Skoči na vsebino

Trenutno igram [06/2021]


Priporočeni prispevki

AMF reče Dne, 16. 6. 2021 at 18:44:

Frostpunk: stres, stres, stres... 10/10

Haha, jaz tudi, totalno 11/10 špil mi je, vsakič failam, ampak vsakič pridem ful dlje kot prej :D 

 

Zraven igram še Cyberpunk 2077, upam, da tole lepo obrnem do konca meseca :) 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Northgard

6/10

maxresdefault.jpg

 

Strategija, ki predvsem bazira na manegiranju resoursov. Vmes si prisvajaš in raziskuješ področja in na njih gradiš zgradbe v katere lahko pošlješ delat svoje delavce. V igri je približno 20 različnih zgradb, le te lahko enkrat upgrejdaš, s časom pa tudi vlagaš research točke v razne upgrejde. Zgradiš si lahko tudi tri različne zgradbe za vojake s katerimi braniš ali napadaš. - Zelo basic

 

Igra je zelo simplistična tako, da jo hitro pogruntaš, vendar vsebuje zelo malo akcije. Večino časa samo rihtaš bazo in čakaš na resource. Ko imaš teh dovolj pa napadeš in zmagaš. V igri je navadno dovoljeno manjše število vojakov tako da tudi te akcije ni ravno veliko. Dober aspekt igre je, da seveda vsako leto pride zima in takrat hitreje kuriš drva, hrano, tvoji vojaki pa so švohnejši, tako da je vsaj malo variacije pri menegiranju baze. Skozi igro imaš na voljo približno 6 različnih klanov - več z DLCji, ki imajo vsi svoje prednosti in heroja. Le ti imajo passive abilitije.

 

Pripovedovalni način traja nekje10 ur, vendar več kot 2 misiji (izmed 11) nisem zdržal preigrati naenkrat. Igra je preveč ponavljajoča in dolgočasna. Zgodba tudi ni baš zanimiva. Upravljanje svojih podložnikov je počasno, broken, večkrat koga sploh ne najdeš pod drevesi..... Enostavno igra bolj sliči na board game.

Za kakšno misijo preigrat tu in tam je dobra.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Kurc, sem že čez 30 in sem počasi naveličan po cca 1000 preigranih iger. Zadnje čase sem začel igrati šah - back to basics in se čudim, da mi je sedaj bolj zabaven kot takrat ko sem bil star 6 let in je to poleg človek ne jezi se bila edina igra pod mojimi prsti :D

 

Skratka iščem nekaj novega. Dejte priporočat najboljši (po možnosti gameplay, animacijsko, prikazuljsko) typing game.

 

Počasi ne vem več a še sploh obstaja kanček štartne osebe v meni. :ninja:

 

Al pa mouse only shooting game tak ko je bil House of the dead.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Zdaj sem par ur not v Nier Automata in mi ni in ni jasno zakaj je (bil?) tak hype za to igro. Grafika je konzolasto povprečna s 'praznimi' lokacijami. Zgodba je tudi bolj povprečna, vsaj do zdaj ni nekih 'vau' elementov. Sicer sem na pervem karakterju od baje 3eh?

Nič mi ni jasno.

Povezava do prispevka
LargoWrench reče pred 2 urama:

Mouse shooting only?

Za folk nad 30 let?

Say no more sine, early 2000's are back!

 

https://store.steampowered.com/app/340120/Moorhuhn_Crazy_Chicken/

Eh, tisto je že preigrano do smrti :D

 

AMF reče pred 1 uro:

Rambo?
 

Tenx, nisem še igral.

 

darksaga reče pred 36 minutami:

Zdaj sem par ur not v Nier Automata in mi ni in ni jasno zakaj je (bil?) tak hype za to igro. Grafika je konzolasto povprečna s 'praznimi' lokacijami. Zgodba je tudi bolj povprečna, vsaj do zdaj ni nekih 'vau' elementov. Sicer sem na pervem karakterju od baje 3eh?

Nič mi ni jasno.

Js sm tut hotu igro quitat, pa sm izjemno navdušen, da je nisem. Nier Automata je nekaj drugega. Skoraj sigurno boš moral prebrat kak povzetek igre na koncu, da ti bo vse bolj kot ne jasno.  Zdj če ti je samo do gameplaya in nisi filozofska duša, potem ti mogoče ne bo zanimiva.

Cherniernier reče pred 29 minutami:

MaDrung, meni je najboljši on rail shooter Dead Space spin off. Ne vem pa, če je za PC-je

Katera igra je to, ne najdem? misliš Dead Space: Extraction?

Ta je za Wii in PS3 samo.

 

Našel sem še Typing of the dead in pa Blue estate. Probam obe :)

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Tudi jaz se nisem spomnil točnega naslova, pa se mi na telefonu ni dalo googlat :D 

 

Zdaj sem pa na kompu. Naslov je Dead Space Extraction

 

Preigral sem ga pomoje 2x, res odlična igra in mi je prav hudo, da nikoli za njimi noben ni poskusil naredit tehtnejšega on rails shooterja, ker je prav zakon žanr

Vidim pa, da je žal samo za konzole (Wii in PS3). Morda sprobaš s kakim emulatorjem, ampak ne vem, na konzolah si meril z wiimotom ali PS Move joypadom. V glavnem, to je pomoje vrhunec tega žanra in močno upam, da še kdo kaj sproba, ker je res zakon

 

Drgač če si pa bolj v alter filingsih, potem pa je must play killer7. Še en bolano dober on rails shooter, za tega pa vidim, da je celo na Steamu

https://store.steampowered.com/app/868520/killer7/

 

