Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 1 uro:

i5 10400 je samo cena nizka. Vse ostalo opravlja izjemno.

K verzija je pa kar, 80 € dražja, potem še prišteješ plato ene 50€ dražjo, si že na 130€ več, potem še hladilnik 50€, 50€ je fajn če boš navijal, 20€ je avijon če ne boš navijal. Tko da smo na 160€ več...

Potem je že bolj i7 10700

 

Roko na srce, navijanje CPU je bolj igrackanje za entuzijaste, ki pa konec koncev ne prines toliko kor vse skupaj preplacas.

Verjetno bo 10700 (ce hoces Intela) kar najbolje za nekaj casa. Edino plata je fino, da je z490 - da lahko rame navijes na 3200 ali 3600 (ker so cene RAMov tukaj enake). Pridobis pa nekaj %.

Povezava do prispevka

Odvisno od iger, ki jih igraš. Recimo pri raznih MMOjih ti single core performance ogromno pomeni. Jaz sem si sedaj pred izidom WoW: Shadowlands spet boostnil 7600K iz 4600 MHz na 4850 MHz. Se dost pozna na reduciranju občasnih frame dropov.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
eViLL reče pred 4 minutami:

Bi bilo še kaj za spremenit? 

Čakam samo da bo na zalogi Ryzen 5800x. RTX 3080 je pa že na poti. 

 

 

 

image.png.80b87a327b2375f8b436903ba7b436ff.png

 

ja, SSD (ne boš valjda v tak high end sistem ne dal še 4.0 SSD, že ki imaš podporo) in RAM ki smo ravnokar govorili da novi Ryzeni imajo radi 4 palčke (razen če si vzel 2 kompleta po 2x16GB)

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

 

ja, SSD (ne boš valjda v tak high end sistem ne dal še 4.0 SSD, že ki imaš podporo) in RAM ki smo ravnokar govorili da novi Ryzeni imajo radi 4 palčke (razen če si vzel 2 kompleta po 2x16GB)


pravih 4.0 ssdjev še ni zun. 

Sabrent z novim physon kontrolerjem je/bo menda hitrejši kot nov samsung 4.0. 

 

Povezava do prispevka
eViLL reče pred 8 minutami:

Ubistvu bom vzel tistega, ki bo prej na zalogi na Mindfactory 5800x ali 5600x :D

 

Torej ssd vzamem:

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/500GB-Samsung-980-PRO-PCIe-4-0-NVMe-M-2--2280--Internes-Solid-State-Dri_1374975.html

 

?

 

pusti 5800x, če mene vprašaš - 8 jeder je vseeno bolj sigurno, že ki nove konzole so isto na 8...ssd pa stisni zobe in vzemi 1TB.

ne, sej ne me poslušat preveč - to jaz zdaj malo vsiljujem svoje želje, ki imaš res top setup drugače, pa tisto res za piko na i še top ssd, bi bil še jaz vesel. :D

Povezava do prispevka
eViLL reče pred 16 urami:

Bi bilo še kaj za spremenit? 

Čakam samo da bo na zalogi Ryzen 5800x. RTX 3080 je pa že na poti. 

 

 

 

image.png.80b87a327b2375f8b436903ba7b436ff.png

 

Ali ni mogoče pasta že priložena zravn AIO?
V ohišju dobiš tri vente, 'stropnega' premakneš na sprednjo stranico in imaš optimalno postavitev. Lahko dodaš še enega spredi, samo potem bi raje vzel pure wings 2, ker takšni pridejo že z ohišjem.

WD Black NVMe m.2 je čisto ok, itak se (še) ne občuti razliko med SATA ali PCIe 4.0 SSD diski za igranje špilov.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 16 urami:

Ce smo ze lih pri ssdjih, bom se js nalepu mojo tarco :) mislim, da za ta denar best buy

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/1000GB-Patriot-Viper-VPN100-M-2-2280-PCIe-3-0-x4-NVMe-1-3-3D-NAND-TLC--_1304473.html

 

jaz imam tega - za isti performance se mi zdi boljši value kot ta Patriot (na mindfactory je 117€) - jaz sem ga izbral predvsem, ker po testih zgleda doseže ta performance z občutno nižjo porabo (beri; manj gretja) kot ostali...

