal moram strinjat, pa sem kar PC masterrace. Sem malce bolj advanced user in rad tweakam stvari, ampak laniz novim pcjem (Ryzen 7 5800x in 3060 ti) sem 14 dni porabil samo za undervoltanje (pri obeh!) in iskanje optimalnih nastavitev, da sem prišel do 10-15° stopinj manj in pretty much isti perfomance (pri GPu celo boljši). Te utrudi in si misliš fuck this, vžgeš konzolo in vse laufa (sicer s slabšimi FPS, but still). Je pa žal tako. Pri starejših modelih res nisi rabil toliko šlatat, kolikor pri novejših modelih cpu in gpu. Si dal noter in to je to. Sedaj pa cel kup nekih youtube in reditt analiz, da prideš do optimalnih rezultatov. In te res pol včasih preprosto mine. 

Potem pa imaš še confige pri igrah, pa razno forcanje DX12 in hidden settings.. pa smo tam :D

 

  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
kmetek reče pred 27 minutami:

Rabiš že diplomsko delat za to :(

Mislim, ne vem a si resen al ne ampak je res :D Verjamem da marsikomu na tem forumu take stvari cist dogajajo, naceloma smo vecinoma tech savy in nas te stvari zanimajo. Opazam pa pri sebi da mi je cas za take banalnosti totalno odvec, ker raje pocnem kaksne meni bolj zanimive stvari z racunalnikom. Ce mi bi komp to pocel bi me res do konca razpizdilo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...