Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

Tijuana reče pred 14 minutami:

Gladko najboljši ekipi zadnjih 5 let a skupaj imata v zadnjih petih letih samo en naslov UCL. 

 

Ja, gladko. Katera ekipa je pa zate bila boljša v zadnjih 5 letih? Ja pomanjkanje lovorik v LP je minus, ni pa vse kot za nekatere (mi gre na k****, da se zadnja leta ceni le LP in nič drugega). Na takem nivoju v vseh tekmovanjih nobena druga ekipa ni igrala v zadnjih 5 letih. Pa tudi v LP niso bili slabi, Liverpool dva finala in en naslov, City finale in kup nekih polfinal. Taka dominacija v ligi veliko več pove o kvaliteti ekip kot pa LP, kjer te ena napačna odločitev sodnika reši/uniči. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Sej naslednji post sem Liverpoolu priznal veličino ter da je Klopp z njimi neverjeten. Guardiolinem Cityju pač ne. Ko bojo osvojili UCL se z veseljem pokesam ter jim rečem, da so končno med elito. Že v primerjavi z glavno konkurenco doma. Liverpool nima neomejeno denarja kot City. Klopp zapravi 1/3 tega kar Pep ter vseeno z njim gladko drži korak v ligi ter velik bolj uspešen v UCL. Ostala konkurenca je pač tak nesposobna, če jim lahko rečeš konkurenca (United, Arsenal, Tottenham). Tuchelov Chelsea bi mogoče lahko bil nevarn v naslednjih sezonah ampak ga bojo z sankcijami zjebali.

 

Kup enih polfinalov kot omenjaš so Liverpoolovi. Pep res, da lani bil v finalu UCL, kjer so proti Chelseaju zbottlali naslov. Kaj pa prej? Sezona 2019/20 izpadli v četrtfinalu proti Lyonu, Sezona 2018/19 jih je izločo v četrtfinalu Tottenham, Sezona 2017-18 jih je v četrtfinalu izločil Liverpool, Sezona 2016/17 jih je v osmini finala izločil Monaco. To je zadnjih pet let Cityja v UCL.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

OK glede polfinal sem zajebal, sem pozabil da so bila bolj četrtfinala. Sicer pa ja, v LP niso bili uspešni razen lanskega finala, so pa v najmočnejši ligi podrli ogromno rekordov in če bodo letos osvojili bodo osvojili 4 naslove v zadnjih 5 letih kar je zame gladko dovolj za biti skupaj z Liverpoolom najboljši v zadnjih 5 letih. Temu prišteješ še odličen lep nogomet, rekordno število točk in kup drugih rekordov pa smo tam. Saj sem vprašal, kdo pa bi bil zate na tem mestu? Ni bilo ravno neke dominantne ekipe v nogometu v zadnjih 5 letih, Liverpool, City in pogojno Bayern so najbližje temu (odvisno koliko ceniš naslove v BL, jaz bolj malo).

 

Glede denarja, ki ga ima Pep pa ne bi preveč, ker hitro debate postanejo otročje ala najboljši trener na svetu mora z Brentfordom osvojiti naslov, da si zasluži ta naziv. PSG, Barca in United niso zapravljali manj denarja pa vidimo kakšno igro in uspehe imajo oni in kakšno City. 

Povezava do prispevka

Se strinjam glede denarja. Te debate so "what if", ki so pač totalno brezvezne da se preveč obadamo z njimi. Je pa res, da ko že o tem govorimo je Pep kr mojster pri tem. Ima igralce pod kontrolo, drži te ege skupaj in že v domači par let res fantastično igrajo. Tu naprimer na drugi strani imajo PSG, ki sicer dominira v svoji slabi ligi ampak z vsakim trenerjem imajo težave kajti noben ni znal brzdat te ege in prej ko slej bil razpad sistem in prišel nov trener a težave ostale.

 

Če gledamo skupaj v petih letih maš prav. Sta Liverpool ter City kr daleč najbolj konstantna ter dominantna v svojih ligah. Če pa gledamo na sploh v zadnjih petih letih pa so mi tri ekipe bile boljše kot Pepov City. Prva je Zidanov Real. Osvajali UCL pod njim. Prišel nazaj po tem ko sta Julen ter Solari skoraj vse zafukala ter osvojil naslov prvaka. Lansko sezono je tudi imel dobro, če vzamemo v zakup, da so ekipo skozi celotno sezono krasile poškodbe, da so večkrat komaj sestavili ekipo in kljub temu prišli v polfinale UCL ter 2 piki odaljeni od naslova prvaka. Druga mi je Flickov Bayern, ki je bil res strah in trepet. Mi ga je zelo žal, da je šel v reprezentačne vode. Potem Kloppov Liverpool potem kot četrta najboljša mi je pa Pepov City.

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Za navijače Poola bo morda čez leta kar malo kisla, da bodo po toliko desetletjih suše in čakanja na ligaško kanto (z izjemo zmage v CL 2005) mogoče to Kloppovo zlato obdobje končali s 'samo' enim EPL in enim CL naslovom... Ker je tu pač City, ki še v superbogati angleški ligi izstopa z neomejenimi resursi (50+ milsov za rezerve itd.) in Guardiolo, ki je (za razliko od recimo PSG-ja) znal te zveneče okrepitve sestavit in povezat v dobro naoljeno mašino za serijsko osvajanje lige (če zmagajo letos, bodo 4. v petih letih prvaki).

