Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

Valda je bila katastrofa, sploh ko menjaš tri trenerje, vsak ima svojo filozofijo (ali pa je sploh nima) in vsak z nakupi potegne ekipo v popolnoma svojo smer samo toliko, da jo mora potem naslednji spet popolnoma rebuildat. 

 

Maguire 78

Fernandes 50

Wan Bissaka 50

James 15

Van de Beek

 

Tole je odkar je Ole, težko rečeš, da ni to improvement. 

 

Kar se trenutnih rumorjev tiče: 

 

- Rigulon (al neki) - buy back clause, mi je logično da ga ne bo, imo bi se to woody stegnil ampak ni v interesu oleta

- Bale - precej murinjev nakup, težak na plači, vprašljiva forma in v letih, ampak veliko ime ki bo boostalo slačilnico: bi blo zanimivo, če bi prišel v United, ampak ima vseeno zgodovino pri Spursih. Vseeno pričakujem, da bo ostalo samo pri tem, torej začasnem boostu, potem bo pa pritisk na murinja še večji, ker bo imel napad Son - Kane - Bale, oni bojo pa še vedno igrali kot da imajo dve levi nogi in nobene duše 

- Sančo: tole bi bil valda pravi nakup in bi ga moral sprovest, tut če dajo 120 mio. Poleg tega, da rabimo točno to kar nudi Sančo, bi zraven pokazali še to, da ima United moč sredi korone fuknit na mizo jajca in 120mio. Edini od vseh rumorjev, za katerega sem razočaran, če ga ne bo... 

 

Tukej ni samo Ed ampak tut Glazerji, pred časom sem videl grafiko, kjer je bilo na grafu koliko so lastniki vložili v klub - united gladko na zadnjem mestu, ker so mojstri ene 90 millsev potegnili ven, kje je šele to, da bi kaj vložili. Je pa to dvorezen meč, ker če pogledaš tvoj seznam težko rečeš, da niso vlagali v ekipo, bolj je problem, da je bil cel klub nesposoben pri tem. 

 

Tudi murinjo je imel Rashforda in Martiala, pa vsi vemo kako je to zgledalo - kok je vredno to, da pod oletom zopet kažeta dobro formo? Tako da če je ole požegnal to, da se določenih igralcev ne kupi, mi je ta logika čisto ok, ker zaenkrat je dokazal, da zna delat na ta način, da potegne veliko od domačih igralcev, z nakupi pa samo smiselno polni luknje. Če je pa Ole želel igralce, pa mu jih niso kupili, je pa precej slabo. 

Povezava do prispevka

Potegnili so lahko veliko iz kluba, ker je zadeva še vedno finančna krava molznica, čeprav ne osvojijo nič. Investicije v kader so bile enormne, na ravni lige v okvirih net spenda in plač ne prav veliko Cityjem, ampak si klub to lahko privošči. Kako dolgo bo to vzdržen model in kdaj se bodo neuspehi res poznali pa se bo še videlo; mogoče, ker je United "historic club" in je ravno v času najbolj intenzivne komercializacije nogometa bil tako uspešen, še ne prav kmalu ali pa bodo vmes že lahko pričeli nov uspešen cikel.

 

...Kar veliko pove o tem, kakšne neenakosti v resnici obstajajo med klubi; velika večina pač razen res velikih pretresov nikoli ne bo mogla na noben način konkurirati gigantom.

 

No, pod Oletom novega cikla uspehov po mojem ne bo, razen če se zgodi kaj res nenavadnega.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 1 uro:

No, pod Oletom novega cikla uspehov po mojem ne bo, razen če se zgodi kaj res nenavadnega.

 

 

Počakimo še to sezono, ampak vsekakor se je treba prašat tut to, kaj je trenutno sploh uspeh. 

