Skoči na vsebino

[multi] Deal Hunting - popusti, akcije, dobri nakupi, brezplačnice


Priporočeni prispevki

@maksi: v originalu na Amigi sem 120%, da je bil nadzor vseeno krepko boljši. Vem, da je bilo na polno zajebano in si moral ujeti pravi tajming. Ampak če si takrat zajebal, za to niso bile krive neodzivne kontrole, ampak predvsem ti - igralec. 
Možno sicer, da me joypad jebe, čeprav sem poskusil tudi na tipkovnico in je bilo zgolj minimalno malenkost boljše. Ampak, kot pravim, nisem še obupal!
(in ja, možno je tudi, da sem se z leti žal razvadil) :( 

Na Amigi sem seveda igral na to zadevo (Competition Pro):

image.png.5ec859765c6ebdbd6cd53e39e338353d.png
(najboljši joystick vseh časov! :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 urami:

@maksi: v originalu na Amigi sem 120%, da je bil nadzor vseeno krepko boljši. Vem, da je bilo na polno zajebano in si moral ujeti pravi tajming. Ampak če si takrat zajebal, za to niso bile krive neodzivne kontrole, ampak predvsem ti - igralec. 
Možno sicer, da me joypad jebe, čeprav sem poskusil tudi na tipkovnico in je bilo zgolj minimalno malenkost boljše. Ampak, kot pravim, nisem še obupal!
(in ja, možno je tudi, da sem se z leti žal razvadil) :( 

Na Amigi sem seveda igral na to zadevo (Competition Pro):

image.png.5ec859765c6ebdbd6cd53e39e338353d.png
(najboljši joystick vseh časov! :)

 

Tole je majka vseh joystickov! :avadodo: Bi moral bit etalon, kako naredit zadevo; praktično neuničljiva zadeva. Edino osebo, ki jo poznam, da je polomil tak joystick, je bil moj brat, ko sem ga redno tresel na Sensible soccerju in se mu je enkrat strgalo.:D

 

Drugače pa, Capo, ja - imam občutek, da se je Flashback lepše igralo s tem joystickom preprosto zato, ker je bil bolj natančen. Če se prav spomnim, je kar kliknil, ko si recimo premaknil zadevo v katerokoli smer. In je dol res bilo dol, levo res levo.... S temi modernimi gamepadi pa thumbnaili se mi zdi niso tako precizni in je dol hitro še malo levo ali desno zraven... 

Povezava do prispevka

Competition Pro je bil neuničljiv. In imel je zaresna stikala. Druga stvar pa so razni ostali joysticki, ki so imeli tanko aluminijasto ploščico, ki je delovala kot stikalo. Tisti plehec je odletel kot za stavo in tudi naknadno lotanje seveda ni kaj dosti pomagalo. Iz tega sledi, da je bil Competition izredno natančen in hiter (palica je imela majhen hod in stikala so bila res fina), ter seveda skoraj neuničljiv. Odličen material je prav tako dobrinesel k večni slavi!

Bi pa še dodal, da "poimenovanje" Kempston izhaja iz časov Spectruma. Firma je namreč izdelala splošno znan in najbolj popularen vmesnik (ločena enota) za priklop joysticka na Spectrum. Seveda se je vmesnik imenoval Kempston in zato smo tudi vsakemu joysticku rekli kar Kempston (tudi če ni bil točno te firme). Kasneje so se pa itak specializirali izključno za igralne palice in evo, izdelali legendico Competition Pro. In krog je zaključen (enkrat Kempston, vedno Kempston :)) . 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

No pač lahk pametujeta, sam pač mel je ful ljudi (sicer lastniki SPECTRUM računalnikov) točna ta joystick priklopljen ja na KEMPSTON vmesnik in si pač te gumbe razčefuku kot nič. Noben ni kupoval klonov, ker so bli za en kurac niti jih ni blo, bla je drugačna oblika. Vsi so ta drek kupoval v avstriji. Amige pa res nism mel, mogoče so bli takrat nekakšni bol superiorni identični kempstoni, takrat sem bil že PCMR, amigo so mel sam jadniki.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Ma kokr vem so bli isti, no vsaj ista firma jih je delala, je pa res blo dost bols kot moj prvi joystick za PC, nek genius s katerim sm igral wing commanderja :D tega si mogu skoz kalibrirat.

 

mel sm tud un joystick za spectrum k se je naštimal na številke, sam uno pa je blo wack.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

 

ke_kit reče pred 1 uro:

Al pa, če je pač odvisno od posameznika kako močne dlani ima in kolk občutljiv zna bit v kakem trenutku afekta, ko si čisto v igri in ne razmišljaš o tem ali boš sfukal zadevo ali ne?


Itak tudi to. Ampak omenjenega Competition Pro pa vseeno ni mogel noben sfukat. No way! Verjetno najboljši joystick vseh časov. Govorim seveda o originalu za Amigo, ker pojavljali so se tudi ponaredki (sploh v kasnejšem obdobju). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@magični kraljTo so večinoma novejše verzije in v veliko primerih gre celo za USB varianto, mikro-stikala slabše kvalitete itd. Jaz govorim izključno o originalu! In še celo tistih redkih nekaj procentov okvar originalnega Competition Pro se je dalo zelo dobro popravit, če je sploh res prišlo do tega.

Enega originalneža imam v bistvu še danes doma. Ampak ni v uporabi, ker ga pač nimam kam vtaknit. Dočim vse druge joysticke (in v moji zgodovini jih ni bilo malo!) pa sem tako polomil, da niso vredni omembe.  
Quickshot je bil recimo katastrofa od katastrofe, čeprav je bil kar razširjen in na polno popularen. Verjetno ravno zaradi tega, ker se je pogosto kvaril (in pač bil poceni). :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...