Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 2 urama:

Kar velika je. Kater cooler imas ?

Ce imas navit proc koliko si nastavil PL1 (power limit 1) ?

Ali imas vklopljen ALL CORE BOOST ?

Kaksno napetost imas pri veliki obremenitvi ?

 

Drugace pa testiraj na CINEBENCH 23 - ALL CORE 10 minutes - pa povej kaksna bo temperatura.

 

 

 

 

Moji settingi:

 

10850K (ni navit).

 

PL1 = 145W (default 125W)

All core boost = izklopljen

Vcore offset =  - 0,07V (po defaultu je previsoka napetost)

Cooler: Mugen 5

 

Sicer sem pozabil ampak mislim da gre temperatura tja do 85 'C pri polni obremenitvi Cinebencha 23.

 

 

 

Cooler je be quiet! Pure Rock 2, ohišje pa Silverstone Seta A1 (2x200mm spredaj in 1x120mm zadaj)

Z nastavitvami v biosu (teh ki se tičejo procesorja) se nisem igral, je vse na default - mogoče tisti AI overclocking kaj jebe, ki mislim da je na auto - to mi je nek prvi suspect...moram si en dan vzet čas, pa malo stestirat.

 

Verjetno je CP2077 ful taxing tudi do grafične, pa tudi to malo vpliva na višjo temperaturo - ker v drugih igrah ne pride tako visoko...

 

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 1 uro:

a se ti da spustil IntelBurnTest za 15min?

sektor je pa imo nekaj zajebal pri termalni pasti, ker se pri takih temp proc najbrž že throttla.

10th gen CPUji se throtlajo ali pri 100 ali pri 105 'C, sem pozabil.

Temp 99'C je dosegel samo enkrat, ko sem testiral PC po default nastavitvah plate, ki avtomatsko clocka vsh 10 corov na max frekvenco in zre cca 225 W+.

Seveda me je skoraj kap, ko sem to videl. Za to pa je pri Intelu vedno potrebno malo ponastaviti zadeve (naceloma ima edini Asus po defaultu to izklopljen), vsaj kar se tice z490 plat, za ostale ne vem.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 37 minutami:

 

Cooler je be quiet! Pure Rock 2, ohišje pa Silverstone Seta A1 (2x200mm spredaj in 1x120mm zadaj)

Z nastavitvami v biosu (teh ki se tičejo procesorja) se nisem igral, je vse na default - mogoče tisti AI overclocking kaj jebe, ki mislim da je na auto - to mi je nek prvi suspect...moram si en dan vzet čas, pa malo stestirat.

 

Verjetno je CP2077 ful taxing tudi do grafične, pa tudi to malo vpliva na višjo temperaturo - ker v drugih igrah ne pride tako visoko...

 

 

Malo preglej bios, default vrednosti so dokaj bedne. Ce ne drugega das vsaj voltage offset, kot sem napisal.

Povezava do prispevka

Prosil bi za malo pomoči pri sestavljanju nove kište. Budget je nekje €600-650, za ta denar pa bi rad CPU s čimboljšim single core performancom. Grafična je sekundarnega pomena, za tu in tam kak špil. Ramov imam 8GB dosti, disk je lahko 250GB, ohišje kakšno čisto obično in en poceni PSU, ki se ne bo ravno vžgal po parih dneh uptima.

 

Zdaj načeloma single thread benchmarke gledam tule, ampak se mi tut približno ne sanja kaj nekak pade v moj budget, kaj pa s sabo potegne še kako brutalno matično, posebej hladilnik, itd. Mogoče kak i5-10600? Če bi se komu dalo na Funtechu/Mlacomu skupaj zmetat en build, bi mu bil ultra hvaležen.

Povezava do prispevka

Moras se odlociti ali hoces graficno za dejansko kaj igrat ali brez ? Ker z grafo bo 650 eur skoraj premalo.

Ce hoces z integrirano grafo pa vzames AMD 4650G.

Poglej teste s tem procesorjem, da si ustvaris sliko, kako delajo spili.

 

 

Edit:

 

Tole specifikacijo morda ?

https://eigre.si/share_cart/action/restore/unique_id/585b13ae62eee293b0e56918948a9b0a78e5de8cae02d948806ca5e4f5c8161a/utm_source/share_cart/utm_medium/URL/

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 16 minutami:

Moras se odlociti ali hoces graficno za dejansko kaj igrat ali brez ? Ker z grafo bo 650 eur skoraj premalo.

