Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

ronaldinho reče pred 9 urami:

ja, kaj pa naj drugega, lastniki sami sebe ne bodo zamenjali :D

 

Jah, saj v sami osnovi tudi lastniki niso krivi - vsaj ne v smislu kot trdi Geri, da naj ne bi investirali v kader in podobna jajčka. So sicer različni izračuni, ampak United je za prestobe od odhoda Fergusona zapravil bodisi največ med vsemi klubi ali pa so drugi (za Cityjem). Na svetu so torej kvečjemu za PSG-jem.

Povezava do prispevka
AMF reče pred 32 minutami:

Močno dvomim, da so moderni nogometaši (sploh v MU) delani za to, da bi prenesli Keana.

 

Pa dobro, saj kakšno stvar v osnovi pove prav in je zabavno poslušati njegove rante, posebej ko pizdi nad Unitedom, kar je vedno fino poslušati.

 

Drugače pa je egocentričen debil, ki je tudi daleč od tega, da bi bil dovolj dober za trenerja neke resne ekipe.

Povezava do prispevka
Burned Fox reče pred 17 minutami:

Gary je pa tudi rekel da se ne gre vec tega

 

A Maguire je ole-jev nakup al od lastnikov? Ker da Varane ne igra namest njega ni jasno nobenmu

Al pa da namesto njega igra argentinski midget na CB-ju?

Thomas Frank je po tekmi povedal, da so ga namerno ves čas targetiral.

Model je 174 cm, come on, to ne gre v PL. Vermaelen je bil smatran kot majhen štoper pa je 184 cm velik. 

Če ga je ta genij dejansko kupil za štoperja v PL mu lahko samo zaploskam res.

Povezava do prispevka

Anglež + kapetan

 

Da je vse skupaj še slabše, ena od treh okrepitev je prišla v ekipo očitno namesto fucking Varana, skoraj edina pozicija, ki je bila dobro pokrita. Uno imaš bajto v razsulu, ti greš pa menjat edino stvar ki je še dobra, WTF :rofl: Nikakor ne krivim trenerja za tele rezultate in vse kar se dogaja, ampak takšna zadeva pa pač je na njemu, ne vem kaj je fora. 

 

Glede lastniki vs igralci dileme, seveda ne moreš zanikati, da so zmetali not miljardo al kok. Ampak to je denar, ki ga generira klub, denar uniteda. @rage če bi bila jaz in ti lastnika uniteda bi isto vrgla not miljardo, brez problema. Dolg kluba, ki je nastal z prevzemom je še vedno isti. Dividende si izplačujejo, za okrepitve gre pa klubski denar, torej po tej računici jemljejo denar iz kluba, ne dajejo ga not. Kje je šele investicija v old trafford, Ronaldo je baje znorel k je videl da je marsikaj od kapacitet v istem stanju kot takrat, ko je on odšel. Štekaš? 

 

Poleg tega United ni prišel v tako stanje čez noč in za končno destinacijo je kriv lastnik. Kdo je kriv za leta woodwarda, za razpad organizacijske strukture? To je delal nekdo ki ne šteka fuzbala in vsi vemo kdo je to v tej zgodbi. Dokler sta peljala zgodbo Gill in Ferguson so se te razpoke zakrile, so pa navijači protestirali že od prevzema naprej, ker so vedeli kaj prihaja.

 

Imeli smo že ene 2-3 ekipe od SAFa naprej, nobena sicer ni bila tako apatična kot ta sedaj, so bile pa vse zelo slabe in slabo vodene ter sestavljene, to jim je skupna točka, poleg lastnikov seveda. Valda  ne bo čez noč ni boljše samo zato, ker bo prišel novi lastnik, lahko se pa vsaj začne sestavljat nove temelje, ker United ima trenutno dva ZELO velika problema, ki jih do sedaj ni imel: 

 

1) dejansko noben več noče njihovega keša, s čimer so do sedaj krpali neuspehe s Falcai, dimariami... 

2) ne poznam sicer bilanc ampak s takšnimi predstavami bodo ziher tudi pritoki vedno manjši, to preprosto ni več vzdržno, traja že 10 let od starega imena se pa večno ne da živet

 

Mogoče se pa mora zgoditi točka 2 da bodo glazerji sploh opazili, da je kaj narobe. 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ma izpadli ne bodo, spomni se Arsenala lani k je bil isto v izgubljenem položaju, vse se lahko obrne. 

