Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

Nekaj sem tudi zasledil, da se ga povezuje z Bayernom kot menjava za Lewo. No, sigurno niso tako nori Bavarci. :D 

 

rage reče pred 52 minutami:

Od kje info, da je Darwin blizu Unitedu? Baje se zanj zanima kar nekaj klubov.

 

EPL cajtungi so pisali o tem včeraj. Je pa itak toliko špekulacij trenutno glede vsega, da vprašanje, kaj je res. Sigurno se med klubi in agenti marsikaj dogaja, a zdaj gre oz. je že šla večina igralcev v reprezentance, tako da če se bo še kaj resnega zgodilo se bo danes ali jutri, nato bo pa malo zatišja naslednjih 10 dni, kar se "pravih" prestopov tiče, potem bo pa začelo pokat. 

Povezava do prispevka

Ten Hag ga hoče. Ne dvomim, da če bo na koncu šel v United (ali pa kam drugam) bo tam dal svoj maksimum, tudi če zdaj hoče ostati v Barci, tako da se imo nimaš kaj bati. Plus igral bi za trenerja, ki ga bo znal boljše izkoristit in ne bi mu bilo treba prelaufat še maratona zraven za penzionista Buskeca na vsaki tekmi.

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

A propo 0 zabitih golov na treh Liverpoolovih finalih...

 

Phil Barter (@Barts78) je za AIUnderPressure naredil statistično analizo, kako verjetno je bilo, da iz predvidenih golov (xG) niso zabili niti enega. Simulacija je bila opravljena na vzorcu 10000 tekem.

 

Za boljše razumevanje pripetih grafik: verjetnost, da niso zabili niti enega gola, je na podlagi teh simulacij skoraj zanemarljiva. V 10000 simuliranih tekmah se je to zgodilo 3x. Torej 0,03%. Višja je bila celo verjetnost, da bi zabili 15 golov (9x).

 

 

FUJrGDRWIAAK_XG.png

FUJrGDTWQAE-KpJ.png

Povezava do prispevka

In other news, Mane zagotovo odhaja. Od kluba naj bi zahteval 24 milijonov evrov na sezono, česar mu klub ne more ponuditi.

 

Salah medtem želi biti šesti najboljše plačani nogometaš na svetu. Tudi tega si klub ne bo mogel privoščiti. Salah za razliko od Maneja grozi, da bo svojo pogodbo oddelal do konca in šel na free transfer naslednjo sezono v drug PL klub, kar po vsej verjetnosti pomeni, da se Ramy že sedaj pogaja s Cityjem.

 

Ah ja, uboge zvezde.

Povezava do prispevka

Glede na to, da je Salah že leta najmanj top 5 nogometaš na svetu mu ne moreš ravno zameriti, da si želi plačo v tem rangu? Je pa to zajebana situacija, ki se ponovi vsem klubom po uspešnem obdobju. Ali dati igralcu kar si želi ko napolni 30-ta in tvegaš, da boš v situaciji kot Barca ali pa ga ne plačaš in ga boš izgubil, adekvatne menjave pa ne bo lahko dobiti. 

Povezava do prispevka

Ne, saj mu ne "zamerim". Ima močno pogajalsko pozicijo in odločil se je, da jo bo izkoristil res čisto do konca. Kar to, da vztrajaš na free transfer, v bistvu je izkoristiti svojo pozicijo povsem do konca, ne glede na to, kakšen dolgoročen vtis pustiš.

 

Kako gledaš na to, je odvisno od tvojega gledišča. Jasno je, da kot navijač gledam na te stvari drugače. Sam si pač ne predstavljam, da bi po tem, ko te nek klub v veliki meri naredi v zvezdo svetovnega formata in ko te navijači dobesedno častijo, potem šel v nek klub, kjer si pač samo še eden izmed množice mercenaryjev. Samo zato, da pač dobiš nekaj denarja več, ki ga itak imaš že res veliko.

