Skoči na vsebino

Glasbeniki / muzičarji / bandi


Interceptor

Priporočeni prispevki

Tema namenjena glasbenikom in vsem ki se združujete v skupine (bandi, zbori, nimfomanični orkesteri etc.) ...

Po končani osnovni glasbeni šoli (klavir) sem začel drkat el. kitaro. 
Trenutno rig ki ga mam je pribižno tak:


- Jackson Warrior (EMG 81/85)
- Peavey Valve King 100w tube amplifier
- Rivera 4x12 Steve Lukather signature Celestion v30
- PederBoard na katerem počivajo: 
 ::MetalMuff distortion / Dunlop Crybaby wah / Iron Curtain (supressor) / Boss Compressor-Sustainer / PolyTune
 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Nekje na konc osnovne - zacetek srednje zacel z bas kitaro, razlog je bila prevec zajebana elektricna kitara in po dveh dneh obupavanja sem presaltal na lazjo zadevo :D

 

V takratnem "bendu" smo svirali klasicne rock komade, GnR, Van Halen, Lynyrd Skynyrd in ostale pizdarije, ki se 13, 14 letnim mulcem dopadejo. Kasneje v srednji soli smo presaltali na grunge, setlista komadov, ki smo jih igrali, je obsegala cca 95% Pearl Jam komadov, bli smo prakticno PJ cover band. Takratni pevec/ritem kitarist je mel ful dober Eddie Vedder-ish glas, pa dokaj dobro smo zaceli cez leta igrat. Na zalost nismo nikol na kakem major koncertu igrali, na parih rojstnih dnevih od kolegov, to je pa tut blo vse

Cez cajt smo se js, solo kitarist in bobnar mal zaceli oddaljevat od grunga, ker smo si nagruntali, da nam je hard rock/metal scena dost bolj blizu. Js sem vmes igral pr dveh ostalih projektih, nic kej blaznega, cover bendi spet, nikol nisem mel prilike delat avtorske muzke. Scasoma sem zapustil ta taprvi bend, so dobili novega basista, vmes pa sem naredu drugo skupino, iz katere so me pa fuknali ven po pol leta in tocno dveh koncertih. Razlog je bilo moje tecnarjenje, da se moramo bolj redno dobivat na vajah in bolj zagnano delat na vsem skupi :D Long story short - vsem ostalim stirim memberjem je low key pucal kurac za to, ce bomo kej sploh naredli iz tega, jst pa sem hotu it all in, se posvetit avtorskim komadom, pa jim ni sedu moj nacin "vodenja" benda. Na konc so dobili nadomestnega basista, ki pa jih je po dveh tednih sam od sebe skenslal, ker je vidu, da se nobenmu ne da nic

 

Trenutn bend je sestavljen iz clanov od prejsnjega grunge benda, minus vokalist. ATM se nimamo nic avtorskega posnetega, mamo pa ze dost idej na kupu. Zajebala nas je ta kurceva pandemija, da se sploh najprej nismo mogli na vajah dobivat, zdle nam je pa dva tedna nazaj koncno ratalo zalaufat tist, kar smo v preteklosti ze hotli delat. Zanrsko opredelit muzko... ma, kaj pa vem :D Nekje med 80's british metalom in danasnjim metalcore-om, nimamo se cist doloceno, se pa bolj premika k danasnjim cajtom, ala I Prevail, Shinedown... Te zadeve z jebenimi overdriveanimi riffi, heavy baslinijami in glasnimi bobni ter vokali

 

Trenutni rig:

 

- Ibanez SR 300E z enimi tezkimi Rotosound stringsi, ne vem tocno katerimi, ker sem skatlo vrgu stran po pomoti (mi je cist vseeno, ce je low cost bas kitara, ne menjam precisionke za nobenga Fender Marcus Miller 900€ vrednega jazz basa, s katerim dobim totalno dolgocajtn zvok. Rotosoundi dodajo ful dirty punch zraven pri soundu in ceprav mi cist scefrajo prstne blazinice, jih ljubim :D )

- Ampeq BA-115 (primern za cist vsako festo, peto leto mu tece, odkar ga mam, brez pripomb)