 

Edina stvar, ki mi je letos dejansko zanimiva je to, da gremo v obratni smeri. Ponavadi so bili rezultati v štartu bang average, ali pa celo zmaga ali dve, potem pa slow grind na dol do popolnega meltdowna konec sezone. 

 

Letos bodo pa majstri konec avgusta na zadnjem mestu z neverjetno gol razliko :rofl:  Mogoče jih pa to strezni, ker letos ni nobenih olepšav v smislu "pa ja, sej je oktober in smo samo 2 piki za top 4, sej bo, we have to get better" - ne, letos bo samo "srat me tišči ko pogledam lestvico", pa da jih vidimo evo. 

 

 

Povezava do prispevka

Arsenal je mel lani po treh tekmah tri poraze. Je pa res, da jim je res manjkalo pol ekipe, prvo tekmo Auba in Lacca covid pa te fore, igral Balogun, pa v obrambi Mari pa Holdnig :D :D

In na teh treh tekmah je igral proti Poolu in Cityju. Potem pa le piko od top 4 na konc, tako da so se lepo pobrali.

United bo mel tudi, razen če se zgodi čudež, gladko 3 L-je po treh tekmah. Liverpool bi jih moral razmontirati.

United pa dvomim, da se bo toliko sestavil kot Arsenal lani. Ker tole včeraj je bila praktično prva ekipa, če odštejemo Martiala propalico, ki je trenutno kao prvi napadalec :D

Pol ekipe pa jim ne bo uspelo zamenjat. Pa včeraj sem dobil prov un vibe, ko ekipa noče več igrat za trenerja, ker je zgubil slačilnico.

Ampak to je bla šele faking druga tekma modela, torej, kako to popraviš, rešiš? Saj je bil celo poletje z njimi, kaj so pa delal?

Deluje kot da je prevzel klub prejšnjo soboto.

 

Izpadli pa valda ne bodo, tako da. Ripper šparaj denar za kaj drugega :D

uredilo bitje K-man
Povezava do prispevka

Od kje optimizem? 

 

Ok, izpad je verjetno res no go (ampak bi vseeno stavil). Samo prejšnja leta smo imeli vsaj nekaj robe še na rezervi, letos se je pa slačilnica dodobra oklestila, ostali so pa telički s katerimi si ne moreš pomagati. Kdo pomni kak dotik na zadnjih 2 tekmah od Sanča? Rašforda? Eriksen prvo tekmo še nekaj nakazoval, drugo je že padel v povprečje. Obramba z Davidom, ki nas je večkrat kot ne rešil je letos še korak nižje. Veza? ahaha, dajmo no, Fred Mktomini, nezainteresiran Bruno, ki tolče samo še pod oblake? Donny? 

 

Napad je tanek že sedaj, brez okrepitev mi ni jasno kako bodo sploh speljali sezono nekako normalno? Rašford pa Martial, ahaha, mlada brezupa. 

 

Pogledal sem obe tekmi, igra je kriminal. Nobene povezave, nič od tega kaj bi sploh igrali. Če se posreči kaka 2 podaja je že uspeh, šanse so samo napake nasprotnikov. Napredka ni ama nobenega.

 

Ko je prišel Van gal so igrali neko svojo igro, je bilo vidno takoj. 

 

Pride Murinho spet nek drug nogomet. 

 

Ole je ufural še kar gledljivo zadevo, samo se je spet sfižilo.

 

Švaba sploh ne vem kaj je fural, večino je vse zafural.

 

Tale Erik pa nima pojma sploh kaj bi. Kakšna postave je to na prvi tekmi? Pa rinjenje tega svojega miđeta na CB? Lol, Eriksna v napad? Kamon model. In tip sedi na klopci, mal grimase poka, se čudi sam sebi. Pride odmor za vodo, in tko sm mislu da jim bo začel bombončke talat pa jih mal po hrbtu trepljat, kao sej ok, sam 4:0, ni še konc. Skor se je zjokal pička ena. Faak, model bi moral noret ob avt liniji že pri 2:0, ob pavzi pa zmetat ves gnev na to preplačano svojat. Sam boli večino k... Prejemejo lepo tistih par 100 k na teden and life goes on. 

 

Torej izpad le ni tako nemogoč. 

 

 

Povezava do prispevka

Realno tudi, če bi Varane igral nebi v obrambi United kaj boljše deloval. Tipson je sila povprečen že od konca svetovnega 2018 dalje.

