Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

@Haldim

 

btw. Jst na tvojem mestu nebi več jemal HDDja kot sekundarni disk.  

Vzemi raje dodaten sata ssd (cca. 150e 2tb).  
Nekateri špili so že borderline neigrabilni zaradi prepočasnih dostopnih časov diskov (torej bolj kot ne vsi HDDji). 

 

edit:


V nekaterih scenah ma SSD več fpsju, nasplošno pa manjši load time, in manj stutteringa, kar je ekstremno nadležno. 

 

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 58 minutami:

12600 brez K

Ja, ampak brez K ima tak procesor samo 6 corov namesto 10. Ne razumem ...

 

@Dono HDD bi mel samo za torrente in druzinske slike. Sem celo razmišljal da vzemam dva in jih dam v raid. igre in sistem bi bli na M.2.

Prav tako sem razmišljal da vzamem ločen 250GB 970 EVO plus samo za sistem ampak to je že malo kičasto :)

Povezava do prispevka
Haldim reče pred 12 minutami:

Ja, ampak brez K ima tak procesor samo 6 corov namesto 10. Ne razumem ...

 

@Dono HDD bi mel samo za torrente in druzinske slike. Sem celo razmišljal da vzemam dva in jih dam v raid. igre in sistem bi bli na M.2.

Prav tako sem razmišljal da vzamem ločen 250GB 970 EVO plus samo za sistem ampak to je že malo kičasto :)

 

ne rabiš vzet dodaten disk za sistem. Samo tega razdeliš na 2 particije, če ti to veliko pomeni. 

Pa mogoče vzemi v razmislek, če se ti bolj splača vzet 2tb nvme. 
https://www.mindfactory.de/product_info.php/2TB-Crucial-P2-M-2-PCIe-3-0-x4-NVMe-3D-NAND-QLC--CT2000P2SSD8-_1378156.html

 

Jst bi na tvojem mestu pol raje vzel 2tb, zgornji nvme. pa ga razdelil na 500g za sistem, ostalo pa za igre/karkoli že boš pač uporabljal. 

 

Povezava do prispevka
Haldim reče pred 19 minutami:

Ja, ampak brez K ima tak procesor samo 6 corov namesto 10. Ne razumem ...

 

@Dono HDD bi mel samo za torrente in druzinske slike. Sem celo razmišljal da vzemam dva in jih dam v raid. igre in sistem bi bli na M.2.

Prav tako sem razmišljal da vzamem ločen 250GB 970 EVO plus samo za sistem ampak to je že malo kičasto :)

Nisem vedel, da nima teh corov. Samo moreš vedet da 4je dodatni so Efficient cori, ki v igrah niso izrabljeni. Ne pričakuje nekega performence uplifta.

 

Če že hočeš 12600k, potem raje vzemi 12700F pa imaš 8 performence corov in še 4 efficient core. Je pa res ene 50 € dražji.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Dono reče pred 1 uro:

 

ne rabiš vzet dodaten disk za sistem. Samo tega razdeliš na 2 particije, če ti to veliko pomeni. 

Pa mogoče vzemi v razmislek, če se ti bolj splača vzet 2tb nvme. 
https://www.mindfactory.de/product_info.php/2TB-Crucial-P2-M-2-PCIe-3-0-x4-NVMe-3D-NAND-QLC--CT2000P2SSD8-_1378156.html

 

Jst bi na tvojem mestu pol raje vzel 2tb, zgornji nvme. pa ga razdelil na 500g za sistem, ostalo pa za igre/karkoli že boš pač uporabljal. 

 

 

Ne parciliraj SSDja :)

Povezava do prispevka
Dono reče pred 18 minutami:

 

zakaj?

https://www.thetechwire.com/should-i-partition-my-ssd/

 

Jaz sem vedno imel v glavi, da mi je fino imet Windows na eni particiji zato, da ga pol enostavno celega pobrišem če hočem ponovno instalirat Windowse in je mir.

 

Ampak bolj kot tole berem opažam, da je to samo OCD, saj v 7 letih nisem enkrat rabil ponovno instalirat Windowsev.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 8 urami:

Nisem vedel, da nima teh corov. Samo moreš vedet da 4je dodatni so Efficient cori, ki v igrah niso izrabljeni. Ne pričakuje nekega performence uplifta.

 

Če že hočeš 12600k, potem raje vzemi 12700F pa imaš 8 performence corov in še 4 efficient core. Je pa res ene 50 € dražji.

če se ta moment gleda 12600k in 12700f bi rekel, da mogoče vredno čakati en teden, kako se izkaže 13600k, pa kako bodo tekle te nove zadeve na b660 in ddr4, ker gre res za en teden in bo marsikaj jasno, ni treba čakat 2024 in i5-20400

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 2 urama:

če se ta moment gleda 12600k in 12700f bi rekel, da mogoče vredno čakati en teden, kako se izkaže 13600k, pa kako bodo tekle te nove zadeve na b660 in ddr4, ker gre res za en teden in bo marsikaj jasno, ni treba čakat 2024 in i5-20400

Ja, to sem mislil, da je samoumevno, sam nisem hotel izpadit Maxi. :(

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 13 urami:

Potem raje 13600KF, ker grafo ima diskretno.

To je res, tako si zbijes se ene 30eur. Jaz sem mnenja, da ce ti pa grafa crkne, je fajn met backup in se mi 30eur ne zdi tako drago.

 

Skratka, 13600 se mi zdi prava pot naprej, vsaj dokler so take OK cene na funtechu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...