Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Dono reče pred 1 uro:

 

Za 3080 pa 12900k je to dovolj. 

A res misliš, da bo poraba večja od tega combota, ki je že tko al tko precej high?

Ma ne vem, odklenen cpu greš poljubno v peaku, 300w je čist ljudsko dosegljiva cifra za 12900k. Za nove grafične mam pa na sumu, da ne bo nek hud drop v porabi oz. bo prej višji zavoljo samga performanca in imajo isti problem, karkol dobro hlajenga, ki gre v višji boost, potegne več kot po specsih. Pa če imaš še kakšen neposrečen psu, ki ima kakšno linijo podhranjeno ...

Povezava do prispevka
D3mon reče pred 14 urami:

Ja zdaj bi vzel brez gpu-ja, pa potem kasneje najbrž 4080.

 

Ja tale tvoj build dobro izgleda.

 

Nekaj podobnega sem sestavil na Caseking za cca 1450€:

 

CPU: Intel Core i7-12700K (440€)

Plata: ASUS Prime Z690-A (318€)

RAM: Corsair Vengeance, DDR5-5200, CL40 - 32 GB Dual-Kit (266€)

Hladilnik: Noctua NH-D15 (97€)

PSU: Corsair TX850M Series Modular (123€)

Case: Fractal Design Meshify (195€) oz. Fractal Torrent (235€)

 

Kako mnenje za tole sestavo? Hvala že vnaprej vsem..

Ja tole je cist kul izbira.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 13 urami:

Ma ne vem, odklenen cpu greš poljubno v peaku, 300w je čist ljudsko dosegljiva cifra za 12900k. Za nove grafične mam pa na sumu, da ne bo nek hud drop v porabi oz. bo prej višji zavoljo samga performanca in imajo isti problem, karkol dobro hlajenga, ki gre v višji boost, potegne več kot po specsih. Pa če imaš še kakšen neposrečen psu, ki ima kakšno linijo podhranjeno ...

Problem so power spikei na graficnih. Naceloma dela, vprasanje je pa kako bo delalo dolgorocno.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Bratje, help me out. Če bi si recimo hotel sestavit nek ultra mini računalnik za poganjanje iger (ne govorim o 4k ultra resoluciji), kje začet? Imajo komponente (od ultra malih ohišij do grafičnih, matičnih itd) kakšen naziv zraven, da se ve da paše skup? Vem, da je to najbrž termo shitstorm.

 

Na mac prenosnikih sem že 15 let in sem čisto out kar se PC tiče.

 

edit: našel na yt. Nekaj takega 

 

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

želel bi igrat novodobne igre kot so System Shock remake, Routine, Calisto Protocol, Scorn ipd (+Age of empires 4). Lušt mi je dal Summer Game Fest 2022.

 

Vprašanje koliko teh iger bo prišlo na cloud gaming service - geforce now imam že 2 leti pa bolj malo koristim. Moj macbook za 4 jurje je sicer fantastičen workhorse za delo, ampak iger pa ni :D

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka
Slasher reče pred 22 minutami:

želel bi igrat novodobne igre kot so System Shock remake, Calisto Protocol, Scorn ipd (+Age of empires 4). Lušt mi je dal Summer Game Fest 2022.

 

Vprašanje koliko teh iger bo prišlo na cloud gaming service - geforce now imam že 2 leti pa bolj malo koristim. Moj macbook za 4 jurje je sicer fantastičen workhorse za delo, ampak iger pa ni :D

Jaz osebno ti priporocam da vzames ohisje micro ATX (je vecji kot ITX). Ampak je se vedno dokaj majhna zadeva. Pac odvisno od ohisja. Dobis pa ze nekaj v redu velikosti 290x300x20.

 

V njo lahko stlacis prakticno karkoli, lepo se bo hladilo in ne bo preglasen.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Zdj se morš sam odločt ali ti zadošča 5600g ali 5700g z integrirano, v tem primeru lahko furaš vse v Deskmini X300. V nasprotnem primeru gledaš za ohišji kjer lahko utakneš descrete GPU, kot so naprimer Dan A4-SLX, Sliger SM550 itd. Googlaš sub 10 liter PC cases.

