Skoči na vsebino

Mare of Easttown


The Mothership

Priporočeni prispevki

Mare of Easttown je tv krimić od HBOja s Kate Winslet v glavni vlogi. Igra kriminalistko v nekem malem vzhodnoameriškem mestu, ki ji razpada življenje. Aspekt družinske drame mogoče ni ravno za vsakogar, s stališča kriminalke je pa povsem soliden izdelek, da ne rečem še kaj več. Dogajanje v majhnem mestu, kjer vsak pozna vsakogar, in je vsak z vsakomer zapleten v z zakonom bolj ali manj usklajene spletke in peripetije, pusti zelo twin peaksovski občutek.

 

Twin Peaks brez paranormalnega sranja, torej.

Povezava do prispevka

Pa ni to, že po trailerju zgleda tipično zahodno sranje, varianta reklama za njihov način življenja in ideologijo v obliki zgodbe. Ničesar podkožnega ni notri, vse je fake, neizvirno, samo ultra spolirano preigravanje enega in istega, ki ga gledamo že od 70h naprej, samo da takrat je imelo dušo. 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pogledal 2 dela zelo všečno zaenkrat.

 

Sam vprašanje, a je small town Amerika res taka tuga? Bil sem samo v NYC tako da nimam vpogleda. Ampak v serijah/filmih/dokumentarcih ki se tam dogajajo, je sama depresija, žalost in brezizhodnost.

 

P.S.: a še koga un tip z brado spominja na mlajšega Slavoj Žižka? :P

Povezava do prispevka
Vincent reče pred 4 urami:

Sam vprašanje, a je small town Amerika res taka tuga?

 

ta vzhodni ameriški pas zveznih držav, ki so bile pred globalizacijo gonilo ameriške industrijske moči (Pennsylvania, Ohio, Michigan, Indiana, Illinois, Wisconsin) so z izjemo največjih mest res ena velika depresivna tugica. :D

 

so pa zato tako zelo primerni za televizično prikazovanje, ker vse to pridoda k ozadju zgodb, karakterjev ipd.

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 17. 6. 2021 at 20:47:

od teh "spranih" družinskih triler/krimi serij ki se dogajajo bolj v RL okolju ZDA sem v zadnjem času gledal serijo Sharp objects. In mi je bila mega huda

 

Tko da tole tud pogledam, čeprav mam filing da je dost drgačna.

Haha, jaz pa lih obraten vrstni red. Sta kar precej drugačni med sabo, a odlični. 

 

Vincent reče Dne, 24. 7. 2021 at 13:29:

Pogledal 2 dela zelo všečno zaenkrat.

 

Sam vprašanje, a je small town Amerika res taka tuga? Bil sem samo v NYC tako da nimam vpogleda. Ampak v serijah/filmih/dokumentarcih ki se tam dogajajo, je sama depresija, žalost in brezizhodnost.

 

P.S.: a še koga un tip z brado spominja na mlajšega Slavoj Žižka? :P

Še hujš ponekod. Ljudje živijo v dobesednih kolibah. 

 

 

1627405455786.png

Povezava do prispevka

Ha ha vem, da je marsikje po ZDA še hujše :) samo pravim, da deluje tko depresivno/tuga/beda vse skupaj, sem bil v Indiji pa Boliviji, kjer majo v povprečju sigurno dosti manj pa so bili vsi večinoma vsaj na zunaj zelo veseli in nasmejani,...

 

Pogledal do konca, meni super serija. Pogrešam malo več takšnih počasnih krimič dram (The Killing, True Detective npr.) kjer so dobri cliffhangerji na koncu epizode :P. Upam, še na kakšno sezono.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...