 

a) za klub kot je United je uspeh valda samo osvojitev naslova

ali

b) za klub, kar je United zadnih 7 let, je uspeh to, da znova začnejo igrat dober fuzbal, da se v klub povrne struktura in vzdušje, da se zančne primerno kadrovati, da so uvrstitve v CL redne, tudi če nam do prvega mesta manjka 20 pik 

 

Točko B verjetno ole lahko doseže, če je sposoben za kej več pa ti veš lih toliko kot jaz. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

united je sicer s temi nakupi osvojil ligo evropa pred kratkim :closedeyes: tud ligaški pokal 2017 še bi znal pasat not. tolk me je zmotl ko pravi rage da se osvojil ni nič ... sicer pa lepo povedano, tešk tud krivit posamezne managerje, glede na to da v klubu obstajajo neki drugi lobiji ki dajo zeleno luč za prestope. spisek je grozljiv, dobr da klub še ni bankrotiru :lol: po drugi strani pa liverpool tud ni zdej neka angleška kalilnica. roberson pa alexander arnold ... ostalo je klopp zvohu svaka mu čast. sej mislim da ko je klopp podpisu smo vsi vedl da bo v nulo zrihtu

Povezava do prispevka
kemik reče pred 8 urami:

 

 

Počakimo še to sezono, ampak vsekakor se je treba prašat tut to, kaj je trenutno sploh uspeh. 

 

a) za klub kot je United je uspeh valda samo osvojitev naslova

ali

b) za klub, kar je United zadnih 7 let, je uspeh to, da znova začnejo igrat dober fuzbal, da se v klub povrne struktura in vzdušje, da se zančne primerno kadrovati, da so uvrstitve v CL redne, tudi če nam do prvega mesta manjka 20 pik 

 

Točko B verjetno ole lahko doseže, če je sposoben za kej več pa ti veš lih toliko kot jaz. 

 

Ja, se strinjam, za United je b) trenutno uspeh, čeprav za ohranitev statusa velikana to zagotovo ni.

 

Že pri b) bi se tudi znalo zatakniti, Ole kar velik del časa ni igral prav privlačnega nogometa - sklepam predvsem po komentarjih navijačev tukaj in drugje, tudi kar sem gledal je bilo precej boring - redno uvrščanje na CL mesta pa bo tudi v prihodnje kar zajebano.

 

Mislim, da so letos ta mesta rezervirana za City, Liverpool in Chelsea. Za četrto se bodo borili Arsenal (po moje favorit), United, Tottenham, Leicester in mogoče celo Everton (najmanj verjetno). Lani je imel Ole precej sreče, da se je Leicester na koncu razsul, njemu pa so se stvari poklopile.

 

Ne vem, če je ravno tako, kot pišeš - "če je sposoben za kej več pa ti veš lih toliko kot jaz." Zaenkrat jaz ne vidim nekih indicev, da bi bil sposoben spraviti skupaj kaj tako konsistentnega. City bo šel skozi fazo prenove, ko bo odšel Pep, tudi Liverpool bo šel skozi prenovo v roku nekaj sezon - ampak tudi, če izpustiva ta trenerja, ki sta nedvomno boljša od Oleja za par nivojev, so ostali trenerji z njim vsaj primerljivi. Po občutku bi rekel, da je Lampard zaenkrat pokazal več, Arteta pa v tem zelo kratkem času v Arsenalu sploh. Najbrž sta boljša tudi Rodgers in Ancelotti, čeprav imata oba hendikep majhne ekipe in na kaj resnejšega težko računata...

 

Skratka, sam ne vidim nekega realnega scenarija, po katerem bi Ole osvojil prvenstvo; oziroma me bo to res zelo presenetilo. Bi to prej pripisal Lampardu, ker Chelsea je res poleti kadroval zelo dobro in ima zelo mlado ekipo, torej bo peak najbrž ravno nekje v času, ko bosta v fazi prenove Liverpool in City, in Arteti, čeprav on ima precej velik problem zaradi manjšega finančnega dometa kluba in lastnikov.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Da je United osvojil Miki miško in Pokal velesejemskih mest ali kaj je že tisto drugo, je skoraj tako modra ugotovitev kot tista, da je Virgil naredil največ napak, ki so vodile direktno do gola nasprotnika. Obe sta informaciji brez kakršnegakoli vsebinskega pomena. Res je boljše osvojiti vsaj nekaj kot nič, ampak res štejeta pa samo liga in LP, saj to je vsakomur jasno.

