Skoči na vsebino

Glasbeniki / muzičarji / bandi


Interceptor

Priporočeni prispevki

Ni kitarski, moj Big Muff je prav za bas kitaro. Ceprav bi se ga verjetno tut lahko uporablo z navadno kitaro, se nisem probal

 

To tecno bobnenje je blo prisotno ful kratek cajt, na sreco :) Zej ga ni vec. Prej mi je na vajah bas kitara ful bolj sekala ven, ce se lahko tako izrazim. Zej je pa zvok z obema dvema pedaloma tolk fajn zabremzan, da se vedno lahko igram dovolj na glas, pa hkrati ne zacnem bit preglasen v dolocenih trenutkih in se neki za brezveze v ospredje postavljat :D

Povezava do prispevka

Jaz trenutno za naše potrebe uporabljam samo en efekt, in to je Fuzzrocious The Demon:

 

FUZZROCIOUS PEDALS on Twitter: "On the heels of our Grey Stache hitting  1000, our Demon joins the fold. Thank you to anyone who bought one and  extra thanks if it's still living

 

Top shit zadeva. 

 

Also tega imam na testu/izposoji od kolega, zelo kul stvar, ampak zaenkrat še ne vem, kako bi ga lahko uporabil znotraj tega, kar mi delamo:

 

Amazon.com: Darkglass Electronics Microtubes B3K V2 Bass Overdrive Pedal:  Musical Instruments

Povezava do prispevka

Lep lp muzicarji.

 

Se me je pri mojih 30+ letih tudi prijelo ucit kitaro, tako da sem si nabavil Pacifico 112V in Scarlett Solo, da lahko zadevo priklopim na PC, ker nocem, da se moje fusanje slisi po celi bajti.

 

Sem zadnjic odkril AmpliTube, da si lahko prizgem metronom + zajebavam z efekti :D Trenutno se itak ucim se osnovne akorde in brenkanja (klasicen D-DU-U-DU vzorec). Najbolj me jebe sama menjava akordov, se posebej ob pravem casu.

 

Kar me zanima oz. sem opazil pri kitari je, da ima neenakomerno visino strun. Na zacetku vratu, kjer sem trenutno, ni problema, ampak bolj kot gres navzdol, visje so strune in se mi zdi, da je kar problem stisnit pravo struno. Se je kdo ze zajebaval z nastavljanjem visine strun in na kaj moram pazit?

Povezava do prispevka

Kake kitare od štarta niso nastavljene. Itak se ti bo razštelala takoj ko boš dal druge debeline strune gor :) samo to sploh ni panike, ker se boš takoj naučil in pol je res hud filing, ko si znaš inštrument kadarkol popedenat in se ne sekiraš za nič. Del učenja igranja na kitaro :D

Povezava do prispevka

dobr ustimana kitara je tok lazja za igrat da se je skoda muct ce ni tko k more bit.

 

Ce se ti da mal jebat nardis zlo velik z minimalnimi moznostmi da ne bo vec igralna (pokvart pa nimas kj)

Lahk slikas vrat z kovancem na 12. precki med precko pa bas struno da se vid visinokovanc.thumb.jpg.32546d972b2458b855a2b30a5a382c8e.jpg

 

Manjsi kovanci pr men padejo skoz, 10c se pa glih se ujame. 

kovanc1.thumb.jpg.54a8978b524def0acd43be9ab9b6b320.jpg

Še primerjava z ostudno svinjsko akustiko kaksna je razlika.

https://www.sweetwater.com/sweetcare/articles/guitar-setup-part-1-adjusting-the-truss-rod-2/
Kle je lepo razlozen kako in kaj. 

Ce si pa iz Ljubljane ti jo lahk pa tut jst ustimam ce ni treba kksnih preck brust(najbrz ne)

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

@gorkyporky Itak, da basiramo, to je tut vse, kar nam je se ostalo, ko jebe kitare

 

:D

 

Najnovejsi clan familije je tale

https://m.thomann.de/at/ibanez_sr305eb_wk.htm?o=3&search=1624961015

 

Zaljubljen v njo, tanizka struna je low as fuck, drop C uglasitev je orgazmicna bolj kot od cocacole zvocniki na laptopu. Trenutno jo mam v AEADG, filing ob igranju je kot da se cela galaksija trese, tak hudo low je vse skup, 30 hercev na sekundo, dobesedno stejes lahk posamezne vibracije strune :D

 

Pol je pa v uporabi se tadrug, 4 strunski Ibanez, ki mu zle tece tretjo leto, odkar ga mam, ista soundgear serija kot petstrunka above, ista elektronika, pickupi, vse. CGCF uglasitev

Also ne, ne primem Fenderce v roke v lajfu, Ibanez je love, Ibanez je lajf

 

Pol je pa padu se tale efekt. Mocan ko prasica, sploh pre amp spusti skoz tolk signala, da ti zavibrirajo jajca gor do prostate. Kompresor je dirty in tight as fuck, doda ogromno zivljenja soundu, docim fuzz in octaver sta muhasta za popizdit. Bi mogu pravo kombinacijo nastavitev najdit