 

https://www.mlacom.si/adata-xpg-sx8200-pro-1tb

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 26 minutami:

 

jaz imam tega - za isti performance se mi zdi boljši value kot ta Patriot (na mindfactory je 117€) - jaz sem ga izbral predvsem, ker po testih zgleda doseže ta performance z občutno nižjo porabo (beri; manj gretja) kot ostali...

 

https://www.mlacom.si/adata-xpg-sx8200-pro-1tb

Sem ze opazil tega, ampak iskreno povedano, ne poznam firme in sm bolj "ziheras", Patriot mi je dobr znan in nikol nism bil razocaran z njihovimi izdelki:)

Povezava do prispevka
eViLL reče pred 39 minutami:

Te sem vzel ker bi rad čim bolj tihe. 

Za pasto ne vem ampak sem vzel da je bolj sigurno, da ne čakam potem.

 

Ker AIO bi predlagali za 5800x? Na MF je na zalogi samo 240 Arcitc Freezer.

Bi pa mel nekaj čim tišjega :D

 

Js mam Arcitc Freezer 280 na 3900x (gamer nexus aka hardware Jezus ga tudi ful hvali).
Sem zelo zadovoljen. Plus da je cena pod 100e. Corsair in podobni bodo stal skoraj 2x več. 
Jaz sem ga takrat čakal več kot 2 mesca. Ampak mi ni žal. 

 

noiz.JPG.83af9554ead030cdd5b96b2a2df125e4.JPG

https://www.tomshardware.com/reviews/arctic-liquid-freezer-ii-280-all-in-one-cpu-cooler,6376-2.html

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 minuto:

Sem ze opazil tega, ampak iskreno povedano, ne poznam firme in sm bolj "ziheras", Patriot mi je dobr znan in nikol nism bil razocaran z njihovimi izdelki:)

 

Razumem - jaz sem tudi dostikrat biased pri določenih znamkah...

Drugače Adata ni od včeraj, jaz sem imel že njihove izdelke, ni neka leva firma - dajo tudi 5 let garancije - ampak ja, kupiš tisto kar tebi paše, valjda; itak je to vse več al manj isto sranje in vse naše debate so dokaj akademske. :)

 

Povezava do prispevka

Mal preveč časa sem imel na šihtu tako da odločitev je padla. In zdej je končen/naročen build:

 

- MSI GeForce RTX 3080 Gaming X TRIO

- AMD Ryzen 7 5800x 

- NZXT Kraken Z73 Komplett-Wasserkühlung 360mm

- BE QUIET! DARK POWER PRO 11 850W

- MSI MEG X570 UNIFY

- 32GB G.SkillTrident Z RGB , DDR4-3600 DIMM, CL16

- 1000GB WD Black SN750 Gaming M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 3D-NAND TLC

- 500GB Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2

- be quiet! Dark Base 700

 

Bi vzel Arctic Freezer hlajenje pa se ga enostavno ne dobi. 

Bo pa ta precej lepši za pogledat :D

 

Povezava do prispevka
eViLL reče pred 1 uro:

Mal preveč časa sem imel na šihtu tako da odločitev je padla. In zdej je končen/naročen build:

 

- MSI GeForce RTX 3080 Gaming X TRIO

- AMD Ryzen 7 5800x 

- NZXT Kraken Z73 Komplett-Wasserkühlung 360mm

- BE QUIET! DARK POWER PRO 11 850W

- MSI MEG X570 UNIFY

- 32GB G.SkillTrident Z RGB , DDR4-3600 DIMM, CL16

- 1000GB WD Black SN750 Gaming M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 3D-NAND TLC

- 500GB Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2

- be quiet! Dark Base 700

 

Bi vzel Arctic Freezer hlajenje pa se ga enostavno ne dobi. 

Bo pa ta precej lepši za pogledat :D

 

 

če se ne moreš odločit, vzameš 1TB + 500GB - moj člov'k. :D

tu je zdaj skoraj RTX 3080 šibki člen :D 

monitor, kaj imaš ?

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...