 

Vem, da je to danes precej idealistična pozicija in o tem smo imeli že precej debat tukaj na forumu. Večine teh nogometašev tudi dejansko ne veže neka res prava pripadnost, lokalne povezave ipd. Ampak lahko se jo pogleda tudi iz druge perspektive: povsem jasno je, da bi tudi Klopp lahko nastopil v pogajanjih s klubom glede nove pogodbe povsem drugače, kot pa je. Lahko bi izsiljeval, iztržil občutno več s konkurenčnimi ponudbami, šel drugam, kjer bi zagotovo dobil več itd. Zakaj bi od nekoga, kot je on, pričakovali nekaj drugega kot pričakujemo od npr. nogometaša? Imaš res veliko primerov, ko svoje pogajalske pozicije oseba ne izkoristi in še manj takšnih, ki jo izkoristijo res do konca. Tudi Van Dijk in še kdo bi v končni fazi lahko izsilil kaj več ali šel drugam in dobil več denarja, če gledamo samo to obstoječo skupino v klubu...

Povezava do prispevka

Se mi zdi da je Klopp že vkalkuliral možnost da mu to poletje odideta Mane in/ali Salah. Jota in Diaz bosta pač v prvih 11, podpisali so tudi Carvalha iz Fulhama (OK, on je napadalni vezist, pa vseeno ofenzivni igralec). Pred par meseci se je govorilo da je že dogovorjen Darwin Nunez iz Benfice. Morali bodo nadomestiti še Origija - good luck with that :)

Povezava do prispevka

Ja, saj to je jasno. Sem vesel, da so do sedaj uspeli obdržati tole jedro skupaj.

 

Maneja in Salaha v istem poletju bo izjemno težko dobro nadomestiti, bi pa za klub bila po moje finančno precej velika težava, če gre Salah na free. Če je Firmino pripravljen igrati vlogo, ki jo je imel letos, bi res rad, da ostane do konca kariere. Nekaj se špekulira, da bi Carvalho mogoče lahko v prihodnosti odigral neko podobno vlogo, kot jo je do sedaj Firmino.

 

Kot sem špekuliral zadnjič, bi pa glede na indice poleti lahko prišlo do kar resnega rebuilda: kot ste omenjali že zgoraj, gre Origi, visoka verjetnost je, da bosta odšla Ox in Minamino ter še nekaj igralcev na posoji (Neco Williams, Nat Phillips). Nekaj se okrog Keitaja vrti PSG in po moje ni nemogoče, da bi ga ob primerni ponudbi Klopp izpustil. Od vseh prestopov, ki jih je klub izpeljal od njegovega prihoda, je on najbrž največje razočaranje, vsaj zame. Res sem pričakoval od njega ogromno, a se je skoraj povsem izgubil - delno zaradi poškodb, delno očitno ni povsem poštekal, kaj Klopp hoče od njega, baje je težava tudi jezik. Res zanimivo, ker po karakteristikah je od prestopov mogoče najboljše pasal v to Kloppovo counterpressing idejo.

 

Bomo videli, kaj ima v planu Klopp in v kako korenite spremembe bo šel. V vezi je poleg nejasnosti okrog Oxa in Keitaja tećava, da lani po odhodu ni bil dobro nadomeščen Wijnaldum, Henderson in Fabinho bosta težko igrala po toliko tekem, Ironborn pa je star 36. Torej je poleg sprememb v napadu potrebno v korenite spremembe v vezi, kjer je bilo letos še največ težav. Še najmanj neznank je v obrambi, ki je fix, kar je res dobro za ohranitev neke stabilnosti. Van Dijk bo sicer čez nekaj dni star 31, ampak bi po moje znal potegniti do Kloppovega izteka pogodbe.

 

Po eni strani je zdaj idealen čas, da gre Klopp v resen rebuild, ker mu to do poteka pogodbe daje dovolj časa, da dokončno zgradi in znova tolče z nečim relativno novim. Baje ga je pri podaljšanju pogodbe pritegnila tudi ideja, da bi končno poizkusil v prenovo, kar je danes pri trenerjih relativno redka stvar, da jim jo uspe sfurati.

 

V bistvu pa se za kakšni dve sezoni niti ne bi branil neke prave, starejše špice, ki še naprej zabija veliko golov in jo Klopp pozna iz preteklosti ;) :D

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 50 minutami:

V bistvu pa se za kakšni dve sezoni niti ne bi branil neke prave, starejše špice, ki še naprej zabija veliko golov in jo Klopp pozna iz preteklosti ;) :D

Lewandowski?

