Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

DaMachk reče pred 13 urami:

Predvsem zato ker aktiviras in pozabis.

Z nobenim updejtom te ne bo strah ce bo slucajno zjebal aktivator, enostavno das za to ceno piva, in ne razmisljas vec o tem do nakupa naslednjega kompa.

 

evo, sem cedil nizki ceni - sem vzel na linku spodaj, upam da ni nateg (dobil sicer kao tudi račun in vse)... :)

 

še vedno pa ne razumem najbolje v čem je fora takih razlik v cenah...

 

https://www.gamivo.com/product/windows-10-professional-2-pc?glv=kiwhuamu&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 32 minutami:

 

evo, sem cedil nizki ceni - sem vzel na linku spodaj, upam da ni nateg (dobil sicer kao tudi račun in vse)... :)

 

še vedno pa ne razumem najbolje v čem je fora takih razlik v cenah...

 

https://www.gamivo.com/product/windows-10-professional-2-pc?glv=kiwhuamu&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Ni fore. Ne glede na ceno kršiš Microsoftove licenčne pogoje isto, kot če bi vzel ključ z nalepke na npr. službenem prenosniku z Windows in z njim aktiviral kopijo na domačem računalniku.

Povezava do prispevka

Prenos licenc OEM, ja. Ampak poglej, kaj vse se na teh straneh prodaja. Ključi za dva PC, ključi MAK (multiple activation key) iz količinskih licenc za velike organizacije itn. Nobeden od teh nima zveze z licencami OEM. Ne veš, kaj boš dobil in koliko ljudi uporablja isto licenco. Če ne kupiš direktno od Microsofta ali skupaj z računalnikom pri pooblaščenih prodajalcih, je vseeno ali daš 2 EUR, 20 ali pa ukradeš z drugega računalnika.

Povezava do prispevka
Kosinus reče pred 3 urami:

Ni fore. Ne glede na ceno kršiš Microsoftove licenčne pogoje isto, kot če bi vzel ključ z nalepke na npr. službenem prenosniku z Windows in z njim aktiviral kopijo na domačem računalniku.

 

Microsoftu se fučka na to. Njim je v interesu, da razširijo svojo platformo. Služit pa preko svojega win stora.  Porivajo v smeri android in apple.  Poleg tega vse se gre na naročnine. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 2 urama:

 

Microsoftu se fučka na to. Njim je v interesu, da razširijo svojo platformo. Služit pa preko svojega win stora.  Porivajo v smeri android in apple.  Poleg tega vse se gre na naročnine. 

Dej ne zajebaven Zindota pa mu kabl zrihtaj. Seveda bo delalo :)

Povezava do prispevka

Napajalnik je dizaster, niti semi modularen ni. Kaj boš potem s pol kile odvečnih kablov danes, ko niti disk ni več priklopljen kaj šele dvd enota in to v tako malem ohišju.

 

Vzem enga bequiet gold, 500w maš dovolj, stane isto.

 

Rabiš še hladilnik za proc.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 21 minutami:

Napajalnik je dizaster, niti semi modularen ni. Kaj boš potem s pol kile odvečnih kablov danes, ko niti disk ni več priklopljen kaj šele dvd enota in to v tako malem ohišju.

 

Vzem enga bequiet gold, 500w maš dovolj, stane isto.

 

Rabiš še hladilnik za proc.

 

Kaj takega? Sem raje vzel 600W to be on the safe side

 

 

image.thumb.png.ba47c0bd35525c784f71fb9a8fc40352.png

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 8 urami:

Mi lahko samo nekdo tole na hitro preveri, zraven pride še RTX 3070 + AMD Ryzen 5600X (ali 3700X). 

 

Predvsem me zanima compatibility vseh komponent in če sem kje bil preškrt.