 

Je pa smešno ko ga Ten Hag bluzi, da nujno rabijo okrepitve in to kvalitetne a pred vrati Rabiot :D 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Ripper reče pred 6 minutami:

Torej izpad le ni tako nemogoč. 

kakšen izpad neki, že zaradi plač in privilegijev se bodo toliko potrudili, da to nikoli ne bo možnost, samoohranitveni nagon

 

vendar niti milimeter več

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
kemik reče pred 7 minutami:

@RipperKaksen optimizem? Pravim, da je vse zanic, edino zanimivo je to, da so ze v startu najslabsi kar je mozno.

 

Ali mar mislis, da se da odigrat slabse kot to vceraj? Tudi ce se da, med 4:0 in 5:0 ni neke razlike

 

Saj se midva čist razumeva, samo ti si še vseen mal bolj optimist kot jaz. Lansko sezono sem vrgel skozi okno tam mal pred zimo. Letošnjo pa že po 2 tekmah :D  

Povezava do prispevka

@kemik Meni je to, kar si napisal, jasno in vse drži. Evidentno pa ni res to, da ni bilo denarja za prestope in visoke plače... Klub je zapravil praktično največ od vseh klubov, če ne največ. In kazati s prstom na njih v tem pogledu je pač neumnost. Težave so povsod drugje. V kader je šlo veliko denarja, je pa sam pristop k novim nogometašem, skavtska mreža, izbira igralcev.. bil povsem in absolutno napačen. Ampak ko sem jaz to napisal - lani z Ronaldom, predlani z drugim kekcem, letos z random folkom iz nizozemske zaradi ETH, so bili pa vseeno kar vsi novinci desetkrat boljši od teh, ki jih klub že ima, jaz pa butelj, ki nima pojma. Nogomet se je od odhoda Fergusona na tem najvišjem nivoju v PL noro spremenil, praktično vsi prvaki izgrajujejo sistem in specifično filozofijo na podlagi trenerja, ki se mu daje precej časa.

 

Sicer pa ste se še par tednov nazaj zmrdovali nad Ronaldom, ha ha, tip je znorel, da ni novega bazena odkar je šel in prišel nazaj. Zelo preprosto dejstvo pa je, da je bil v tem času napredek na področju razvoja igralcev in njihovi fizični pripravljenosti izjemen, in veliko drugih klubov je močno investirala v svoje trening centre. (Liverpool je pred kratkim odprl povsem novega.) Še nekaj časa nazaj ste se hvalili, kako je United s prihodki kljub vsemu še vedno krava molznica, in kao saj nima veze, če se da veliko za igralca, ki ne spada v klub, važno da se bo prodalo drese, uau ker prestop in podoben bulšit. Nekompatibilne stvari... Neki kratkoročni fixi in izgrajevanje identitete in filozofije, ki bo vnovič uspešna dolgoročno. Res je človeku na primer že na tisoč kilometrov jasno, da bo Ronaldo za ETH prinašal samo probleme in včeraj se je to vnovič videlo po tekmi, pa se bodo znova našli ljudje, ki ga bodo branili in ščitili. To je treba samo rezat.

 

Vse pač ne gre, klub rabi reset, na koncu pa bo itak ETH spet samo odletel, čeprav je povsem soliden trener, ki bi lahko v treh, štirih sezonah zgradil ekipo za prvaka. Klopp je bil v prvih treh sezonah v Liverpoolu osmi (ko je prevzel od Rodgersa sploh nikoli ni uspel priti višje od šestega mesta, pa še to je bil samo en krog, drugače je bil klub sedmi, osmi, še nižje...), četrti in četrti. V United pa se je pripeljalo je res odličnega športnega direktorja, ki je sposoben izgraditi sistem in ekipo iz nič, na koncu pa je bil res samo kot trener (v čemer je pač povprečen) tiste tričetrt sezone, ko bi moral začeti zares delati so ga pa odjebali :lol: Če bi se mi dalo, bi prav šel poiskati tisti svoj post: "gre za odlično imenovanje, ampak raje se bom osredotočil na to, kaj vse lahko gre narobe."

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Podobno v rupi je bil Arsenal, kjer res ogromno stvari ni štimalo. Arteta bi mogel že zdavnaj leteti, ko je imel obupno serijo že v sezoni 2020/21, pa se mu je dalo čas. Tudi jaz bi se ga takrat znebil.