- Hartke HD25 (tehnicno gledano ni moj, ampak od tanovga kitarista/basista iz prejsnjega benda, za rezervo, ce Empek slucajno rikne)

- Big Muff true bypass od Electro Harmonixa (bolana zadeva za ta dnar, sam ga ne uporabljam prevec)

- Boss ODB-3 Bass Overdrive (vsakodnevno v uporabi, carski efekt)

Planiram pa kupit se EBS Billy Sheehan Signature nekje v prihodnosti, al pa ce mi ga rata kje staknit rabljenega

Povezava do prispevka

Evo, še en basist tukaj. :) 

 

Vedno sem bil bolj samouke narave, kar se inštrumentov tiče. Probal sem s kitaro, dejansko sem nekaj znal naredit (nekje bi moral imeti posnet nek zelo demo in zelo generičen post-metal komad, ki se mi niti ne zdi najslabša stvar na svetu), kasneje pa sem presedlal na bas. Poleg tega, da je "lažji" (ni nujno, čisto odvisno od tega, kaj in kako igraš), mi je samo bolj smiseln. 

 

In, najpomembneje, bolj zabaven za igranje. 

 

Nikoli nisem imel nekega benda, dostikrat smo se s kakšnim kolegom dobili pa malo jammali, vendar nič resnega, dokler ni kolega rabil basista za nov bend. 3 leta kasneje smo kar precej resni, vsak dan se učim od mojih 3 kolegov v bendu, ker so vsi svetlobna leta bolj talentirani od mene in mi je noro, koliko enih zadev sem sam odnesel od bolj aktivnega igranja, najpomembneje pa je to, da gremo naslednji teden v studio snemat drugi EP. :) 

 

Od opreme sem pristaš Fender basov, imam dva P-basa (Cabronita ter Precission Player series), ojačevalec je Orange OB1-500 v kombinaciji s 4x10 Ashdown boxom. Zelo solidno. 

 

Od efektov imam v stalni uporabi Big Muff (ta mora na manjši servis, še dobro, da sem se spomnil), Zoom MS-60B multiefekt (ki ga večinoma uporabljam samo kot tuner, čeprav ima par luštnih opcij gor), Digitech Bass Driver (našel sem ga na placu za vaje, nihče ne ve, čigav je, super je) ter en kitarski distorsion efekt, ki ga imam v uporabi za manjši boost Big Muffa. 

 

Nekje imam še en drive pedalček, ki sem ga kupil v akciji, ampak ni v uporabi, čeprav ima simpatičen zvok. 

 

Poleg glavnega benda sedaj delamo na nekem sludge/black metal/post punk projektu, ampak to nam je vsem postranska zadeva. Mogoče nam uspe do konca poletja posneti vsaj en demo komad. Bomo videli. :)

Povezava do prispevka

Še jaz se lahko pofočkam. Saj ne vem kje začet pri svoji kitarski karieri, verjetno prav tam, da par let igram, potem pa par let ne. Trenutno sem v fazi, ko veliko preigravam razne ZZ Tope, Down, Karma to Burn in druge bluz/stoner izpeljanke. Sem napredni začetnik torej, ki igra zase na kavču. Setup je second cheapest ESP LTD Viper, nek random 15W Line6 ojačevalec (ni mi čisto jasen njegov namen) in po novem še Orange Crush mini, 3W ojačevalec na baterije. V tega sem kar zaljubljen.

 

Tojto.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 6 urami:

In, najpomembneje, bolj zabaven za igranje. 

Yup, dalec najpomembneje

Ze res, da smo falirani kitaristi, sam dalec najbolj zabavno je bit med ritem sekcijo in kitarami, can't question that :D

 

Pa nasploh je epski instrument za igranje. Mors mal mocnejse prste met kot pri kitari because debelejse strune pa semizdi, da tut mal vec kondicije zahteva od igralca, dostkrat si locked in z bobnarjem in sledis njegovemu kicku. Mravljince fases precej hitrej v tem primeru :D Sam je vredno, za tist, kar dobis ven :)

