Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

Zelo ugodno se razvijajo dogodki za United. Lester brez vardyja, De Bruyne out za cirka 10 tekem, pool v krizi, celza smeh, spursi so spursi. 

 

Prosim ne me križat, a dejansko bi jim privošču kanto :D

 

Sploh ker mi je Bruno jebena igračina in sem vam ga noro fouš.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 50 minutami:

in je rage gladko napovedoval hud padec

 

Saj je dejansko potem prišlo do njega, a ni? Ne spomnim se točno, ampak po podpisu pogodbe je potem prišla serija slabih rezultatov, ali kako je že bilo?

 

Nekje na srednji rok se ponavadi te diskrepance z xG v veliki meri poravnajo, čeprav se lahko zgodi, da seveda tudi na letni ravni potem zadeve odstopajo, ampak težko tako bistveno kot tukaj. Pa da bo jasno, Liverpool ni isti in nakopičile so se težave - ni pa tako slab, kot kažejo ti zadnji rezultati, ki so res statistični freak show.

 

Ključna težava pri Liverpoolu je po moje sedaj psihološko breme in padec samozaupanja, da stvari, ki so prej delovale pač ne delujejo več in je vse narobe, kar te lahko vrže v začaran cikel. Ko ti vse gre kot po maslu, je tudi xG najbrž lažje presegati z dejanskim številom prejetih/danih golov. Fuzbal je pač vsaj v zaključkih zelo psihološka igra.

Povezava do prispevka
rage reče pred 17 minutami:

 

Saj je dejansko potem prišlo do njega, a ni? Ne spomnim se točno, ampak po podpisu pogodbe je potem prišla serija slabih rezultatov, ali kako je že bilo?

 

 

 

yup, takrat popolnoma nerealni rezultati

potem veliko prehiter podpis pogodbe (o čemer sploh ne bi smelo bit govora pred koncem sezone)

in potem padec in neuvrstitev v top4 

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 35 minutami:

Lampard definitivno ni najslabši trener v PL, ni pa tud lih najboljši. Lanska sezona ni bla slaba glede na vse.

Dejmo raj vidt najprej če pridejo spet v CL. 

Dajmo porabiti 250m € za okrepitve, potem pa predložki v kazenski prostor and hope for the best. Hud plan ni kaj.

 

Za Havertza sploh ne vem kakšna je njegova pozicija niti zakaj je bil vreden toliko denarja, pri Wernerju je talent viden, samo da je čist zgubil formo in samozavest

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Itak ne bo United prvak, ffs to je ekipa, ki ni uspela čez skupinski del CL, pač trenutno jim gre vse po maslu, ko ne bo več bo isto kot Čelsi sedaj  (ajd mogoče ne tako hudo, Lampard je najslabši trener v PL).

A sem kje napisal, da bo? Sam stvari jim gredo trenutno na roko, a mogoče ni res?

 

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 9 urami:

na xG je se pravi iz kvalitete šans

čeprav ajde je kumulativno pa ti deset strelov z 0.1 da 1xG ampak vseeno

kvalitete pozicije strela na gol*

nafuk xGja je da je zafukana kontra, tudi če je ne vem 5 na 1, brez zaključka, omembe nevredna medtem ko se strel na gol s 5ih metrov v 11 igralcev odmaknjenih centimeter od žoge šteje kot siguren gol

vsaka tekma z bunkerico bo mela čuden xG

ampak ajt verjetno vseeno najbolj napredna statistika v fuzbalu tko da watever

uredilo bitje Daffy
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 20 urami:

 

 

potem veliko prehiter podpis pogodbe (o čemer sploh ne bi smelo bit govora pred koncem sezone)

 

 

 

 

Če pogledaš danes (24.1.2021) je bil tisti podpis pogodbe spot on. 

Če nebi podpisali pogodbe bi isto slej ko prej padli v formi, ker je blo nerealno da se vzdržujejo tisti rezultati in vprašanje kaj  bi blo z Oletom na dolgi rok. Obstaja dosti šans da bi nekje vmes fasali Početina, ki zaenkrat iskreno ni pokazal da ima kej več osnove za vodit United kot Ole. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

realno bi bil ole sackan lansko leto, če ne bi pršu bruno in rešil sezono.

 

tut letos manche vse pomembne tekme chokne, iz lige prvakov so se izločil sami, zanč v pokalu prot cityju so bli nemočni, tale liverpool bi prejšnjič mogl premagat, pa je bla krneki tekma. upam, da dons cavani začne pa da jih nabijejo.

 

bruno je že dost iztrošen in bi rabu kšno tekmo počitka pa se ga praktično skos igra, ful me zanima kaj bo, če se poškoduje. valda bi rad, da rata ole nov saf, sam overall mi je početino boljši trener.

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 3 urami:

1 realno bi bil ole sackan lansko leto, če ne bi pršu bruno in rešil sezono.

 

2 tut letos manche vse pomembne tekme chokne, iz lige prvakov so se izločil sami, zanč v pokalu prot cityju so bli nemočni, tale liverpool bi prejšnjič mogl premagat, pa je bla krneki tekma. upam, da dons cavani začne pa da jih nabijejo.

 

3 valda bi rad, da rata ole nov saf, sam overall mi je početino boljši trener.