Povezava do prispevka

za finančni payout se gre pri osvajanju lovorik, na te informacije sm napeljeval, glede na to da je bil objavljen na drugi strani mega spisek stroškov kadrovanja. no vsaj liga evropa verjetn ni zastonj, pa uno ole's at the wheel napredovanje čez PSG v ligi prvakov :) 50 mil za freda najbolj bode. to prav vidiš da klub noče pogoltnat. gledamo še kr tega luzerja na igrišču, pa vsi vejo da ga niti za 10 mil ne morjo naprej spravit

Povezava do prispevka

Ravno finančno je vse v primerjavi z LP in PL skoraj irelevantno. Ne da se mi iskati številk, ampak domača pokala sta par milijonov, torej manj kot dobijo klubi z Angry Birds sponzorstvom, Evropaliga pa je tudi kakšnih petkrat, desetkrat manj od LP.

 

Jote ne poznam dovolj, ampak statistični pregledi delujejo kot da gre skoraj za kopijo Maneja pri Southamptonu.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 uro:

Pod jurgenom bodo haral, pri njem js dobivam SAF filing, predvsem kar se tice sestave ekipe in psihologije pri ukvarjanju z igralci. 

 

Pol ko bo Gerrard pa vprasanje

 

Klopp je sigurno odličen motivator, a lani je imel "lahko" delo. Samo pred vsako tekmo je moral igralce vprašati, kdaj je Liverpool zadnjič osvojil naslov. Pač zelo poenostavljeno, a igralci sami so bili dovolj motivirani, da njemu ni bilo treba kaj veliko narediti na tem področju. Letos bo drugače. Priti na vrh je lažje kot na njem ostati, zato je treba osvežiti ekipo z 2-3 novimi igralci, ki prinesejo dodatno motivacijo in spodbudijo "staroselce". Thiago (čeprav je blizu 30 lahko še vedno da klubu 2-3 dobre sezone) in Jota sta dober začetek.

 

Druga stvar je, da je njegov način igre za igralce fizično zelo zahteven. Recimo napadalni trojček so vsi stari 28 in čez leto ali dve se lahko pri komu od njih zgodi "naraven" decline ali pa bodo postali preveč iztrošeni, da bi še naprej igrali na istem nivoju kot so v zadnjih letih. Zato bo tudi s tega vidika potrebno pripeljati igralce, ki bodo 1.) sedanjim nosilcem omogočili več počitka in 2.) jih lahko dolgoročno nadomestili, če bo Klopp res ostal še 5 ali več let. Če bo prej šel bo novi trener sigurno pripeljal nekaj svojih igralcev, ki bodo ustrezali njegovi filozofiji (ki ne bo nujno podobna Kloppovi) in okrog katerih bo zgradil "novo" ekipo.

Povezava do prispevka

Če kaj, potem lani ni imel lahkega dela. Mogoče tako deluje za tiste, ki ne spremljajo Liverpoola podrobno, ampak dejstvo, da tako dolgo niso osvojili naslova, je po tridesetih letih psihološko delovalo že kot prekletstvo, ki ga ni več mogoče streti. In to se je vedno bolj izpostavljalo tako med novinarji kot med navijači... Posebej po Gerrardovem "slipu" in tretjem najboljšem rezultatu v ligi po točkah vseh časov, ki je bilo na koncu dovolj le za drugo mesto. Sam sem bil prepričan, da bodo težko ponovili še eno takšno sezono, posebej glede na to, kako blizu so bili, in da preprosto ne bodo uspeli zdržati pritiska ob navidezno neuničljivem Cityju.

 

To seveda ne pomeni, da mislim, da bo letos lažje, ker mislim, da je favorit za naslov še zmeraj City; neznank in naključij, ki na koncu prispevajo h končnemu rezultatu, je res veliko. So me pa lani res pozitivno presenetili in dvomim, da bo letos pot kaj težja/lažja. Mogoče z "benefit of a hindsight" deluje, kot da je bila preprosta, ampak če bi se tekma proti Cityju v začetku sezone obrnila kako drugače, bi si bili ekipi po točkah tudi v drugi polovici sezone zagotovo bistveno bolj blizu.

 

Kar se tiče stila igre ga Klopp v resnici kar precej spreminja in se je lansko sezono  razlikoval od njegovih začetkov v klubu (blizu Borussiji) ali celo od predlanske sezone. Čeprav so fizično še zmeraj najbrž med najbolj pripravljenimi moštvi (ali celo najbolje), je precej manj poudarka na counterpressingu (več je poudarka na pravilnem pozicioniranju v primerjavi z nasprotnikom, ki onemogoča podaje bližnjim soigralcem)  in "heavy metal" fuzbalu, kot ga je Klopp prakticiral v preteklosti, torej skrajno dinamični in fizično dolgoročno zelo izčrpljujočem pristopu.

