Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

red star reče pred 9 urami:

Pozdravljeni. Rabim mašino za archicad in twinmmotion.

 

Razmišljam : r7 3700x ali r9 3900x

Katero plato, b450 ali b550? Navijal ne bom, potrebujem stabilnost...sli ne bo nikoli... tam okrog 100 do 130 evov bi djal...

Katero grafiko, nvidia ali AMD? Rx5700 xt ali 2070 oziroma 2060 super...al naj na bolhi kupim 1060 za stotaka in čakam na 3060?

Disk bo nvme samsung 970 evo plus

Neki rami. Kaj naj kupim g-skill, kingston? 3200 ali raje 3400, 3600? 32GB bo....

 

Halp pls. :rolleyes:

 

Nekaj sem sestavil. Je to overkill? Malo mi je pricey. Grafike ravno ne morem slabše dat ker rabim 8gb memorije, procesor bi lahko dal 3700x ampak prišparam samo 100€.... 

 

2020_07_29_23_38_53_Window.png

 

grafo zamenjaj za 5700XT od Sapphire (najboljši thermal performance), trenutno je 349€ na mindfactory. Forget nvidia in njihove cene. RTX 2070 nov ni vreden 400€, 2060 SUPER pa še manj, glede na to kaj ti 5700XT ponuja.

 

za napajalc se stegni malo bolj, lahko komot zmanjaš moč na ~600W in greš iz bronze na gold (sploh če govoriš o stabilnosti - to ti je lahko najšibkejši člen)

 

če ti je plata pricey, zamenjaj na B450 Tomahawk, ki je definitivni MVP kar se tiče power deliveryja glede na ostale B450 plate.

 

pri ramu čekirajo bolj latence kot pa absolutne megaherce, maš več od tega na ryzen platformi.

Povezava do prispevka

@Mrhovinar zdravo, kaj pa kaj takega Lenovo ThinkCentre M70q Tiny . Moja draga ma za šiht tole (so ji dali) in kar sm gledu je super. Pač za dokumente, yt in slično je več kot dober.

 

https://www.lenovo.com/us/en/desktops-and-all-in-ones/thinkcentre/m-series-tiny/ThinkCentre-M70q/p/WMD00000405

 

Sam kje pa dobit pa ne vem. Mogoče kak mn3njalničar lahko pomaga :) @Vodokotlič ali @Jenno

 

 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 3 urami:

@Mrhovinar zdravo, kaj pa kaj takega Lenovo ThinkCentre M70q Tiny . Moja draga ma za šiht tole (so ji dali) in kar sm gledu je super. Pač za dokumente, yt in slično je več kot dober.

 

Hvala, so že naročene komponente. 

Mislim, da bo kar dovolj AMD 3200g za njune potrebe. 

Povezava do prispevka

Ja, Monitor je. Dell 27 ultrasharp...  In pa seveda hvala vsem za odgovore. Mi je zelo pomagalo. Grafika bo pa žal 2060 super oziroma 2070, saj je ista cena in performance.. Nvidia ima dosti boljšo podporo za renderiranje in programe kot so photoshop, autocad itd. kot pa AMD. Vem pa da na papirju zmaga rtx...

Povezava do prispevka

Fantje in deklice, pomoč bi potreboval. Trenutno imam mašino iz 2013, i7 4770k, 16GB DDR3, 1070 GTX 8GB. 

Ni še tako slabo, ampak na 1080p včasih pri high/ultra detajlih že opazim hlipanje in ni več tako tekoče, kot je včasih bilo (sem pa bolj občutljive sorte na fps/quality). Bordelands 3 npr. se že konnkretno matra, da dosega 60fps :( Z enim očesom se že spogledujem za upgrade, ampak bolj kot gledam trenutno stanje, bolj sem v dvomih.