 

1 Potem pa še dobro, da je podpisal brunota :D Poslušal sem en podcast z Paulom Ince-om, tip je rekel da je bil za njih Cantona kar je Bruno za to 2021 ekipo. Imeli so dobre posameznike, samo dokler ni prišel Cantona preprosto niso "kliknili" 

 

2 nima veze realno? Pod prejšnjimi meneđerji so znal večje tekme odigrat relativno dobro, ni blo pa nobene konsistence v igri in napredka. Zdej je ravno obratno in mislim, da je lažje dvigovat formo proti boljšim nasprotnikom kot pa dvigniti overall formo v daljšem obdobju.  Čudna liga gor alpa dol, ne spomnim se kdaj je bil United nazadnje tako konsistenten, verjetno takrat ko je bil muri 2, pa še to eno kratko obdobje. 

 

3 trener ja, kaj pa meneđer? Tudi LVG in murinjo sta boljša trenerja kot Ole, pa smo videli kako je blo. Ole je verjetno po taktičnem znanju (kao trenerska vloga) med najslabšimi. Kot meneđer je pa edini po SAFu, ki je v klub vrnil neko stabilnost in (vsaj zaenkrat) tudi obrnil v pravo smer kar se tiče plačne politike in recrutanja igralcev. 

 

Kaj pa je pokazal početino? Imel je verjetno najboljšo totiham ekipo v zadnjih letih pa ni osvojil ene lovorike, potem pa mu je razpadla slačilnica. Direkt za v United... Prvo lovoriko je osvojil sedaj v PSGju, pa verjetno jih bo še več glede na stanje tam. Vseeno pa ga ne vidim kot trenerja in meneđerja ki bi united potegnil iz luknje, ker ta klub rabi več kot samo nekoga ki je dober trener zaradi luknje, ki jo je pustil SAF. 

Povezava do prispevka

ja sam letos ma united neverjetno srečo s poškodbami, ne vem kdaj so mel nazadnje tok zdravih igralcev, pomojem nikol. pa zdele je blo par tekem, ko sem imel prov saf feelse, ko jim je ratal dat kr en gol in dobit tekmo (rašford v podaljšku, pogba 2x golaso).

 

zlo mi je všeč, da so začel gradit ekipo za prihodnost in nehal preplačevat igralce. a misliš, da početino ne bo imel letos istih rezultatov kot ole?

 

mi je pa všeč postava dons prot liverpoolu, upam, da se vdb izkaže in da brunotu ne bo treba igrat.

Povezava do prispevka
Daffy reče pred 23 urami:

kvalitete pozicije strela na gol*

nafuk xGja je da je zafukana kontra, tudi če je ne vem 5 na 1, brez zaključka, omembe nevredna medtem ko se strel na gol s 5ih metrov v 11 igralcev odmaknjenih centimeter od žoge šteje kot siguren gol

vsaka tekma z bunkerico bo mela čuden xG

ampak ajt verjetno vseeno najbolj napredna statistika v fuzbalu tko da watever

 

Ja, kot vsaka druga statistika ima xG precejšnje omejitve, ki jih je treba vzeti v zakup. Je pa zadeva vseeno na dolgi rok uporabna, da se lahko spremlja ali gre za splet naključij ali pa slabi rezultati neke ekipe pričajo o globljih težavah in je potrebno nekaj nujno spremeniti. Vsekakor je bolj uporabna od tega, da se primerja le strele na gol, posešn itd.

 

XG drugače vkalkulira ali je bil strel prost, ali so bili pred strelcem obrambni itd., tako da tvoja pripomba ni čisto točna. Mislim, da je še najbolj nezanesljiva zadeva, kadar ne pride do dejanskega strela, če se ne motim, takšne stvari niso upoštevane (torej v tvojem primeru kontre, tudi v kakšnih minimalnih ofsajdih ali ko ne pride do dejanskega strela, ker je nekdo zgrešil celo žogo...).

 

Osebno Kloppu v bistvu letos ne morem zameriti ničesar, ne zdi se mi, da je delal večje napake.

Daleč največja, naravnost katastrofalna greška, je bila, da so izpustili Lovrena in niso pripeljali zamenjave. Smešno, da to napišem za dolgoletnega grešnega kozla vseh obrambnih težav, ampak lani Lovren ni naredil kakšne večje napake in bi ga letos krvavo potrebovali. Poteza je bila skrajno neumna in bo klub res drago stala. Zgodovina poškodb Gomeza in Matipa bi morala biti dovolj zgovorna, da se nanju ne da zanesti; bili smo torej eno večjo poškodbo Van Dijka od potencialnih težav... Ki se je nato zgodila. Druga res neumna napaka je bila, da je Jota, ki je sezono začel res izjemno, igral na povsem nepomembni tekmi v Ligi prvakov... In se nato poškodoval za daljši čas.

Povezava do prispevka

Lamparda je mogoče zjebal tudi spend - z mladiči je znal dobro delat, dobit tok high profile igralcev naenkrat in igrat pod pritiskom tega spenda je pa jeba, sploh če se pričakuje instant uspeh. Frenk je bil imo opcija, da Chelsea mogoče malo zamenja kožo in obdrži enega trenerja dlje, samo ni blo ne. 

 

Mi je pa fascinantno to s trenerji. Tako kot sem se kurčil glede mauricija v UTD se čudim zdej glede Tuchla. Razumem, da bi model osvojil ligo prvakov in bi si pri Chelseaju rekli evo, to rabmo, tako se pa lahko pohvali z lovorikami iz francoske lige (z čist IMBA ekipo napram ostalim) in enim pokalom iz nemčije. Ubistvu je prišel trenirat slabšo ekipo v veliko težjo ligo :D Mogoče mu rata kakšna šok terapija, ampak na srednji rok ne pričakujem dosti od chelsija, potem bo pa itak verjetno odletel. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...