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Sm gledal če je kdo resurectal temo od kitaristov iz prejšnega foruma, pa sm odkril tole. Torej, špilam kitaro, cc 15 let bo zdej (šit), večino tega časa sm se svaljkal v raznih bendih, od metala do pop rocka. Trenutno s kolegi skupaj dajemo en nov bend, neka bolj rock/progressive varjanta (če se zveze poravnajo), pa nam mal manjka en sposoben bobnar, tako da če se kdo najde tukej gor se priporočam. Drugače pa, mate kakšne probleme z pomanjkanjem špilov zdej med korono? Meni počasi mal manjkajo kkšni dobri koncerti, na meto se mi pa ne da hodit vsak teden.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Zdajle poizkušamo z bandom. Zaenkrat, bolj kot ne, samo coverje (rock), morda kak avtorski iz zajebancije pride med vajami ven, za kake koncerte je pa še predaleč :) 

Sicer sem do zdaj bolj igral ritem kitaro, se pa probam ufurat v solo kitaro. Ma me jebe sinhronizacija leve+desne roke, trzanje z desno je pa porazno, ni šanse da pridobim na hitrosti. Morda je en razlog tudi ta, da sem levičar, ki špila kitaro za desničarje. Nevem, tako mi je bilo prvič najbolj naravno, ko sem prijel

 

Probam pa tudi na bobnih malo, več kot osnovnih ritmov še ne gre :D Vsaj "limb independence" gre nekako, brez fillov :) 

Povezava do prispevka

originalno sem harmonikaš, z 20 leti igranja po bendih - narodnozabavnih kvintetih, triotih, one-man band...za kar sem se priučil tudi klaviature, nekaj malega akustične kitare in bobnov...vmes sem se lotil še klasičnega solo petja, naredil osnovno glasbeno šolo iz njega, zdaj pa 3. leto delam jazz solo petje, samo s privat urami...tako, da mi bolj sede jazz stil muzike, swing, disco, funk...kar je bolj melodično in ne preveč razbijaško :D še vedno pa mal za postranski keš igram s harmoniko po hotelih, za kake večerje in zganjam romantiko ob mizah - kaki evergreenčki prav sedejo ;) letošnja korona pa je to mal odpihnila :D

aja, še "rig": 120 basna harmonika Excelsior z vgrajenim Totter midi modulom TM 4 lux, klaviatura Korg PA 2x pro, akustična kitara Takamine EG 240, električni bobni Millenium, 12-kanalna aktivna mešalka Phonic 2x 500W in 2x 250W zvočnika JBL JRX100.

uredilo bitje cashman
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
lenti reče Dne, 17. 9. 2020 at 19:39:

Morda je en razlog tudi ta, da sem levičar, ki špila kitaro za desničarje. Nevem, tako mi je bilo prvič najbolj naravno, ko sem prijel

 

Eh, to ni problem, takih nas je veliko. Pač vaja, vaja in vaja, pa bo. Sploh igranje z metronomom, kar je sicer neskončno dolgočasno. Predlagam, da se naučiš na izi snemat kitaro, ko ti zalaufa pisanje komadov in snemanje samega sebe, se boš naravno priučil igrat po ritmu z metronomom, kar ti bo olajšalo dobesedno VSE kar se kitare tiče. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 5 tednov kasneje...
4Stringed reče Dne, 21. 9. 2020 at 10:36:

Much support, v harmonki je gnar :D

 

Js mam se zej svojo 80 basno Hohnerco na varnem v kufru :) Razmisljam, da bi jo prodal pocas, ker je ne igram vec :/

ne jo prodat - tisti trenutek, ko jo novi kupec odnesel od hiše, ti bo žal :D Zdaj, ko pogledaš kovček s harmoniko, si lahko rečeš: "saj te bom kmalu prijel v roke". Potem te možnosti ne bo več...samo še prazen kot.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Rincewind reče Dne, 19. 11. 2020 at 23:17:

ej @Dono mi mamo pomojem vaje v istem placu kt vi - a je vase besedilo enkrat blo na whiteboardu neki blood in the river pushing the buttons of the war machine - mi smo si vzel pravico da smo ga uglasbil in ga mamo zdj v repertoarju


Kdo pa ste drgač?
 