Zdaj pa stvari res dobro zgledajo, smiselno se kupuje že od lanskega poletnega prestopnega roka, počasi se bo znebil vsega balasta, ki se je nabral še od Wengerja in Emeryja, ekipa končno deluje spet gledljiva.

Tu se je pokazalo pravilno, da se je dalo Arteti čas, drugače si spet na prvi točki.

Letos upam na top4, bo težko, kot vedno, ampak če bo šlo v tem stilu naprej, bi skoraj moralo uspeti. United bi se mogel poslužiti podobnega pristopa, ampak dvomim, da se ga bodo. 

Sploh ko pogledaš, da se ga povezuje z Rabiotom, pa Icardijem, vidiš, da se nič ne bo kaj zelo spremenilo.

Povezava do prispevka
rage reče Dne, 27. 11. 2021 at 22:19:

... Vsekakor gre za zelo dober podpis, ne glede na to, kaj mu bo oziroma ne bo uspelo letos narediti iz te ekipe. Pogosto se ga omenja kot človeka, ki je postavil nove temelje v nemškem nogometu in je močno vplival na številne trenerje s svojo filozofijo. Gre za človeka, ki je minuciozen in postavlja sistem za dolgoročno delovanje kluba, in nobenega dvoma ni, da ga zna postaviti. Gre za nekaj, kar je - kot sem omenil že neštetokrat - Unitedu povsem manjkalo najbrž vse od odhoda Fergusona.

 

Ker gre za podpis, ki je za vse, ki ne maramo pretirano Uniteda, potencialno zaskrbljujoč, saj bi celo lahko dobili neko smer za uspešno dolgoročno delovanje, bom sam raje omenil stvari, ki bi lahko tukaj spodletele :ninja:

 

- Prvič, kolikor sem ga spremljal, mu očitno trenerske vloge ne dišijo tako zelo in je raje nekdo, ki skrbi za strateško vodenje kluba. To je sicer njegova planirana vloga, ko se ta sezona konča, ampak do takrat se v komediji, ki je United, lahko zgodi še marsikaj. Posebej, če trenersko slučajno zavozi, čeprav glede na dosedanje vodenje ni slab trener.

 

- Je pa s s tem povezana druga težava: glede na njegovo filozofijo si težko predstavljam, da mu obstoječa ekipa odgovarja. Vsaj za največje zvezdice si težko predstavljam, da bodo pripravljene igrati tako kot bo hotel ali da so celo sposobne igrati na tak način. Tukaj se znajo zgoditi precej veliki clashi.

 

- Tretjič, to pomeni najbrž vnovičen rebuild. Trener kot je Zidane bi najbrž lahko delal tudi s to ekipo, z nekom kot je Rangnick pa se bo vsaj v nekaterih delih šlo v prenovo. Čeprav pri Ronaldu in Pogbaju, ki bi v tem lahko bila najbolj problematična (druga točka), se najbrž tako ne računa, da bosta naslednjo sezono še v klubu.

 

- Četrtič, kolikor se spomnim je tip precej control frik - bo lahko povedal kdo, ki več spremlja nemški fuzbal. Glede na kaos v klubu in pogoste odločitve, ki nimajo nič z nogometom (vse pa z bildanjem brenda United), si v bistvu težko predstavljam, da bi mu res dali toliko svobode, da bi haral po svoje... Bomo videli, kako bo to delovalo na srednji rok, zna pa biti, da bo to super recept za zanimive interne boje, ki bodo rezultirali v dreku.

Dve leti se po eni strani zdi večnost, ampak v resnici to ni prav veliko za pravi rebuild in izgraditev sistema, če bi United res šel v to. United je kadrsko sicer v neprimerno boljšem položaju od Kloppa, ko je prišel v klub, ampak velja imeti v mislih, da je prvo sezono končal na osmem mestu, še v svoji tretji sezoni pa je komaj napraskal četrto mesto za Ligo prvakov (čeprav so igrali v finalu LP).

 

Skratka, veliko lahko gre prav, veliko pa v takšnem mastodontu, ki deluje po neki svoji inerciji, tudi narobe.