 

Ja, sredina je malce škakljiva pri Liverpoolu ko pogledaš trenutno prvo postavo, potem pa vidiš da v zasedi čakata Elliott in Jones in se zdi da bi lahko bilo okej. Predvsem prvi je meni bomba, upam da ga ni preveč sjebala poškodba, Jones pa ne bo nikoli več kot proper squad igralec IMO. Keita se res ni nikoli zares realiziral, meni se zdi da so ga uničile poškodbe, predvsem tista resna (koleno?) zaradi katere je bil dolgo out. Morda bi Pool rabil še enega defenzivnega veznega, glede na to da Fabinha rotira tudi v obrambi.

Povezava do prispevka

iskreno povedano, ob (morebitnih) odhodih Salaha in Maneja iz Liverpoola pričakujem njun konkreten padec pri performansu. samo Klopp je tisti, ki zna iz njiju potegnil vse najboljše,- zelo močno dvomim, da bo tega na tak način sposoben še kakšen drug trener.

 

če se gre res zgolj za denar, potem OK, recimo da poizkušam to nekako razumet (čeprav pri najboljši volji nikoli ne bom razumel razlike med - karikiram - 7 miljoni/sezono in 9/miljoni/sezono). če se gre pa deloma tudi iz igralskega aspekta (večja možnost lovorik kje drugje), potem pa mislim, da bosta oba možakarja zelo konkretno razočarana (nad tem kaj bosta lahko ponudila kje drugje).

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

Če podpiše kot free agent, ponavadi še dobi signing-on fee, ker klubu ni treba plačevati odškodnine.

 

to je sicer res, ampak managerji najboljših fuzbalerjev običajno za igralce uspejo izpogajat tudi določen procent odškodnine same.

 

tako da jim je v vsakem primeru izjemno težko. :D

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 2 urama:

United prazni greznico :D  Odletela Pokba in Đessi.... Iztisnili so dva mozolja...še jih je nekaj... 

 

Pizda vem a smo se na Pogbaja res navadili (da smrdi) in njegove situacije niti nismo več omenjali, ampak ko pogledaš za nazaj je res bizarno in lepo povzema politiko uniteda po fergiju. 

 

Človek je šel na free, prišel nazaj za 93milj, podrl klubski rekord, smrdel 5 od 6 let in spet šel zastonj. 

 

Mislim če lahko fašeš večjega črnskega kurca v rit naj mi kdo pove kako, men je to maximalen rape, večji od dejanskega kurca v riti. 

 

Sem pa res vesel da gre, ker sem bil sit njegove prezence, na žalost me pa ronaldinho ni ravno potolažil s FDJ teorijo - preprosto mam prevelik dimaria-pogba-šekdovzadnjihletih vibe. ETH je tule res nek element zaradi katerega je človek lahko mogoče pomirjen, ampak če tip odleti (kar se zadnje čase redno dogaja) imamo v ekipi na ključnem mestu novega 85mio težkega igralca, ki noče biti v klubu. 

Povezava do prispevka
Luka$ reče pred 7 urami:

Lewandowski?

 

Ja, sredina je malce škakljiva pri Liverpoolu ko pogledaš trenutno prvo postavo, potem pa vidiš da v zasedi čakata Elliott in Jones in se zdi da bi lahko bilo okej. Predvsem prvi je meni bomba, upam da ga ni preveč sjebala poškodba, Jones pa ne bo nikoli več kot proper squad igralec IMO. Keita se res ni nikoli zares realiziral, meni se zdi da so ga uničile poškodbe, predvsem tista resna (koleno?) zaradi katere je bil dolgo out. Morda bi Pool rabil še enega defenzivnega veznega, glede na to da Fabinha rotira tudi v obrambi.

 

Lewe se ne bi ravno branil, ja, čeprav gre očitno skoraj zagotovo v Barco, če ga bodo lahko pripeljali. Mogoče bi pa bil možen kakšen deal, če gre Mane v Bayern, ker bojda naj bi sam že imel dogovor z njimi.

