Skoči na vsebino

[multi] Deal Hunting - popusti, akcije, dobri nakupi, brezplačnice


Priporočeni prispevki

Navedek

Zadeva: Uvoz blaga iz ZK po 1. 1. 2021
V vašem sporočilu vas zanimajo informacije v zvezi z nakupom blaga iz Združenega kraljestva (ZK)
preko interneta po 1.1.2021.
Z vidika izvajanja carinskih postopkov se bo ZK s 1. 1. 2021 štelo kot tretja država, kar pomeni, da bo
potrebno za blago, ki prihaja iz območja ZK, izvesti carinske formalnosti.
Glede na dogovor med EU in ZK bo po 1.1.2021 veljalo, da za izdelke, ki prihajajo iz ZK in so po
poreklu iz ZK, ne bo carinskih dajatev. Če bo vrednost pošiljke nad 22 EUR pa bo potrebno obračunati
DDV.
Če je bila pošiljka iz Združenega kraljestva v odpremljena preko pošte oz. ponudnikov storitev hitre
pošte pred 1. 1. 2021, se bo štelo kot, da je bila pošiljka poslana iz Evropske Unije. (poštni operater
bo moral dokazati, da je sprejel pošiljko pred tem datumom v odpremo). V tem primeru ni carinskih
dajatev oz. DDV. Stranka je DDV že plačala ob nakupu in to dokaže z računom.
Če bo pošiljka odpremljena iz ZK po 1. 1. 2021 se bodo ob prihodu v Slovenijo, zanjo uporabljale
carinske formalnosti, ki jih zahteva carinska zakonodaja Unije.
Več informacij o carinjenju spletni pošiljk najdete na:
https://www.fu.gov.si/carina/podrocja/postni_promet/

Odgovor, ki sem ga dobil iz FURSa. Najverjetneje so mi poslali nek generičen copy/paste, glede na to, da sem jim zastavil nekaj konkretnih vprašanj o uvoznih shemah, ki so omenjene v prilogah na njihovi strani in bojo aktualne po 1.7.2021.

Povezava do prispevka

Evo amazon UK je že poupdejtal checkout.

 

Prej je za x izdelek izgledalo tako:

 

Screenshot_2921.png

 

Po novem je:

 

OnRbl5y.png

 

Minimalna razlika, zgleda zaradi višjega stroška poštnine. So pa mi zadnji dan leta skenslali kup preorderjev, ker izdelkov po novem ne pošiljajo k nam. Jeba.

 

 

Če nič drugega, bo pa vsaj za izkoristit igrice po mefisto cenah, ker zdaj ne bo davka, primer:

 

rWlzSJy.png

 

37BPQHy.png

 

v checkoutu gre davek stran, v praksi skorajda zastonj poštnina

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Ampak a naši fegeti na carini še vedno spuščajo pakete pod 22 evrov? Ker baje bo zdaj obdavčeno vse:nicjasno:

 

EU je to novost prestavila na poletje, v UK naprimer pa baje že od danes to velja. Tako da mormo zdaj teh 6 mesecev izkoristit :D 

Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 4 minutami:

 

slowpoke vprašanje - zakaj pri špilu ni import fees?!

 

Ker je cena brez davka pod 22€, torej se po aktualni zakonodaji blago oprosti plačila dajatev, tudi davka, kot velja za vse ne-EU  države. Velja pa tole samo še do 1.7. (al 1.6., ne spomnim se točno).

Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 4 minutami:

aha, no jaz imam vklopljeno konverzijo v € in mi kaže, da je špil s poštnino čez €23. In kolikor vem, poštni prašiči carinijo vse, izdelek in poštnino.

Da ne dolgovezim, si ziher, da bo šlo to čez?

 

na kratko: ziher

 

na malo manj kratko:

Navedek

Oprostitve plačila dajatev
Pošiljke z blagom v vrednosti do vključno 22 evrov (brez poštnine) so ob uvozu oproščene plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo DDV. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina.

 

Primer izračuna dajatev, če je posameznik za nakup prenosnega računalnika iz tretje države (npr. ZDA) skupaj s poštnino odštel 500 EUR:

500 EUR * 0 % carine + 500 EUR * 22 % DDV = 110 EUR

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Resno?

 

1. Civ 6 te pride 4,99 ob uporabi kupona (če ga nisi dobil zastonj)

2. platinum upgrade je 31,99 eur, torej 21 z uporabo kupona

 

Skupaj cca 27 eur.

 

Res pa da zadeve nisem sam stestiral (nimam namena kupiti zadeve), tako da ne vem ali bo kupon šel skozi za dlc bundle (glede na opis kupona, zelo verjetno res ne deluje na dlcje, četudi gre za bundle nad 14,99 eur). Mogoče preveri kdo, ki je dobil zastonj Civ 6?

 

Drugače je pa 39 eur platinum edition, torej 29 eur v najslabšem primeru.

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 1. 1. 2021 at 14:05:

Evo amazon UK je že poupdejtal checkout.

 

Prej je za x izdelek izgledalo tako:

 

Screenshot_2921.png

 

Po novem je:

 

OnRbl5y.png

 

Minimalna razlika, zgleda zaradi višjega stroška poštnine. So pa mi zadnji dan leta skenslali kup preorderjev, ker izdelkov po novem ne pošiljajo k nam. Jeba.

 

 

Če nič drugega, bo pa vsaj za izkoristit igrice po mefisto cenah, ker zdaj ne bo davka, primer:

 

rWlzSJy.png

 

37BPQHy.png

 

v checkoutu gre davek stran, v praksi skorajda zastonj poštnina

 

 

naročil sem pizdarijo za cca 30€, plačal 31. ampak še niso poslal itak. zdej vidim da je po tem novem checkoutu cca 3€ dražje. tuhtam da bi skenslal naročilo če me na carinski pojebejo ker bo zih več stroškov? razen če pol amazonu težim :D

 

je pa 40x20 škatla zihr tko da so šanse da odprejo

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 21 minutami:

 

 

naročil sem pizdarijo za cca 30€, plačal 31. ampak še niso poslal itak. zdej vidim da je po tem novem checkoutu cca 3€ dražje. tuhtam da bi skenslal naročilo če me na carinski pojebejo ker bo zih več stroškov? razen če pol amazonu težim :D

 

je pa 40x20 škatla zihr tko da so šanse da odprejo

 

Sploh nima veze velikost ker amazon napise tocen znesek na deklaracijo in bodo 99% zagrabili (pac mora res bit kaos da pomotoma zgresijo). Ce lahko le skenslaj, drugac ti 15e stroskov ne uide.

Povezava do prispevka

Že sedaj veliko kupujem digitalno, odslej bom očitno še mnogo več. Američani imajo itak cenejše igre pa še dolar je kar precej "pocen" trenutno. One and done igre sem pa itak na dan izida že lansko leto kupoval pri nas v Goblinu, ker imajo "izposojo".

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...