Ce hoces z integrirano grafo pa vzames AMD 4650G.

 

A 4650G je pol top of the chain kar se procov z integriranimi grafami tiče? Ker tle si pol lahk sestavim za €500 kišto, je pa res, da je proc precej nizko na zgornji listi. Se za €700 mogoče dobi kaj bistveno boljšega, al bi za eno solidno kišto moral pljunit še precej več?

 

Pač stvar je v tem, da od iger na kompu igram edino Football Managerja, ki je v prvi vrsti CPU heavy. Grafa je sekundarnega pomena, je pa res, da ne bi bil rad glih na integrirani od Intela. Kar se tega tiče je pol verjetno res boljše Ryzen. Kakšna je pa pol razlika med 4650G in 3400G, te Vega grafe so baje kar kul za minimalni budget.

 

https://uk.pcmag.com/sound-cards/122798/amd-ryzen-5-3400g

Povezava do prispevka
Nobody92 reče pred 17 minutami:

 

A 4650G je pol top of the chain kar se procov z integriranimi grafami tiče? Ker tle si pol lahk sestavim za €500 kišto, je pa res, da je proc precej nizko na zgornji listi. Se za €700 mogoče dobi kaj bistveno boljšega, al bi za eno solidno kišto moral pljunit še precej več?

 

Pač stvar je v tem, da od iger na kompu igram edino Football Managerja, ki je v prvi vrsti CPU heavy. Grafa je sekundarnega pomena, je pa res, da ne bi bil rad glih na integrirani od Intela. Kar se tega tiče je pol verjetno res boljše Ryzen. Kakšna je pa pol razlika med 4650G in 3400G, te Vega grafe so baje kar kul za minimalni budget.

 

https://uk.pcmag.com/sound-cards/122798/amd-ryzen-5-3400g

Jah imas se 8 cor 4750g sam ga je tezko dobit pa drag je, ni pa velike razlike.

 

Ja grafa je dalec najboljsa, Intel ne pride v postev. CPU sicer ni med top, je nekoliko slabsi od amd 3600 ali intel 10400. Ampak je se vedno dober.

 

Med 4650g in 3400g v sami zmogljivosti ni velike razlike, je pa 4650g novejsi in manj potraten. Se ga bolj splaca kot 3400g.

Pomoje s tem ne bos zgresil.

 

 

Edina varianta je ce hoces posebej grafo, pa vzames GTX 1650 (pri Mlacomu je 270 eur - so se podrazili v zanjih dveh tednih). Potem lahko vzames  10400F in ostalo periferijo pa prides okoli 700 do 750 eur.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

preračunaj si koliko W dejansko rabiš in kupi kakšnega 20-30% močnejšega, ne pa +100%.

bequiet purepower 11 so že gold in so sorazmerno poceni. preveri pa, če imajo 2x EPS12V (če boš dejansko uporabljal oba), najbrž ne.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Mutombo reče pred 9 minutami:

A je mozno sestaviti nek casual racunalnik za nekje 600-800 EUR? Pac samo kisto.

 

Nisem neki zahteven igralec da bi rabil vse na max in tip top bi pa vseeno rad igral tudi novejse igre.

Za 730 eur ti prodam 10400F + GTX 1650 OC (DDR6) Dual FAN.

 

Grafa ni za dol past, poglej si kak test na netu.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

če bi kupoval workstation, bi vedu kaj kupt. 

Drgač pa ene 4 leta nazaj sm dal za 1st gen TR plato skoraj več kot za cpu (1920x) (oboje je blo cca 500e). 

Ampak nimam kaj. Plate so drage, če rabiš za specifično rabo. 
Ubistvu gre cena gor s številom PCie lanes :D

Povezava do prispevka
bainit reče pred 2 urama:

pci lanes se da fejkat s PLX čipom, ki pa ni zastonj.

za tisto plato maš review zgoraj, glej recimo koliko ima VRMjev.


Fejkat se da pcie-lane na plati. Ne boš pa fejkal le teh na cpuju (mel boš bottleneck) :)

Ravno zaradi tega sem vzel TR platformo par let nazaj. Konkurenčen intelov build z dovolj pcie supporta, za kar sem potreboval, bi me stal 2-3x več. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...