:D
 

Komad je Blood in the river (govori o soški fronti).
Celo besedilo gre pa tko:

 

BLOOD IN THE RIVER

 

Pushing the buttons of war machine
Failing empires, blood unclean
Blood of war, soon will flow
Grab your rifle, not your plough

 

Up the mountain, down the valley
Through freezing snow, our pride we carry
Farewell to arms, a distant dream
Noone hears our lonely scream

 

Unleash...the cannonfire
Light...my funeral pyre
Let the river wash away
Sins of our nation

 

Through the mists of poison gas
Up the slopes of mountain pass
We march towards the victory
over the sons of Italy

 

We won the battle but lost the war
History is one dirty whore
Changing one crown for the other
Remember who is your real mother

 

Unleash...the cannonfire
Light...my funeral pyre
Let the river wash away
Sins of our nation

Povezava do prispevka

Lepa, Dono. Tud jaz sem EC-1000 naročil pred cca 2 mesecema, samo da je mat (predvsem zaradi lažjega šibanja po vratu) in z Duncani (nisem fan aktivcev). Bojda jih po novem večinoma v Indoneziji delajo, ampak se mi je usralo in je prišla korejska. Dobesedno skakal v luft :limona:

Kako se ti dopade?

Povezava do prispevka
Kavbojc reče Dne, 11. 1. 2021 at 19:45:

Lepa, Dono. Tud jaz sem EC-1000 naročil pred cca 2 mesecema, samo da je mat (predvsem zaradi lažjega šibanja po vratu) in z Duncani (nisem fan aktivcev). Bojda jih po novem večinoma v Indoneziji delajo, ampak se mi je usralo in je prišla korejska. Dobesedno skakal v luft :limona:

Kako se ti dopade?

 

Jaz sem mojo dobil z druge roke (stara 6let).
Za pičlih 400e se mi je zdej res hud deal. 

Kitara je super. Precej hiter vrat ma, pa fajn odzivna (ne vem kako naj opišem :D)

Zdej čakam da se še omejitve odprejo, da jo lahko v placu za vaje priklopim na 100w lampaša. 

Mam jo pa trenutno uglašeno nižji. In res nardi masiven sound. Pa če jo primerjam z mojo primarno kitaro Jackson Warrior X, je na tej res neprimerno bolj hudo ritmične dela gor špilat. Sploh ker ni tremola, je potem precej bolj heavy in več sustaina. Love it.

Povezava do prispevka

Goddamn, mamo velik glasbenikov tule ocitno :)

 

Kako kej prezivljate in odstevate dneve, ko boste lahko spet normalno meli vaje z bendom? :D :D Js se pripravim, da vsak dan vadim po minimalno uro in pol, ce pa mi ze tolk ni do vaje, pa kompoziram komade v Guitar Pro/Sibelius ter nato delam za en kurc posnetke v Abletonu s tistim minimalnim znanjem o igranju kitare, dokler kolegu kitaristu ne dopizdi poslusat mojega fusanja in se je prisiljen oglasit do mene, ter naredit kolkertolk poslusljiv posnetek riffov :D

 

Mi se odlocamo, ce bomo presaltali v drugo uglasitev, drop D al pa kr full step down, smo si pogruntali, da to botruje dost bolj groovy in heavy riffom, ki ne zvenijo tako genericno kot v E standardu, poleg tega sem pa nasel totalno carski sound s pomocjo Big Muffa in ODBja. Do zej sem skor izkljucno uporabljal slednjega, dva dni nazaj pa sem poleg vstekal se Big Muffa in par minut sukanja gumbov pozneje je ven prisel tak dirty, punchy sound, kot da bi igral s trzalico. Arguably tak sound, ki sem ga hotel ze od nekdaj, ce ze glih ne morem dobit onga pedala od Billy Sheehana nikjer :D

 

Pa vedno bolj in bolj me mika, da nabavim 5 stringed bas, odkar sem nazadnje sprobal random 300 evrskega Ibaneza, ki ne samo, da je sposoben takega vesoljsko dobrega sounda, da se ti milo stori, ampak ga je tut igrat nasplosno lazje od trenutne stir strunke. Dost boljsi in udobnejsi filing v kombinaciji z awesome soundom, ki se ga da naredit se bolj awesome :)

Povezava do prispevka

Dono, je to še starejša varjanta, al ima že tisto seksi kurvaturo na hrbtu?

