Skoči na vsebino

[live spam] E3 / TGS / GC / VGA (2021)


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 36 minutami:

To ponavljaš že približno 10 let. :D

Sicer jim morda tokrat res rata, ker so šli res all in do jajc.

 

To ponavljam odkar se je na sceni pojavil Phil Spencer, ki je IMO eden najbolj sposobnih CEOtov v gamingu. Še posebaj pa to ponqvljam, odkar je začel tako agresivno harati Velikega Satana aka Gamepass.

 

In ne da jim "tokrat morda rata", jim je že ratalo. Poglej si mal kakšen keš dela Gamepass, kako so nad njem navdušeni userji, kake ingame profite tolčejo založniki, koliko več špilov se igra, kako napoved za rast imajo. Pač to je bil brutalen gamechanger, sploh ko daš zraven še neomejeno količino keša, ki ga ima MS.

 

Kot physical only player sem zelo zelo črnogled okrog cele situacije, jebi ga. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Nov shopping spree Microsofota za njihov pofukan ever-hungry gamepass tudi mene skrbi ko svinja, in glede na to, kam grejo zadeve, se bojim, da je to ekstremno realen scenarij

 

In Microsoft ni neumen, če to zdaj opazim jaz kot laik, so to oni vedeli že kar nekaj let prej. In bodo naredili vse, da pokupijo vse kar lahko kupi denar, da naredijo svoj subscription service čimbolj ekskluziven in da jim tudi razni subscription giganti, ki šele vstopajo v gaming (amazon, netflix itd) ne bodo mogli nič. Ker kaj ti bo pa naredil nek Amazon s svojimi shit tier špili, pa ima lahko še tako noro infrastrukturo in cross-sell strategijo, če imaš ti v svojem gamepassu ekskluzivno za celoten portfelj Bethesde, Konamija, Sege itd. Samo popušijo ti ga lahko.

 

MS se gre tudi long game, nenazadnje jim je v planu postat igričarski Netflix varianta, torej na vseh možnih platformah od PCja, mobilcev do lastnih konzol  (tole bi se znalo odstranit v 10 letih). Ampak za to pa rabiš staln dotok špilov (ne samo enega večjega na 6 mescev, ampak na 3), da bo narod pripravljen plačevat naročnino. Ki bo slej ko prej doživela dvig cene, saj GP trenutno finančno niti v sanjah ni vzdržen.

Dejansko se bo trenutni output MGS videl šele čez leto ali dve, ko bodo 1st party špili končno pripravljeni in bodo bolj pogosto prišli na GP.

 

Je pa jasno, da bodo razvijalce/založnike, ki kotirajo na borzi precej težje pobasali kot tiste v privatni lasti. Nenazadnje Tencet, Sony, Embracer, EA, T2 prežijo v nizkem štartu...

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

zgleda bojo novi android tvji kr podpirali xbox cloud out of the box

 

Navedek

And on Thursday, the company announced it wants to expand the service to TVs as well.

One way it plans to do that is by partnering with manufacturers to add cloud gaming to smart TVs. But Microsoft is also developing streaming devices which users can plug into their TV or computer monitor to stream games from the cloud.

https://www.cnbc.com/2021/06/10/e3-microsoft-xbox-cloud-gaming-tv.html

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 42 minutami:

Koga

mal poglej, kdo od midsize razvijalcev je v privatni lasti in kdo ma lep zbir IPjev, ki bi jih MS z veseljem pobasal.

IOI, Asobo (nenazdnje so FS naredili), Devolver, Crytek..

 

Čeprav je ogromno malih studiev v zadnjem letu pobasal švedski Embracer group. Če bi MS kupoval s tako intenziteto, ni nobenga več :D

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 5 urami:

Pa to da neki bivši filmmakerji to delajo mi tud ne daje velik zaupanja v projekt.

 

Meni je pa tole kvečjemu plus. Moment, ko reče da prihajajo iz animation scene mi je bil uno "aha, that's why", ker do sedaj pokazani cutsceni šišajo večino gaming produkcije, mogoče tudi Ričeta, pa je ta že zelo proper.