 

Elliott je res talent, ampak je star 19 let in je težko pričakovati od njega, da bo kakršenkoli nosilec v naslednjih nekaj letih. Poleg tega je zelo napadalno usmerjen in je vprašanje, kako bo z njim v vezi v teh najtežjih tekmah. Jones pa tudi v primeru, če bo dolgoročno samo za rotacijo, je dobra opcija, ker se zmeraj rabi lokalne fante, posebej, če bo pripravljen sprejeti vlogo, ki ne bo nujno glavna. Bomo videli, kako se bo razvijal, tudi on je star šele 21 let.

 

Kar se tiče Fabinha pa je top, star je 28 let in ima dolgoročno pogodbo. V obrambi je igral izključno zaradi norih poškodb v obrambi, ga pa lahko na DM vsaj sprejemljivo nadomešča Henderson, tako da po moje ta pozicija je v vezi še najmanjši problem. Večji sta ostali dve pred njim, posebej ob starosti Thiaga in njegovi nezanesljivosti zaradi poškodb, Oxa so prav tako očitno uničile poškodbe, Keita se v največjih tekmah kar pogosto izgubi... Henderson bo v nekaj dneh star 32, mislim, da pri njem ne bo težav, da bi prihajal iz klopi, ampak glede na intenzivnost Kloppove igre je veza res zelo tanka.

 

Celoten defenzivni del ekipe - vključno s Fabinhom kot obrambnim veznim - ostaja po moje brez težav skoraj nespremenjen. Vsi so za razliko od napada tudi na dolgoročnih pogodbah, do 2025 ali 2026, edina izjema je Joe Gomez, ki naj bi se ga poleti poizkusilo prepričati v novo pogodbo (ima jo do 2024). Razumljivo nad svojim statusom ni najbolj zadovoljen, ker je po hierarhiji zdrsnil na četrto mesto med osrednjimi obrambnimi. Bi ga pa bilo res škoda izgubiti. Če bo prihajalo do prenove in sprememb, bo to v napadalnem delu ekipe.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 37 minutami:

 

Lewe se ne bi ravno branil, ja, čeprav gre očitno skoraj zagotovo v Barco, če ga bodo lahko pripeljali. Mogoče bi pa bil možen kakšen deal, če gre Mane v Bayern, ker bojda naj bi sam že imel dogovor z njimi.

 

Elliott je res talent, ampak je star 19 let in je težko pričakovati od njega, da bo kakršenkoli nosilec v naslednjih nekaj letih. Poleg tega je zelo napadalno usmerjen in je vprašanje, kako bo z njim v vezi v teh najtežjih tekmah. Jones pa tudi v primeru, če bo dolgoročno samo za rotacijo, je dobra opcija, ker se zmeraj rabi lokalne fante, posebej, če bo pripravljen sprejeti vlogo, ki ne bo nujno glavna. Bomo videli, kako se bo razvijal, tudi on je star šele 21 let.

 

Kar se tiče Fabinha pa je top, star je 28 let in ima dolgoročno pogodbo. V obrambi je igral izključno zaradi norih poškodb v obrambi, ga pa lahko na DM vsaj sprejemljivo nadomešča Henderson, tako da po moje ta pozicija je v vezi še najmanjši problem. Večji sta ostali dve pred njim, posebej ob starosti Thiaga in njegovi nezanesljivosti zaradi poškodb, Oxa so prav tako očitno uničile poškodbe, Keita se v največjih tekmah kar pogosto izgubi... Henderson bo v nekaj dneh star 32, mislim, da pri njem ne bo težav, da bi prihajal iz klopi, ampak glede na intenzivnost Kloppove igre je veza res zelo tanka.

 

Celoten defenzivni del ekipe - vključno s Fabinhom kot obrambnim veznim - ostaja po moje brez težav skoraj nespremenjen. Vsi so za razliko od napada tudi na dolgoročnih pogodbah, do 2025 ali 2026, edina izjema je Joe Gomez, ki naj bi se ga poleti poizkusilo prepričati v novo pogodbo (ima jo do 2024). Razumljivo nad svojim statusom ni najbolj zadovoljen, ker je po hierarhiji zdrsnil na četrto mesto med osrednjimi obrambnimi. Bi ga pa bilo res škoda izgubiti. Če bo prihajalo do prenove in sprememb, bo to v napadalnem delu ekipe.

Dobite Gavija

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...