Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Douchebag reče pred 7 urami:

Mal bi update-al komp po vec kot 8ih letih.

 

image.png.1ab7fd21c789e4c3002f72d990aad477.png

 

bo?


Super bi bilo se nasvet za cooler, do zdej sem vedno fural stock coolerje bp.

 

Grafa bo stara, kasneje najbrz 3060ti ali 3070 oz. nova 40xx verzija ko pride kaj drugega kot 4090.

 

za hladilnik: težko je komentirati, če ne vemo zakaj uporabljaš pc, koliko ti je važna tišina itd

tudi koliko se segreva 13600k še ni čisto jasno, arctic 34 esports duo je bil nekaj časa budget p/p, kaj slabšega ne gledat, so ga pa

malo podražili in bo kmalu samo performance brez price,

 

možno pa da bo treba za 13600k hladiti kaj boljšega

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 8 urami:

 

za hladilnik: težko je komentirati, če ne vemo zakaj uporabljaš pc, koliko ti je važna tišina itd

tudi koliko se segreva 13600k še ni čisto jasno, arctic 34 esports duo je bil nekaj časa budget p/p, kaj slabšega ne gledat, so ga pa

malo podražili in bo kmalu samo performance brez price,

 

možno pa da bo treba za 13600k hladiti kaj boljšega

 

ubistvu spili ranga assassins creed, tud civiko pa HoI sem ze gnal.

 

Kar se tice pa delovanja, je pa programiranje (razne baze), tudi video vsebine (sicer redko)

 

Vidim da je tale arctic 50? tako da to ni panike zadegat v kosarico (seveda ce bo dovolj mocno hladil). Tisina mi je pomembna ko se idla, ni panike slisat brnenje ko je obremenjen. Pa ne bi pa mel tistih glomaznih hladilnikov gor, k zgleda kt da bo utrgalo maticno :D

Povezava do prispevka
bendeho reče Pravkar:

moraš biti res amd fanboy, da ne vzameš 13600kf

 

ma nisem noben fanboy, rad bi nek dober sistem kupil pa malo gledam. 13600kf je visoka poraba pa visoke temperature, dražje plate.. pa itak potrebujem samo za igre in druga pisarniška opravila nič zahtevnih programov.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 13 minutami:

če nisem ravno par dni nazaj videl na Mindfactory ta procesor za 289€...ampak ja, Deutchland in njihova politika pošiljanja....

 

potem velja počakat ja, znajo biti akcije še do konca leta. trenutno je 360 na mindfactory. Katera plata pa bi bila najboljši p/p?

Povezava do prispevka
cashman reče pred 1 uro:

če nisem ravno par dni nazaj videl na Mindfactory ta procesor za 289€...ampak ja, Deutchland in njihova politika pošiljanja....

kakšna politika, a to se nanaša na MF ali nasploh

 

za 300€ ali manj je kraja

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
bendeho reče pred 4 urami:

moraš biti res amd fanboy, da ne vzameš 13600kf

 

Ne spremljam več toliko scene. Sem šel mal gledat. 5800x3D je še zmeraj hitrejši procesor za gaming od 13600k, prišteješ malce cenejšo plato, pri nas je sam proc malo cenejši, malce cenejši hladilnik, verjetno da boš pri intlu ime DDR5 ram, ki je tudi dražji, sam 13600k 50% več štroma pokuri, kar je kar veliko več...

 

Se mi ne zdi tak no brainer 13600k pred 5800x3D.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 12 urami:

 

Ne spremljam več toliko scene. Sem šel mal gledat. 5800x3D je še zmeraj hitrejši procesor za gaming od 13600k, prišteješ malce cenejšo plato, pri nas je sam proc malo cenejši, malce cenejši hladilnik, verjetno da boš pri intlu ime DDR5 ram, ki je tudi dražji, sam 13600k 50% več štroma pokuri, kar je kar veliko več...

 

Se mi ne zdi tak no brainer 13600k pred 5800x3D.

 

tako nekako gledam ja, pri novih Intelih pa AMDjih me odbija visoka poraba in visoke temperature. Pa še ta DDR5 je v povojih in trenutno ne predstavlja neke pohitritve.

Vem da bodo v roku par mesecev prišli novi 3d procesorji, samo to je spet čakanje, najprej da pridejo da bodo dobavljivi pa da je kolikor toliko normalna cena in je lahko spet celo leto okoli in si spet v zanki kaj kupit. v vsakem primeru pa še počakam teh par dni da AMD predstavi nove grafične. Vprašanje pa kdaj sploh pridejo nove grafične nekega srednjega ranga, če Nvidia šele zdaj daje ven osveženo 3060Ti.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...