 

Solid gameplay zna ufurat že vsak mikro studijo (ne pravim da vsi ga, niti približno, samo da velikost studija nikakor ni pogoj), zato ful raje vidim, da imajo skillse na področjih, kjer velik del studijev puši. 

 

Vglavnem, HYPE.

Povezava do prispevka

Jz pa ne razumem zakaj tak hate do digital distributiona s strani galka. Itak da ima minuse, sam ima tudi pluse. Na konc dneva mene vse kar zanima je kje so dobri spili. Ce to pomeni da moram shippat luknjaste kartice iz Spodnjega Cada je dost bolj neprirocno kot ce jih lahko downloadam prek izuma ki se mu rece internet. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Jz pa ne razumem zakaj tak hate do digital distributiona s strani galka. Itak da ima minuse, sam ima tudi pluse. Na konc dneva mene vse kar zanima je kje so dobri spili. Ce to pomeni da moram shippat luknjaste kartice iz Spodnjega Cada je dost bolj neprirocno kot ce jih lahko downloadam prek izuma ki se mu rece internet. 


Tri leta nazaj sem bil še kar konkretno na strani fizičnih verzij. Zdaj pa mi je to postalo res no-go. Mrš, da iščem nek plošček po omarah in ga še vtikam v pogon kot v 90-ih. In potem ponovim postopek čez eno uro. Poleg tega se ploščki tudi "pokvarijo". Digital je pa vse na easy in praktično "večno".  Da se o distribuciji sploh ne pogovarjam. ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Jz pa ne razumem zakaj tak hate do digital distributiona s strani galka. Itak da ima minuse, sam ima tudi pluse. Na konc dneva mene vse kar zanima je kje so dobri spili. Ce to pomeni da moram shippat luknjaste kartice iz Spodnjega Cada je dost bolj neprirocno kot ce jih lahko downloadam prek izuma ki se mu rece internet. 

 

Prjatu a si ti glihkar napisal, da ti dam kakšen racionalen in argumentiran razlog, zakaj igram samo physical? Leta 2021? :D

 

Imo boš dobil še v Lego kocke topicu boljše argumente, zakaj 40 letni fotri kupujejo in sestavljajo 500 eur vredne sete :D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 42 minutami:


Tri leta nazaj sem bil še kar konkretno na strani fizičnih verzij. Zdaj pa mi je to postalo res no-go. Mrš, da iščem nek plošček po omarah in ga še vtikam v pogon kot v 90-ih. In potem ponovim postopek čez eno uro. Poleg tega se ploščki tudi "pokvarijo". Digital je pa vse na easy in praktično "večno".  Da se o distribuciji sploh ne pogovarjam. ;)

No ja, ce lepo skrbis za dvd je garantirano bolj vecen kot digitalno, sam meni je to dost malo pomembno. 

Ok, fair enough @Galko, sm mislu da bos dal kaksne legit razloge (ki imo obstajajo sam so res specificni :D). 

Povezava do prispevka

Ubisoft Forward                                           20:00  preshow              live

                                                                        21:00 konferenca

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

Prjatu a si ti glihkar napisal, da ti dam kakšen racionalen in argumentiran razlog, zakaj igram samo physical? Leta 2021? :D

 

Imo boš dobil še v Lego kocke topicu boljše argumente, zakaj 40 letni fotri kupujejo in sestavljajo 500 eur vredne sete :D

Jaz sicer nimam beefa igrat digi igrice, ma stream subscription-based igrica pa mi je še niže od obične digitalne :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

No ja, ce lepo skrbis za dvd je garantirano bolj vecen kot digitalno, sam meni je to dost malo pomembno. 


Saj. Jaz v nulo skrbim. Ampak pride kak slučaj z druge strani, pa se plošček pokvari. Pa že kar nekaj CD-jev in DVD-jev sem imel, ki so se pokvarili iz čistega mira (dobesedno nekaj let v škatlici, v zaprti omari, potem pa kar  no-go). No saj, na srečo so take zadeve redke, ampak vseeno. Za primer: Half Life 2 lahko še vedno preko Steama naložim, kljub temu da sem CD verzijo kupil ohoho časa nazaj in ploščkov sploh več ne najdem. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...