 

V 'normalnih' okoliščinah v EPL, pred kombinacijo City + Guardiola, bi 97 pik moralo bit več kot dovolj za naslov, verjetno tudi njihova letošnja končna bera... Pa nisem nek navijač redsov, sam ta ekipa bi si zaslužila kak naslov več, preden Klopp in nosilci grejo in razpadejo.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

meni je všeč, da se je Liverpool dejansko pobiral že pred prihodom Kloppa in so skoraj zmagali ligo, potem so se najprej lovili s Kloppom ampak so presenetljivo verjeli v projekt in prestopi tipa Van Dijk, Mane, Firmino in Salah so bli vrhunski

+ ajde ne bomo golmana pozabl, prej so mel same rupe, Alisson je pa kr klasa

 

jaz bi rekel, da bodo še naprej nevarni, valda ne bojo pustil v naslednjih 10 letih, da City zmaga ligo 10x. Če jih bo kdo zaustavil, je to lih Liverpool

Povezava do prispevka

Firmino je prišel že pred Kloppom, ekipa pa je bila, ko je prišel, de facto v razsulu. Za naslov so se potegovali bolj po spletu naključij kot zaradi sistematičnega plana (podobno kot Leicester) - ki ga lahko spremljamo šele od Kloppovega prihoda.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

meni je všeč, da se je Liverpool dejansko pobiral že pred prihodom Kloppa in so skoraj zmagali ligo, potem so se najprej lovili s Kloppom ampak so presenetljivo verjeli v projekt in prestopi tipa Van Dijk, Mane, Firmino in Salah so bli vrhunski

+ ajde ne bomo golmana pozabl, prej so mel same rupe, Alisson je pa kr klasa

 

jaz bi rekel, da bodo še naprej nevarni, valda ne bojo pustil v naslednjih 10 letih, da City zmaga ligo 10x. Če jih bo kdo zaustavil, je to lih Liverpool


Obe ekipi ziher ne bosta dominirali se naslednjih 10 let, statisticno gledano je to skoraj nemogoce. To da bodo menjali trenerja bo fix zjebalo vsaj eno mostvo, verjetno v roku nekaj let.
 

Je pa pep ravno dajal izjave da seveda ne odhaja nikamor in da bi takoj podpisal se za xy let, ker je city the place to be.

 

Me zanima ce je to res, alpa se mu bomo lahko smejali za to izjavo v roku 3 let.

 

V vsakem primeru samo kapo dol projektu City in kapo dol delu Kloppa. 10 let nazaj bi zlahka rekel, da se bo to kar se dogaja Unitedu zgodilo mescanom, pa je ravno obratno.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Liverpool je imel precej srečno roko pri transferjih v zadnjih 5 letih, to je treba tudi priznati.

 

...to je pa Kloppo magic. tip je res sposoben vsakega igralca vpeljat v svoj sistem in iz njega potegnit absolutni maksimum.

 

pomoje niti ne pretiravam preveč, če rečem, da je 75% njegovih varovancev ob prestopu v drug klub evidentno padlo in nikoli več niso igrali na identičnem nivoju.

Povezava do prispevka
maksi reče Dne, 17. 4. 2022 at 19:37:

Vse ameriške lastnike bi morali odstraniti iz EPL, njihov poslovni model je toksičen za vse kar se dotakne. Kar slabo mi postane, ker bo Chelsea prodan tem pijavkam.


Slabo ti je, ker bo Chelsea iz rok ruskega tajkuna in bestiča vojnega zločinca prodan for-profit korporaciji? In nekaj v tem stilu me zanima še za Newcastle in City, if you care to elaborate.

Povezava do prispevka

Mogoče bo koga zanimalo iz bolj taktičnega vidika - kako se je Liverpool lotil zadnjega FA Cup dvoboja s Cityjem pri pressingu nasprotnih nogometašev in zakaj so jih v prvem polčasu povsem onesposobili. 
(gre za celo nit, tako da bo zadevo treba odpreti)

 

 

Povezava do prispevka

So pa za nas (roko na srce) analfabete taktične analize res mana z neba. Tole, kako je City zaprl poti za podajo do nasprotnih igralcev, je res masterclass. In masterclass, da to veš že vnaprej in se temu uspešno poizkušaš izogniti.

A328C86C-F3B1-4760-A11D-E3A32356D3F4.jpeg
 

Keita je za razliko kar nekaj tekem  v preteklosti odigral res ubijalski tekmo. Tudi v takšnih primerih, kot je ta zgoraj se je uspešno izvlekel, navlekel na sebe Cityjeve igralce itd.

Bo kar bizarno, če bo po nekaj letih v ekipi končno začel igrati, kot smo od njega pričakovali že od začetka.

 

04C90AD5-4D31-4141-83D4-362BB2570F5E.thumb.jpeg.f83a3089c861efcfef6484a2eb32048a.jpeg

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Letos se niti mal ne mislim hajpat, vseeno bom pa vesel ko Pogba gre. Na osrednjo pozicijo je bil pripeljan kot nosilec igre, pa ni bil nosilec ne na igriscu, v slacilnici, najbrz je bilo ravno nasprotno in je bil psiholoska utez ekipi. Tako od zunaj izgleda kot da pooseblja probleme uniteda (preplacana nezainteresiranost, konstantno vprasanje ali sploh hoces biti tukaj), kako je izgledalo od znotraj je pa itak povedal Mou s svojim poimenovanjem.

 

 

E178374B-1725-4972-89C7-B1B5E45D538B.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...