4Stringed, yep, OD pred fuzzom je ful zanimiva reč. Fuzz je sam po sebi hitro ves razpacan, čim postaviš predenj OD, pa postane tight - vsaj če sklepam po svoji kombinaciji Maxon 808 -> tazelen Big Muff. Sem bil totalno presenečen, ko sem prvič probal. Ajde, govorim za kitaro, ampak je verjetno pri basu podobno?
 

Glede 5-strunca: Jaz sem pred časom ubodel enega Harley Bentona (HBZ-2005), tolk da mam enega doma. Vsi basisti ga ful hvalijo, ko probajo, sam sem pa tud blazno zadovoljen. Mogoč se ti splača počekirat? Neckthru, aktiven, kar vroč natur finiš. Čez Harley Benton logo daš pa eno nalepko, če te moti :whistle:

Povezava do prispevka

@Kavbojc fuuuuuuuuck, strsal sem se

 

https://www.thomann.de/intl/si/harley_benton_hbz2005.htm

 

Neverjetno lep je, audio examples mi grejo mal na zivce, ker so vsi posneti s trzalico :D Kako se kaj igra? Je neck fejst debel (sicer mam kr velke roke, ampak rajs vprasam prej, iz izkusenj :D ) in a ga je tezava igrat? Pr oni omenjeni Ibanezki sem mel kr precej problemov z mutanjem strun, sam to je neki, kar mi je blo kot zacetniku tut na stir strunki zajebano, poznej z vajo je muting postal second nature

 

Efektica mam tale dva. Big Muffa sem uporabljal res cist mal, preden mi je ta teden uspelo najdit sound, ODB pa je bil vsakodnevno v uporabi. Na posnetkih se slisi, kot da bi prdel v mikrofon, boljse analogije ne najdem in mi je res slo na kurac :D Trzalice pa tut povohat nocem v lajfu. Zej, ko sem obadva daisychainal skupi, pride ven nekako zabremzan sound. Prej je vse bobnelo in se treslo, zej pa so nizke frekvence zabremzane do te mere, da pride v kombinaciji z BMjem ven glih tapravi sound za nas stil igranja :) Tak, mal nadrajvan sound v kombinaciji z minimalnim fuzzom, love it. Se pa nisem omenjenega setupa uspel sprobat na vajah, can't wait

IMG_20210115_12221822222.jpg

Povezava do prispevka

Yep, zgleda res proper - pa je bil dejansko še precej cenejši, ko sm ga jz nabavil. Glede igrabilnosti ful težko ocenim, ker ga nimam s čim primerjat. Nč me zares ne zmoti, ko ga primem v roko? Je pa res, da sem mogoče alien, ker mi pri kitarah dejansko sedejo tako debeli kot tanki vratovi. Kul mi je, da lahko stoji pol leta v torbi in je še vedno perfektno uglašen. Mam filing, da je zadnja leta nasploh zrasla kakovost kitajski robi, tko da lahko za relativno male pare dobiš ful proper inštrumente. Dvomim, da bo tale v bližnji prihodnosti šel od bajte.


Sicer pa kjut parček pedalčkov. Jaz mam uno kmečko Behringer kopijo Sansamp BDI in vštekam direkt v zvočno kot barbar :D

Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 12 urami:

Goddamn, mamo velik glasbenikov tule ocitno :)

 

Kako kej prezivljate in odstevate dneve, ko boste lahko spet normalno meli vaje z bendom? :D :D Js se pripravim, da vsak dan vadim po minimalno uro in pol, ce pa mi ze tolk ni do vaje, pa kompoziram komade v Guitar Pro/Sibelius ter nato delam za en kurc posnetke v Abletonu s tistim minimalnim znanjem o igranju kitare, dokler kolegu kitaristu ne dopizdi poslusat mojega fusanja in se je prisiljen oglasit do mene, ter naredit kolkertolk poslusljiv posnetek riffov :D

 