Po nekaterih statistikah, ki merijo te značilnosti (npr. število šprintov, pritisk na nasprotnikove igralce na nasprotnikovi polovici itd.), so bili lani nekje v zgornji polovici lestvice in ne več na vrhu. To po eni strani sicer priča o tem, da takšno taktiko prakticira več moštev v PL kot v preteklosti, po drugi strani pa tudi kaže, da Klopp prilagaja igro in poizkuša tekmo nadzorovati še na druge načine. Zelo direktno je ob prihodu Thiaga rekel, da bo prisiljen veliko rotirati.

 

Kar se tiče Gerrarda pa bom presenečen, če bo naslednji trener.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Tukaj je nekaj grafov, ne da se mi zdaj iskati bolj natančnih pregledov. Kot je vidno iz drugega grafa je graf od Statiste netočen, ker klubi iz CL lahko dobijo (in tudi dobijo) več, tako da je razkorak med CL in EP večji. Koliko dobijo v PL je tako jasno, za domače pokale pa dobijo največ par milijonov, kar večini ne pokrije niti tedenskih stroškov za plače.

13892.jpeg

EMdHiduW4A8ooGQ.jpeg

lista-de-ingresos-por-television-en-la-premier-league-2018-19--premierleague.jpg

Povezava do prispevka

haha, tip preložu vlogo favorita na city. 20 pik pred njimi lani pa se še vedno cuckaš. pa to je čist prav povedu, lani ni blo baš dela, ampak vse že vzpostavlen imo2. letos se čist mal opazi utrujenost salaha, fizična al pa ma dost liverpoola, treba ga bo mal focat, ostalo ... mogoč mal slabši firmino, drugač pa bo haranje veliko

Povezava do prispevka

Mislim, da bi tvoja poanta zares držala pri veliki večini ali skoraj vseh drugih klubih. Vsi, ki že res dolgo časa spremljamo Liverpool, pa vemo, da je dejstvo, da tako dolgo niso osvojili naslova - v resnici nepredstavljivo dolgo, glede na to, kaj še danes pomeni Liverpool v svetovnem nogometu - bilo neverjetno breme za vse.

 

Klopp je itak izjemen trener in tudi človek, ampak njegov morda največji uspeh je, da mu je uspelo to breme narediti za skoraj nepomembno. Dva trenerja, ki sta v tem času prišla še najbližje naslovu, sta v sezoni, ki je sledila, strmoglavila po lestvici in odšla iz kluba. Ne samo, da te uvrstitve tik pod vrhom torej nista uspela nadgraditi, ta uvrstitev je pomenila njun vrhunec in kot se je izkazalo tudi konec.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Breme že, ampak obenem tudi samomotivacija za igralce, ki vedo, da so dovolj dobri (v to jih je Klopp prepričal v prejšnjih letih, ko je gradil ekipo in so tudi dobili dokaz z osvojeno CL leto prej). Klopp oz. katerikoli trener bi po mojem imel precej večje težave z motiviranjem igralcev, če bi v 5 letih 3-4x osvojili ligo in bi se igralcem to že zdelo samoumevno, tako kot se serijsko osvajanje prvenstev zdi igralcem Juveta ali Bayerna. Ampak tam je situacija drugačna, ker nimajo nobene prave konkurence.

Povezava do prispevka

united je očitno v pogovorih za prestop telles, koštal naj bi 20 m, očitno je prioriteta pripeljat ofenzivnega lb-ja to poletje

uprašanje če bo šlo skozi seveda, so far je bil ta prestopni rok precej podpovprečen, covid gor dol

sicer dvomim da bi na prvih nekaj tekmah bistveno pomagalo, če bi vsaj še kakega igralca v nekem smiselnem časovnem obdobju, ker je predsezona za united letos bila praktično neobstoječa, bi pa vsaj pustilo občutek da klub proba sledit nekemu planu

tko se pa zdi vse skupi dosti brezveze 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...