 

Pri grafičnih sploh nevem, katero bi izbral. Ali se sploh zdaj splača kupit ali bo kakšna nova generacija kmalu? Se mi zdi, da nekega hudega napredka od 1070 ni bilo (pa jo imam že od 2016), ni več tako gromozanskih razlik kot je bilo včasih. Se pa nagibam bolj k NVIDIA. Za procesor pa kolebam med high end intel in ryzen, nekje v rangu AMD Ryzen 9 3900X / Intel Core i9-10900K. Težko se odločam med tema dvema. Je tu še kakšen biser, ki je mogoče cenejši? 

Želja je igrati na 1080p 144hz. 4K me zaenkrat še ne zanima. Raje več FPS na 1080p. Hvala :) 

 

Povezava do prispevka

Kaj pa to.... ryzen 3900x na b550 plati ali b450 plati? Kot sem rekel, overclockal ne bom nikoli. Preizkušena tomahawk max b450 ali raje nekaj od b550. Dve grafiki tudi ne bosta nikoli tako, da odpade x470 oz x550.

uredilo bitje red star
Popravljeno na 3900x
Povezava do prispevka
red star reče pred 1 uro:

Kaj pa to.... ryzen 3900x na b550 plati ali b450 plati? Kot sem rekel, overclockal ne bom nikoli. Preizkušena tomahawk max b450 ali raje nekaj od b550. Dve grafiki tudi ne bosta nikoli tako, da odpade x470 oz x550.

 

Če ni rad prišparal nekaj cvenka B450. In če dejansko misliš delat upgrejd ene generacije (who does that anyway?) bo tudi 4000 serija najbrž podprta, ker je bil MSI en od največjih ventilatorjev proti kenslanju podpore za serijo 4000 na B450 platah.

 

Če ti ni do teh nekaj € al pa kot maksi pravi, če misliš da maš use case za pcie gen4 potem B550.

uredilo bitje Super Km3t
rabm tipkovnico z osvetlitvijo da bom lahko klofal v temi
Povezava do prispevka

Evo sem se odločil za kišto ampak imam problem.

 

Vzel bi na firmo ampak nisem davčni zavezanec. Na Mindfactory itak ne gre, ker prodajajo samo firmam, mailbox.de ne gre ker rabim račun za podjetje. 

 

Če hočem naročiti na computeruniverse in vnesem davčno mi vrže ven račun brez DDV kar pa tudi ni ok, ker ga moram nenazadnje plačati.... ima kdo kako idejo oziroma se je soočal kdaj s čim podobnim? Komu drugemu s firmo ne mislim težit, ker bi rad plačal z VISO.....

uredilo bitje red star
lol
Povezava do prispevka

No takole sem naredil, če bo koga še zanimalo....

 

Če nisi zavezanec nima veze, če na računu ne piše posebej  DDV številke zraven. Lahko daš račun vseno v strošek. Glavno, da je napisan na ime firme. Pač daš pod ime in priimek Janez Novak s.p. 

 

Naročil sem pa na Mindfactory preko mailboxde.com.

 

Upam, da bo vse ok :)

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 2 urama:

 

ne kupuj te plate, ker ima ogabno zanic bios, nova verzija je se slabsa od prejsnje

 

drzi se MSI-ja

Hvala, sm kr odlocen za Tomahawk.

Hkrati pa se eno vprasanje, kako se obnesejo Asrock mama plate X570? Ker vidim, da majo par zanimivih modelov.

Povezava do prispevka

Kaj delam narobe?

Dobil vse komponente, jih zložil skupaj in ne dobim slike na zaslon, da bi nasnel še sisteme.

AMD 3200G, ASUS PRIME A320M-K matična, SSD, 1x 8gb RAM

 

Ko zaženem ne na VGA in HDMI ne dobim nič na ekran.

F PANEL sem menda zvezal prav, lučke spredaj svetijo, vklopi se.

ATX sem 2 kabla zložil skupaj in jih vtaknil v taveliko vtičnico, drugega s 4 pini pa tudi.

Procesorjev ventilator se vrti.

SSD ima štrom in kabel na matično.

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...