Ampak dokler je Dead Space Extraction sicer zelo napreden a še standardni game, je killer7 tok odpiljen, da imaš trezen občutek, da si pojedel vrečko gob. Tako da močno priporočam igrat ne-zadet, ker je možnost bad tripa imo ogromna :D

Povezava do prispevka

Sploh ne vem, a sem tukaj kdaj zasledil koga, ki je navdušen na špiloma Euro Truck Simulator 2 in American Truck Simulator. Jaz sem par let nazaj za hec sprobal, dasiravno mi je pred tem edina asociacija na tovornjak bila, da je to tisto, kar dela gužvo na avtocesti. Toda zanimiv članek, da gre v bistvu za enega najbolj destressing in zen like špilov, me je prepričal, da sprobam to čudo. In že par let je to moja relaxing obsesija, ki se je sploh ne naveličam. Sta mi v korona času oba špila skorajda ritualno nadomestila dnevni pol-urce-za-kofe-v-kafiču z dnevnim pol-urce-za-eno-furo-za-predah. :)

 

Ev,o trenutno se potikam po Iberiji z renaultovo mašino.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

V Americanu pa po koloradskem višavju:

spacer.png

 

Pri slednjem imam pa itak skoz nastavljen country radio. Vzdušje zmaga. :P

 

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 2 urama:

Sploh ne vem, a sem tukaj kdaj zasledil koga, ki je navdušen na špiloma Euro Truck Simulator 2


Uf, moj DaPubec to igra res že ogromno časa Euro Truck 2 mislim. Ima kupljene vse DLC-je, ki trenutno obstajajo (tako, da je mapa res res huge), poleg tega pa tudi inštaliran ProMode, kjer se ti šele odpre čisto nov svet (ko je omenil že LargoWrench). Še meni se igra izredno dopade, ker je precej realistična in z vsemi dodatki izredno podrobna. Delaš kar hočeš in omejitev praktično ni, res je nek zen filing v tem. :) 
Pa še vsaka država ima ustrezne prometne znake, da se ne menimo o obcestnih reklamah in vsemu drugemu. Še Maribor je čisto solidno in realno zmodeliran. Ta igra je res na visokem nivoju in prepričan sem, da jo bodo še kar precej časa samo še nadgrajevali.. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

S tem, da imamo v Euro Truck 2 tudi online način. In recimo s kolegom (ali več njimi) furata lastno firmo, nabavljata boljšo opremo itd. V bistvu igra postane že pravi biznis management simulator. Gre pa seveda velikoooo ur v to. :)  

In tukaj je recimo tudi odlični TrucksBook (če kdo slučajno ne pozna), ki za free ponuja res ogromno:
Home Page - TrucksBook

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 6 minutami:

Fuck me, če pridem domov in morem še firmo laufat, free of charge. :avadodo:


Ja, to je pa pol druga pesem. Nekateri se s tem pač zabavajo. Itak vsakomur svoje. Mi je pa igra in nasploh community res precej nivojev nad kakšnim Farming Simulatorjem. Čeprav nekateri najdejo zen tudi v oranju njive. Saj pravim, vsakomur svoje ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

pri meni je najbolj hec to, da mi sploh ni do takih špilov, pač fan rpg, adventure in podobnih zadev, ki imajo okus po interaktivni fikciji. Potem pa pride kar en ETS2, in postane moj najbolj igran špil vseh časov. :)

 

EDIT: ravno zaradi Euro/American Truck Simmulatorja sem sprobal še Farming Simulator, ki pa mi ni dogajal. Premalo zen. :P

uredilo bitje Flegma
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 1 minuto:

pri meni je najbolj hec to, da mi sploh ni do takih špilov, pač fan rpg, adventure in podobnih zadev, ki imajo okus po interaktivni fikciji. Potem pa pride kar en ETS2, in postane moj najbolj igran špil vseh časov. :)


Saj si rekel, da gre za nek zen filing. Te čisto razumem.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 minutami:


Ja, to je pa pol druga pesem. Nekateri se s tem pač zabavajo. Itak vsakomur svoje. Mi je pa igra in nasploh community res precej nivojev nad kakšnim Farming Simulatorjem. Čeprav nekateri najdejo zen tudi v oranju njive. Saj pravim, vsakomur svoje ;) 

Jasno. Igramo se, da se pripravimo na real life situacije, ki niso del naših vsakdanjih premikov. Predvsem se mi poraja vprašanje, ali ima tamali željo takšno službo opravljat IRL?

uredilo bitje MaDrung
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@Flegma; sicer pa jaz skoraj enako doživljam ta Trucker, kot ti. Jaz itak večinoma igram samo adventure igre (čim manj akcije, ampak čim več zgodbe oz. interaktivne fikcije). Zato mi je tudi fascinanten ta zen učinek pri tovornjakarjih. Priznam sicer, da ne igram kaj dosti, mogoče pol ure na vsakih nekaj dni. Ampak takrat pa uživam. 

@MaDrung: mi igramo ravno iz obratnih vzrokov. Torej, da nekaj, kar nikoli in nikdar nisi delal v RL in tudi nikoli ne boš, pač podoživiš v teh digitalnih svetovih, ki so nam na voljo. Misliš, da ker DaPubec igra recimo Euro Truck, Dirt Rally in Forzo, da bo to njegova kariera? ;) Eeeee... ne gre to tak.
edit: jaz sem tudi Falcona F16 nažigal ure in ure v mladosti, pa zdaj nisem Top Gun pilot ;) .

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...