 

My fav je pa itak Dan C4 z 13.37 L prostornine. :D

Povezava do prispevka

@Slasher jaz bi ti prav tako svetoval Micro ATX build v ustrezno majhnem ohišju. Pred leti sem namreč študiral ITX builde (npr. iz LTT videa) in ugotovil, da so občutno dražji in znajo biti znatno glasnejši. Napajalniki za ta format imajo recimo čisto majhen ventilator. Moderna Micro ATX ohišja so tako ali tako izjemno majhna, ker ni več potrebe po režah za ploščke in kletkah za HDDje. Pa s tem formatom plate praktično ničesar ne izgubiš (npr. rež za RAM).

Povezava do prispevka
Slasher reče pred 21 urami:

želel bi igrat novodobne igre kot so System Shock remake, Routine, Calisto Protocol, Scorn ipd (+Age of empires 4). Lušt mi je dal Summer Game Fest 2022.

 

Vprašanje koliko teh iger bo prišlo na cloud gaming service - geforce now imam že 2 leti pa bolj malo koristim. Moj macbook za 4 jurje je sicer fantastičen workhorse za delo, ampak iger pa ni :D

Lej vse imaš na amazonu, to kar ti bom napisal.

 

Izbereš neko ITX ohišje, čim manjše, pa da ti je všeč, pa da pašejo grafične kartice notri in da ima ATX napajalnik support. Evo kaj takega

Procesor, daš 5600g, ker ga daš lahko na 45w, da se ne greje preveč... pa še igpu ima, kar je dost praktično.

Neka ITX plata, da ima vsaj soliden chipset...

Neki vsaj semi modularen gold napajalnik.

Grafična pa po želji... Od 3060ti pa na gor, koliko para toliko muzike...Zanimive so sedaj tudi AMD alternative zaradi FSR 2.0, prej je bil DLSS enostavno breaking point. Načeloma so AMD graifčne še močnejše...

Graično še naštimaš, da je na quiet in limitiraš FPSje na osveževanje monitorja, zaradi temperature in glasnosti.

Ram pa diske pa po želji, kolko rabiš...

 

Za dobrega jurčka se se da kar lepo pošast narest...

Povezava do prispevka

ITX + gayming = enjoy youre pregrevanje/visoke temperature in kak throttling (ce si mac user, si vsega tega ze navajen). Pa se zajebavanje s komponentami, da dobis take, ki pasejo notri.

 

Ce ze gledas neki manjsega, gres po MiniATX format ohisja in maticne. Vecja izbira in se navaden in dovolj zmogljiv napajalnik lahk das v kisto. Pa se zadost placa je za neke normalne temperature.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

Jah če bereš evangelijh po mn3njalniku je z M1 dost že 8 giga za narest efekte na vseh 3 urah zadnjega Michael Bay filma. U bistvu so pa iste roptouljice ko vse ostalo, samo da ko ti crkne ena tipka rabiš zamenjat pol laptopa, če pa slučajno specfikacije ne zahtevajo več tvojemu delu maš pa šanso ga prodat eni gimnazijki za pisat bloge v starbucksu in kupt novga, boljše, najboljšega kar so jih naredil.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 21 urami:

ITX + gayming = enjoy youre pregrevanje/visoke temperature in kak throttling (ce si mac user, si vsega tega ze navajen). Pa se zajebavanje s komponentami, da dobis take, ki pasejo notri.

 

Ce ze gledas neki manjsega, gres po MiniATX format ohisja in maticne. Vecja izbira in se navaden in dovolj zmogljiv napajalnik lahk das v kisto. Pa se zadost placa je za neke normalne temperature.

Nkar ga ne serte kolega...

Ohišje, ki sem ga linkal ima ATX napajalnik in grafične kartice do 275mm dolžine, kar pomeni, da tudi 3090 notri paše. Edina ITX komponenta je plata. Pa je ohišje manj, kot 15l...

Kako pa obdrži hladno ohišje računalnik sem tudi napisal.

Grem stavit, da 80% folka nima naštimanega framerate limiterja in gonijo na polno 100% grafične kartice po par ur za brezveze v prazno... 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...