 

Hvala :)

 

Rossoner reče pred 8 urami:

 

Kaj takega? Sem raje vzel 600W to be on the safe side

 

 

image.thumb.png.ba47c0bd35525c784f71fb9a8fc40352.png

 

ne boš valjda zdaj kupoval 3700X, razen če se ti ful mudi kot meni :D  - 5600x brez razmišljat

 

sicer ne vem koliko te briga za estetiko, ampak glede na to da imaš pleksi da se vidi not, mogoče da bi tudi ta hladilnik vzel v črni barvi ?

cena je skoraj ista...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 23 minutami:

 

 

ne boš valjda zdaj kupoval 3700X, razen če se ti ful mudi kot meni :D  - 5600x brez razmišljat

 

sicer ne vem koliko te briga za estetiko, ampak glede na to da imaš pleksi da se vidi not, mogoče da bi tudi ta hladilnik vzel v črni barvi ?

cena je skoraj ista...

 

Ne ne, itak bom počakal, samo če bi bile cene neke absurdno visoke, je alternativa 3700X. Hvala, bom vzel črnega :)

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 50 minutami:

Rabim nov komp like now...al naj se cakam? Samo kak se naj prepricam, da bom zdrzal do general availability nove robe? Kdaj sploh bo to? Naslednje leto enkrat?

Zdej pri procesorju ni neke panike. Res da pridejo novi Ryzni, ki bodo imeli boljši IPC, samo bodo tudi precej dražji. Ze manj kot ceno 6 jedrnika 5600x dobiš danes 8 jedrnika ali kak evro zraven intela 8 jedrnega, ki verjetno tam tam z novim Ryznom. Tko, da suma sumarum tukaj ne rabiš čakat.

Pri grafičnih je malce bolj delikatno, ker bo boost kar hud, ampak spet ne rabiš čakat... Pač kupi neko cenejšo grafično ala 5600XT, pa potem kupiš tisto, ki so jo želiš, ko bo na voljo. Pušijona, bo pa ista, ali to kasneje za manj prodaš ali novo preplačaš.

 

Skratka v nasprotju z prepričanjem, čakaj, čakaj, čakaj.... se jaz ne strinjam. Najdražje za dušo je v karanteni biti brez kompa.

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 34 minutami:

Verjetno sem zgrešil temo, pa vseeno.

 

Recimo imam naslednje, kupljeno 12/2015:

 

CPU: i5-6600K

GPU: Geforce GTX970

Motherboard: Asus Z170-P D3 

RAM: 12GB DDR3 1600Mhz

 

Je tole še kaj vredno ali bolj nič?

Tale 12gb rama ddr3 mi je malo kisla

sicer pa odvisno kaj je zate neka vrednost

 

jaz bi za tole bil mogoce pripravljen dat kakega stotaka ali max 2

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 48 minutami:

Verjetno sem zgrešil temo, pa vseeno.

 

Recimo imam naslednje, kupljeno 12/2015:

 

CPU: i5-6600K

GPU: Geforce GTX970

Motherboard: Asus Z170-P D3 

RAM: 12GB DDR3 1600Mhz

 

Je tole še kaj vredno ali bolj nič?

 

denarno vrednost nima veliko - je škoda prodajat (če si to mislil), ker ima pa še vedno veliko uporabno vrednost za vsakdanjo rabo (delo, multimedia)...razen če pač ne rabiš doma dva računalnika, potem itak prodaš - bolje nekaj €, kot da nabira prah. :)

 

 

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 56 minutami:

Verjetno sem zgrešil temo, pa vseeno.

 

Recimo imam naslednje, kupljeno 12/2015:

 

CPU: i5-6600K

GPU: Geforce GTX970

Motherboard: Asus Z170-P D3 

RAM: 12GB DDR3 1600Mhz

 

Je tole še kaj vredno ali bolj nič?

Ram je ddr4. 

 

Vreden je toliko, kot lahko prodaš. Jest bi rekel, cca 250-300€. Odvisno, koliko se ti mudi. Kar imo ni mali delež, potem ko kupuješ nov komp.

 

Objektivno je pa vredno 150€, ker če bi imel imel budget samo 250€ bi si človek lahko sestavil za 250€ precej boljšo zadevo, kot to.

 

Ampak, kot sem rekel, vredno je toliko, kot lahko prodaš.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...