Mi se odlocamo, ce bomo presaltali v drugo uglasitev, drop D al pa kr full step down, smo si pogruntali, da to botruje dost bolj groovy in heavy riffom, ki ne zvenijo tako genericno kot v E standardu, poleg tega sem pa nasel totalno carski sound s pomocjo Big Muffa in ODBja. Do zej sem skor izkljucno uporabljal slednjega, dva dni nazaj pa sem poleg vstekal se Big Muffa in par minut sukanja gumbov pozneje je ven prisel tak dirty, punchy sound, kot da bi igral s trzalico. Arguably tak sound, ki sem ga hotel ze od nekdaj, ce ze glih ne morem dobit onga pedala od Billy Sheehana nikjer :D

 

Pa vedno bolj in bolj me mika, da nabavim 5 stringed bas, odkar sem nazadnje sprobal random 300 evrskega Ibaneza, ki ne samo, da je sposoben takega vesoljsko dobrega sounda, da se ti milo stori, ampak ga je tut igrat nasplosno lazje od trenutne stir strunke. Dost boljsi in udobnejsi filing v kombinaciji z awesome soundom, ki se ga da naredit se bolj awesome :)


Js ne vadim tolko, kot bi lahko. Morm malo pojačat. To da bi vsak dan eno urco nebi blo nč narobe.

Z našim bendom smo se tud zmenili, da bomo par komadu znižali. Zato sem ubistvu tud kupu še eno kitaro, da mamo lahko določene komade normalno v E, ostale pa bomo meli verjetno v D - brez da tunam kitaro vmes.

Vsekakor je bl heavy in več groova če je nižje. Je pa tudi odvisno od komadov. Pr nas določeni komadi nebi izpadli tko dobro kot so trenutno (mogoče se motim, pa sem jih samo fejst navajen), po drugi strani pa bi nekateri ziher pršli bolj do izraza nižje.  

Js mam poleg kitar tudi en bas doma. Vsake tolko ga prou sede. In včasih se mi zdi, da mi je na bas lažje kake enostavne heavy rife skomponirat. Mogoče je samo ta sprememba od kitare dost, da nardi vse skup razliko. Ne vem, ne znam najbujš opisat. 

Kar pa se tiče prepovedi druženja / ni vaj. Grozno. Zadnje 5-6 let vsak petek (mogoče 2x na leto odpade) špilamo. To da ne morem s prjatli spit 5 pirov, pa špilat do 2h zjutra mi kr precej manjka. Pa še če nebi blo teh pizdarij, bi v 2020 končali komade ter nardili pilote za novo plato. Tko pa mamo dost stvari nedokončane, katere so že napol pozabljene. 
 

Kavbojc reče pred 11 urami:

Dono, je to še starejša varjanta, al ima že tisto seksi kurvaturo na hrbtu?

 
ne vem točno kaj misleš s tem. 
Tale je: https://www.espguitars.com/products/9506-ec-1000-blk
made in Korea :D

Tko zgleda vozni park: 

kkk.thumb.jpg.eda6c84129c3ab5ba89c32d3f5b6ff20.jpg

Pa velik plus za MUFF pedale. No, sicer mam Metal Muff (verjetno bratranc Big Muffa :D), ampak mi je the best.  Mam končno tak sound da mi je všeč, hkrati pa da je tud kompatibilen z drugimi inštrumenti v bendu. 
Da sm zdej s tem soundom kle kjer sem, sem:

Pojačalo Randal 150w -tranzistorc zamenjal za Peavey Valve King - lampaš 100w
Peavey ojačevalec je mel kar kul distorzijo, ampak nikakor ni bil kompatibilen sound z drugim kitaristom (peavey xxx), zato sem rešitve iskal s pedal efekti. 
Posledično sem kupil pol Metall Muff pedal za distorzijo. Res nardi tak masten pa dober distoržn sound. 
Na koncu sem pa še 4x12 box (original od Valve kinga) zamenjal za Rivera 4x12 Cab L412T Lukather (4x celestion v30) - razlika je bla neverjetna med boxoma (pa ne da je peavey box zanič), pa dobil sem ga za borih 400e, kar je super deal. 

Ku sm že par postu nazaj objavu, vse skup zveni tko (hell march cover): 
https://fb.watch/31P_m056cb/

Edina stvar ki jo še rabim je wireless, pa mogoče chorus oz. delay. Ni nujno, bi pa znalo kako solažo zapolnit/zmehčat.  
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...