Evo, sem celo na hitro našel, bolj za hec, ampak res je noro, kako v klubu delajo ponavljajoče napake, ki so jasne celo malce bolj razgledanemu spremljevalcu nogometa.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

@K-man Ja, takrat sem tudi jaz rekel, da je bistveno boljše, da se Arteti da še nekaj časa. Saj možno, da se ne bo izšlo, ampak te neprestane menjave nimajo smisla, če ni res v nebo vpijoče, da zadeva ne more laufat (Liverpool z dinozavrom Hodgsonom, ki ni za ekipo z resnimi ambicijami beyond sredina lestvice, tudi hiter odhod Kennyja je bil pravilen).

 

S tem da Arteta je bil bolj tvegano imenovanje od ETH, ker še ni imel pravih trenerskih izkušenj.

Povezava do prispevka
rage reče pred 1 uro:

@kemik Meni je to, kar si napisal, jasno in vse drži. Evidentno pa ni res to, da ni bilo denarja za prestope in visoke plače... Klub je zapravil praktično največ od vseh klubov, če ne največ. In kazati s prstom na njih v tem pogledu je pač neumnost. Težave so povsod drugje. V kader je šlo veliko denarja, je pa sam pristop k novim nogometašem, skavtska mreža, izbira igralcev.. bil povsem in absolutno napačen. Ampak ko sem jaz to napisal - lani z Ronaldom, predlani z drugim kekcem, letos z random folkom iz nizozemske zaradi ETH, so bili pa vseeno kar vsi novinci desetkrat boljši od teh, ki jih klub že ima, jaz pa butelj, ki nima pojma. Nogomet se je od odhoda Fergusona na tem najvišjem nivoju v PL noro spremenil, praktično vsi prvaki izgrajujejo sistem in specifično filozofijo na podlagi trenerja, ki se mu daje precej časa.

 

Sicer pa ste se še par tednov nazaj zmrdovali nad Ronaldom, ha ha, tip je znorel, da ni novega bazena odkar je šel in prišel nazaj. Zelo preprosto dejstvo pa je, da je bil v tem času napredek na področju razvoja igralcev in njihovi fizični pripravljenosti izjemen, in veliko drugih klubov je močno investirala v svoje trening centre. (Liverpool je pred kratkim odprl povsem novega.) Še nekaj časa nazaj ste se hvalili, kako je United s prihodki kljub vsemu še vedno krava molznica, in kao saj nima veze, če se da veliko za igralca, ki ne spada v klub, važno da se bo prodalo drese, uau ker prestop in podoben bulšit. Nekompatibilne stvari... Neki kratkoročni fixi in izgrajevanje identitete in filozofije, ki bo vnovič uspešna dolgoročno. Res je človeku na primer že na tisoč kilometrov jasno, da bo Ronaldo za ETH prinašal samo probleme in včeraj se je to vnovič videlo po tekmi, pa se bodo znova našli ljudje, ki ga bodo branili in ščitili. To je treba samo rezat.

 

Vse pač ne gre, klub rabi reset, na koncu pa bo itak ETH spet samo odletel, čeprav je povsem soliden trener, ki bi lahko v treh, štirih sezonah zgradil ekipo za prvaka. Klopp je bil v prvih treh sezonah v Liverpoolu osmi (ko je prevzel od Rodgersa sploh nikoli ni uspel priti višje od šestega mesta, pa še to je bil samo en krog, drugače je bil klub sedmi, osmi, še nižje...), četrti in četrti. V United pa se je pripeljalo je res odličnega športnega direktorja, ki je sposoben izgraditi sistem in ekipo iz nič, na koncu pa je bil res samo kot trener (v čemer je pač povprečen) tiste tričetrt sezone, ko bi moral začeti zares delati so ga pa odjebali :lol: Če bi se mi dalo, bi prav šel poiskati tisti svoj post: "gre za odlično imenovanje, ampak raje se bom osredotočil na to, kaj vse lahko gre narobe."


Seveda, mislil sem da izhajamo iz vprasanja "kdo je kriv za situacijo" in ne "ali je united zapravil dovolj"

 

Ali je opravicilo za Glazerje to, da so sicer vrgli miljardo, ampak so nastavili napacne ljudi za zapravit ta denar (woodward)?

 

Verjetno bi bili bolj smotrni, ce bi bil kak miljon od te miljarde njihov, tako je pa itak vseeno - klubski denar se obraca, dividende lavfajo, ni problema.

 

Torej, kdo je ta ki sprejema te odlocitve in zakaj? Kdo je nastavil woodwarda in kdo je rekel ne ralfu po tem, ko je united job poimenoval open heart surgery?

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...