Skoči na vsebino

Streaming servisi, naročnine, digitalni shopi, spolne bolezni (MS gamepass, PS now...)


johnbi

Priporočeni prispevki

  • 4 mesece kasneje...

Jaz sem včeraj prvič sprobal Google Stadia in me je po pol ure igranja Assassins Creed Odyssey ter po pol ure Doom Eternal pustil s pozitivnim vtisom. Grafika je "vse na max", resolucija 4K, konstantnih 60 FPS, nalagalni časi so bili instantni, nobenega laga. Kar ne morem verjeti, da tako dobro dela ... Ni šans, da bi sam opazil razliko, če bi pod TV-jem imel PC za nekaj tisoč EUR ali PS5.

Nisem šel preverjat, ampak kolega, pri katerem sem igral, mi je rekel, da ne plačuje nobene naročnine; je le kupil špil, ki ga lahko igra kadar želi brez kakršnih koli naročnin.

uredilo bitje kotnikd3
Povezava do prispevka

A ni stadia RIPPERONNI ?

 

 

JediEagle reče Dne, 25/09/2020 at 21:53:

 

 

Playstation ima to že nekaj časa ;)

 

https://apps.apple.com/us/app/ps4-remote-play/id1436192460

 

Zlo slabo dela tbh

Oz men je delal dost slabse od steam linka

Pa se tam moras bit ker moras na konzoli potrdit da si ti ko konektas :no: kar unic vs point, faking $oyni

Also kot nekdo pred mano pravi, steka full. Ugibam da ne zna dinamicno razbit kvalitete iz 1080p na 144 ce je treba sam da tist moment ne steka.

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

No, ja sem igral večinoma samo kakšne simpl špile preko tega :D (Guacamelee, Bloodstained), probal sem tudi Fall Guys, kjer se je pa zgodilo, da mi je včasih za par sekund vse skupaj zaštekalo, pa grafika je šla v "kocke". Nisem pa probal npr. kakšnega God of War-a :D Sem pa igral preko Vite.

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 23 urami:

A ni stadia RIPPERONNI ?

Pocasi a vztrajno gre v to smer ja. Mislm da so glih zdej en dan skenslal vse 1st party studie al nekaj, v glavnem z vsako potezo k jo nardijo kazejo da nimajo zaupanja v projekt. Google pac, vsaka njihova stvar k ne zacne po enem mescu tiskat miljonov jo pustijo da umre.

  

Sovica reče pred 23 urami:

Pa se tam moras bit ker moras na konzoli potrdit da si ti ko konektas :no: kar unic vs point, faking $oyni

To mas ti neki kaput, jst ne rabim nic do konzole ce it PCja Remoteplayam.

Mogoce mors nastavt, da se ti avtomaticno vpise v racun na konzoli ko  jo prizges al neki tazga (da te ob priziganju ne sprasuje kjer racun hoces uporabit ampak gre direkt v defaultnega ki ga nastavis).

 

Sovica reče pred 23 urami:

Also kot nekdo pred mano pravi, steka full. Ugibam da ne zna dinamicno razbit kvalitete iz 1080p na 144 ce je treba sam da tist moment ne steka.

Verjetno odvisno od kvalitete povezave (na obeh straneh). Novembra sm testiral:

  

[]D [] []V[] []D reče Dne, 20. 11. 2020 at 9:00:

Sprobal zdajle, PS5 in PC priklopljena na Gbit mrezo, stream zajemal z wiresharkom.

V Remote play aplikaciji je max resolucija streama se vedno 1080p :no:,  frame rate se ne da nastevit, konzola avtomaticno izbere framerate od igrice.

 

Sprobal Demon's Souls na hitro:
- ce imas cinematic mode (game render=2160p@30hz) = video stream 1080p@30hz = 6,5Mbit
- ce imas performance mode (game render=1440p@60hz) = video stream 1080p@60hz = 12Mbit

 

Skupno sm DS preigral ene 10 ur prek remoteplaya in je delal skos bp.

Povezava do prispevka

terraria dev

 

ftNsMij.png

 

google je kot bolna zival, ki bi jo moral nekdo odpeljat za vogal in ustrelit

 

meni so zadnjic dali strike (v bistvu je bilo opozorilo, ker je prvi prekrsek), ker je moja music playlista krsila child safety policy

 

ja, pobrisal so mi playlisto, poimenovano "music", s preko 1000 komadi

 

lista je bila, pazi zdej to, PRIVATE

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Tema o streaming servicih, digitalnih shopih itd. - vezano seveda na igrice_igračke. Ker se skoraj vsak teden začnemo pogovarjat o tem v raznih temah, da bomo tukaj imeli na kupu. 

 

Prva zanimivost. Igrice, ki jih epic games store tala zastonj vs. novi uporabniki

A0nJVFA.png

 

Tudi dosti trivialni deali so brutalni

 

Npr. Fez, ki je res že bil povsod zastonj. 75.000 € - 107,303 novih uporabnikov, znači 70 dolarskih centov na novega uporabnika

 

Drugače pa je tudi GamePass izredno zanimiva tema. Se mi zdi, da smo še v fazi, ko MS še ne vleče (dosti) profita, ampak je cilj samo naboostat uporabniško bazo v bolne cifre, pol pa se pipica odpre in idemo

 

Za Galkota vemo, da mu grejo ti koncepti na kurac, tako da je verjetno že to temo odprl s česnom in lesenim križem v roki, kaj pa ostali? 

Povezava do prispevka

itak je avtistično iz konteksta in samostojno pomeni neki čisto drugega

 

pri vrhu je OG sicer:

kotnikd3 reče Dne, 6. 2. 2021 at 22:50:

Jaz sem včeraj prvič sprobal Google Stadia in me je po pol ure igranja Assassins Creed Odyssey ter po pol ure Doom Eternal pustil s pozitivnim vtisom. Grafika je "vse na max", resolucija 4K, konstantnih 60 FPS, nalagalni časi so bili instantni, nobenega laga. Kar ne morem verjeti, da tako dobro dela ... Ni šans, da bi sam opazil razliko, če bi pod TV-jem imel PC za nekaj tisoč EUR ali PS5.

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Udarec za gamepass bi bil mogoče samo, če bi bli cenovno ugodni. Kakršnikoli paket bo netflix imel za game streaming bo cenovno ziher sestavljen iz netflix dela, ki je like what, 10€ če želiš HD (kar boš na streamingu najbrž hotel) oz 12€ za ultra HD potem pa najbrž še Sonyjev tax (podoben PS Now smetem).

 

10€ price point bojo težko dosegli imo. Ne vidim kako bi lahko bli cenovno konkurenčni, razen če si bojo v skledo pljuvali zavoljo market shara v streaming servicih. Če bo cena 20€ potem pa ne vidim pointa, ker tisti, ki to želi že tako plačuje NF in PSNow (ali pa gamepass) posebaj za točno take sovde.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...