Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

bainit reče pred 37 minutami:

a ni bv kupovat tako močnega napajalnika (pa še gold), da ti potem dela na recimo 5-10% nazivne moči v področju, kjer je zelo neučinkovit?

vsaj če nimaš recimo 2-3 grafičnih in kakšnega požrešnega proca, da mu dejansko prideš na 80-90% pod full load...

Ti nisi glih bral, da tanovi GPUji, ki ga ima namen vzet zrejo preko 250W, kaj? :D

Povezava do prispevka

tacajt ko dr3kaš po gnoju, je gladko taka poraba. in to je večino časa, ko je computer prižgan.

Dono reče pred 22 minutami:

moja 3080 cuza čez 400w na full loadu. 

damn, tega pa nisem vedel, sem pričakoval, da bodo nizki tdp kot na tastarih.

 

ok, sem videl, da ima 3080 320w tdp, vseeno bi pa rekel, da je 850w preveč. sam ajd, jebiga.

https://www.computerbase.de/thema/netzteil/rangliste/#abschnitt_400_watt_fuer_mittelklasse_650_watt_fuer_highendpcs_ausreichend

škoda k še niso updatali tabele, bi pa rekel, da je treba kakšnih +100w glede na to tabelo.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 18 urami:

Razlika med X in non-x:

  RM850x RM850
ATX verzija v2.4 v2.52
EPS12V verzija N/A v2.92
Floppy connector 1 0
SATA connector 10 12
PATA/Molex 8 4
Modern standby compatible No Yes

 

A je možno, da zaradi teh spec komp gre v spanje in se pol noče zbuditi pravilno ali pa sploh ne? To se mi zadnje čase skoz dogaja in skoz uporabljam isti napajlc. Je pa res da je to meni nepomembno, ker takoj izklopim te zadeve. Nisem se še poglabljal v to. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

 

A je možno, da zaradi teh spec komp gre v spanje in se pol noče zbuditi pravilno ali pa sploh ne? To se mi zadnje čase skoz dogaja in skoz uporabljam isti napajlc. Je pa res da je to meni nepomembno, ker takoj izklopim te zadeve. Nisem se še poglabljal v to. 

Uporab c CMDju "Powercfg /a" da vidis ce ti ga je prepoznalo kot "na voljo"

Bi rekel, da je mozen faktor... Za ziher ti pa ne bi vedel povedat.

Povezava do prispevka

OK laptop smo porihtal in je takoj za tem začel srat še fotrov stacionarec in bi rad novega. Mislim da ostale komponente bomo nekako izbrali (res upam da mi ga rata prepričat da počaka z grafo, čeprav je trenutna res arhaična), ampak kaj bi imelo smisel za mamaplato pa res ne vem. Po mojem bo gledal procesor tipa i5 10600K ali Ryzen 7 3700X. Cela mašina naj ne bi bila čez jurja, diske ima ziher, napajalnik mislim da bo tudi še dober. Navijal ziher ne bo.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 42 minutami:

OK laptop smo porihtal in je takoj za tem začel srat še fotrov stacionarec in bi rad novega. Mislim da ostale komponente bomo nekako izbrali (res upam da mi ga rata prepričat da počaka z grafo, čeprav je trenutna res arhaična), ampak kaj bi imelo smisel za mamaplato pa res ne vem. Po mojem bo gledal procesor tipa i5 10600K ali Ryzen 7 3700X. Cela mašina naj ne bi bila čez jurja, diske ima ziher, napajalnik mislim da bo tudi še dober. Navijal ziher ne bo.


Če ne bo navijal, naj uzame 10400f. 
isti kurac kot 10600k, samo da ma 200mhz manj. 

 

Povezava do prispevka

Jaz sem nabavil dva letos (oba hp),zaenkrat ok, nobenih problemov, ampak itak je še prezgodi 

 

Vprašaj čez par let :D

 

Pr zgornjem modelu je glup dostop do I/O portov odzadi + CD/DVD enote nima 

 

Tako da sm dokupu še en usb-c razširitveni doc z usb porti pa bralnikom kartic (ki je sicer tudi zadaj) + DVD enoto (žena rabi) 

 

Mam pa svohnejso verzijo (če se ne motm 8gb rama pa i5 in zaenkrat use laufa super (primarno je tudi za pisarniška dela + internet)) 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 1 uro:

Fuksija za fotra, jaz pa za mati.

Kupujem all in one računalnik za pisarniško delo. Sem imel ogledanega tega iz mimovrste: https://www.mimovrste.com/all-in-one/hp-pavilion-27-xa0021ny-aio-racunalnik-2t575ea-,

 

Pa me je nekdo pri nakupu prehitel... imate kaj izkušenj z all in one računalniki? Kaj priporočate?

Hvala.

 

Ja se dobro da so te prehitel...

Ker tolk overpriced konfiguracije, sploh pa overpowered za pisarnisko delo se res ne bi splacal nabavt.

Poleg tega da ti bojo zdej vsi povedal da 27" pri fullHD je PPI taksen da ti bo raztrgalo oci ter napravilo mozgane v smoothie.

 

Moje mnenje glede AiOjev:

+ vse licno zapakirano v eno enoto

- slaba modularnost, ne mors zamenjat ama nic. Bi rad boljsi ekran? menjaj vse. Boljsi proc? menjaj vse... lahko kvecjem vcasih nadgradis ram pa vcasih disk (pri iMacu npr ne), kej crkne? cela zadeva na servis

- slabo zracenje

- low powered procesorji

- drazje za kar nudi

- priklopi na ekranu me motijo, ne zelim premikat pozicije ekrana da vstekam USB/kartico

- kaj je razsirljivost? 

- ponavadi ne mores ekrana lepo nastavljat, kot pri standalone

 

Skratka... Laptop brez baterije.

 

Ce ze, bo imela takole Ryzen 5-ko vrh glave.

Za pisarnisko uporabo je tud Intel i3 al pa Ryzen 3 dovolj.

i7 je overkill.

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Ti all in one so res smiselni samo za kaksno sprejemnico kjer so stranke notr, ker ponavadi zgledajo malo lepse kot random monitor. Al pa mogoce ce RES nimas olaca za kisto. Drgac pa absolutno worst p/p ever. Skor raje bi kupil laptop pa monitor za isto ceno, mas vsaj prenosnost pa lahko delas na kavcu.

Povezava do prispevka

Kar sta @DaMachk in  @Arey rekla. Jaz jih rihtam za sprejemnice, ker zgledajo lepi in ne kradejo placa. Delajo pa OK, še sploh take konfiguracije z i5 in 8G RAMA ali bolje. Če rabiš, mi piši PM z željenio konfiguracijo pa ti naredim ponudbo.

Če pa si sposoben prepričat mati, pa priporočam eno lično ITX ohišje (mogoče clo z VESA opcijo, da ga butneš zadi na monitor kot NUCa) s sexy 27" 1440p monitorjem in dobiš več pa še dobr zgleda.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...