 

Cez kak mesec al pa dva pa pade tole verjetno, pol sem pa resen za celo karirero :D

 

https://www.muziker.si/darkglass-microtubes-900-v2-black-limited

 

So me ze v nedeljo srbeli prsti ko sam hudic, da ga narocim, ampak treba se brzdat mal, ce ne, nebom pocas niti za sibice mel vec :D

IMG_20210615_210250.jpg

uredilo bitje 5Stringed
Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

 

Evo, bom malo AW. Nekaj časa nazaj sem končno posnel in izdal nekaj mojih komadov, na katere sem relativno ponosen. Recimo, da jih bom objavil tukej ne samo zaradi samopromocije, ampak tudi zaradi pogovora o tehnični strani snemanja, če bo koga zanimalo :D. Razen bobnov, so vsi inštrumenti iz pod mojih rok (nekateri s pomočjo midi čarovnije), posneti pri meni doma. 

Trenutno imam dva videa na youtubu, vseh 5 kolikor sem jih pa izdal, pa lahko poslušate na spotify, oz. še miljon drugih platformah, če vam ta ne sede. 

 

 

 

Povezava do prispevka

@cashman doma sem uporabljal Reaper, v studio smo pa imeli Logic. Za kitare in bas je šlo vse prek mojega Line6 Helixa, tako da se ni blo treba jebat z ozvočevanjem feršov. Nek plan je bil da se vse skupaj reampa v studiu pol, ampak se je izkazalo da bi blo ful dela za brezveze. Ostali inštrumenti so pač neki random plugini, za synthe je še največkrat uporabljen Diva, ostalo pa kar pač imam na računalniku. 

 

Mix in master mi je naredil Alex Volasko, ker mi je samemu sebi muka miksat svojo glasbo, ker nikoli ni dost dobro. Plus dobro se mi zdi da naredi nekdo z svežimi useši, ki ni komada slišal že over 9000x in točno pozna vsako noto. Plus da iskreno, miksanja ful ne maram. Mix in master je bil narejen v Logicu

 

Benda na žalost nimam, zato tudi ni špilov :(. Za spot sem uspel zrihtat par kolegov iz prejšnih bendov, da zgleda malo bolj orenk. Za snemanje sem najel Žiga Ravšlja, ker se mi zdi da moji naklikani bobni niso bli ok. Sem ful zadovoljen s tem kar je spravil skupej, in je res dodalo ful filinga k komadom. Mam pa v planu to jesen/zimo spet posnet nekje 5-10 komadov (trenutno še pišem, bomo vidlk kolk jih bo). Potem pa če bo sreča mila, dam skupej en bend, pa probam naslenje leto kej špilat. 

 

EDIT: aja, meni najljubši od teh komadov je Ustavi Čas, ki je trenutno samo na spotifyu. je pa pomoje najmanj "dostopen", zato ni bil prvi na vrsti za video. 

 

 

uredilo bitje gorkyporky
Povezava do prispevka

Všeč mi je tvoja zagnanost in da se znaš znajt zaradi perfekcionizma, da vseeno stvari spraviš do zaključka :D To je rak-rana marsikoga....dela do onemoglosti, ker mu ni nikoli dovolj dobro, potem pa mu dosadi in ne dokonča, in je šlo blazno veliko časa v maloro.

 

Upam, da ti uspe z bendom, ker glasbo si naredil res dobro, škoda bi bilo, da je ne bi predstavil v živo.

Povezava do prispevka

Tale Aleluja me ful spominja na rahlo upocasnjeno verzijo Keep the Faith, sploh v refrenu? :) Mogoce zaradi tistega skupinskega "hey", ampak res mi priklice Bon Jovija v usesa takoj :D

 

No, celotna zadeva mi je zelo 80s revival/radio Bob, tako da ni moj cup of tea, ampak ja, tehnicno gledano se vidi, da ves kaj delas in da bojo naslednje zadeve samo se boljse!

 

Za master je pa itak vedno boljse, da ga das nekomu drugemu, ker ti te komade pises, vadis, jih snemas, itak da jih ne slisis vec objektivno, ker si ze ves blesav od njih :D

 

V vsakem primeru, keep up with the good work! 

Povezava do prispevka
  • 7 mesecev kasneje...
rajc reče Dne, 1. 3. 2023 at 8:15:

Za kaj pa ga boš uporabljal? Kitaro? to najbrž za vajo ne? 

Uporabljam ga za različne namene. Prvenstveno je za priklop midi vmesnika, ki ga imam na harmoniki. Potem ga uporabljam za kombiniranje predvajanja instrumentalnih matric iz telefona in mikrofona za trening  petja. Uporabljam ga pa tudi za kitaro.

Mislim, da ne bo le za vajo, super se obnese tudi v manjših dvoranah, saj je res močan  za svojo velikost (ali bolje: majhnost).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...