Skoči na vsebino

[multi] Deal Hunting - popusti, akcije, dobri nakupi, brezplačnice


Priporočeni prispevki

Sami struckoti. Direct Debit je ontractual agreement med tabo in Amazonom. Refund je ponavadi preprosto uredit preko banke (na N26 lahko refund nardis kar prek appa do 8 tednov po transakciji), scami so tezki preko Direct Debitov ravno zaradi zelo lahkih refundov. Nihce ti ne more trgat dnaraja iz rauna ce imajo samo tvoj IBAN in BIC, samo merchanti ki lahko vzpostavijo DD lahko to uredijo, ker je contractual agreement tega ne more narest kr vsak papak.

Slaba stran DD je samo ta da v primeru da nimas dnarja na racunu ko ti trgajo banke racunajo fee za procesiranje DD rejectiona. Ponavadi je okoli 3-9 evorv odvisno od drzave in banke. 

 

Summa Summarum zadeva je fool proof and scam proof in kr vredu stvar. Se posebi za mesecne racune in ostale stvari. Poloznice so stvar preteklosti...no skor povsod razen v Slolveniji.   

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 5 minutami:

Poloznice so stvar preteklosti...no skor povsod razen v Slolveniji.

Že kake 10 let ne dobivam več položnic na dom. Vse je urejeno preko trajnikov in e-računov. Živim v Slolveniji. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Že kake 10 let ne dobivam več položnic na dom. Vse je urejeno preko trajnikov in e-računov. Živim v Slolveniji.

Povej to pacientom na generali ki mi trdijo da v letu 2023 gospodovem ne morejo poslati upn naloga PREK MAILA amoak samo po navadni posti. Sej bi jih poslal v kurac sam gre za eno neumno zavarovanje k sm ga mel zarad kredita in se mi ga ne splaca skenslat.

Prav DEBILI. 

Povezava do prispevka

To me spomne na idiotsko birokracijo na Japonskem, kjer rabiš najprej izpolnit neke listine, da sploh dobiš možnost sestanka za bančno posvetovanje, urejanje kredita,... :avadodo: in naslednjič TAKOJ spet isto uvalijo in moraš spet izpolnit ISTO, namesto da bi kot pri nas lepo prišel na vrsto in zrihtal kar imaš za zrihtat

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Jebi ga, vse ima svoje prednosti in slabosti, prednost je to, da si pač Na Japonskem, slabost pa da moraš hodit na banko podpisovat akrkoli pač že, sicer pa @Šimšalamima Huhu lahko iz prve roke kaj pove, je bil kar dolgo tam. :sorcerer:

 

Aja drgač, itak, da je banka zavrnila plačilo preko SEPa in sem ponovil vajo s kartico, kjer sem povečal limit. Zdaj pa bo! :limona:

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 23 urami:

pa dobr to ni nič takega

 

to da te jebejo na Japonskem z izpolnjevanjem, da lahko enkrat drugič prideš je pa debilno, niti ne moreš preko spleta se naročit, ti moraš osebno tja pridt in čakat v vrsti, da lahko to izpolneš :avadodo:

ne razumeš birokracijskega sistema, nekdo ima službo da obdeluje te vloge

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 9. 5. 2023 at 21:25:

Povej to pacientom na generali ki mi trdijo da v letu 2023 gospodovem ne morejo poslati upn naloga PREK MAILA amoak samo po navadni posti. Sej bi jih poslal v kurac sam gre za eno neumno zavarovanje k sm ga mel zarad kredita in se mi ga ne splaca skenslat.

Prav DEBILI. 

Zakaj si pa ne urediš direktne bremenitve? Jaz ne dobim ene stvari razen letne dohodnine več fizično po pošti. Vse je elektronsko/e-račun direkt v spletno banko/direktna bremenitev.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

ne razumeš birokracijskega sistema, nekdo ima službo da obdeluje te vloge

misliš da ti ne razumeš kok časa gre za brezveze za nekaj kar bi se lahko urejalo preko interneta

 

vsaj rezervacije bi se lahko urejale preko interneta

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 17 minutami:

Zakaj si pa ne urediš direktne bremenitve? Jaz ne dobim ene stvari razen letne dohodnine več fizično po pošti. Vse je elektronsko/e-račun direkt v spletno banko/direktna bremenitev.

Ne vem več al zato ker nimam računa pri slovenski banki in pol ne gre al za to ker mam rad nadzor nad odhodki in mi je plačat položnico ročno vredno tega da točno vem kdaj gre kaj z računa. Iskreno se ne spomnim.
Sam glede na to da mi dobesedno vsaka firma ki hoče keš od mene lahko pošlje račun prek e-maila al pa naredi sama avtomatsko bremenitev na kartico, je to samo en dober razlog zakaj sem upravičeno razpizden nad generali kekci.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

prek interneta bi se lahko avtomatiziralo, in potem določena oseba ne bi imela več službe

 

pač bullshit jobs, da je nezaposlenost nizka, če bi hoteli bi to že zdavnaj avtomatizirali

japonci vztrajajo pri nekaterih stvareh zato ker so trmasti in ne marajo sprememb

 

zato tudi v office službah ne smejo it domov dokler šef oddelka ne gre domov - če bi to probal uvest v Sloveniji bi se ljudje pobijal med sabo

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 9. 5. 2023 at 21:59:

To me spomne na idiotsko birokracijo na Japonskem, kjer rabiš najprej izpolnit neke listine, da sploh dobiš možnost sestanka za bančno posvetovanje, urejanje kredita,... :avadodo: in naslednjič TAKOJ spet isto uvalijo in moraš spet izpolnit ISTO, namesto da bi kot pri nas lepo prišel na vrsto in zrihtal kar imaš za zrihtat

 

Japonci majo itak cist v kurcu bancni sistem ce mene vprasas, njihova zadnja mega smart poteza je da ko placas s kartice ne spremenijo predavtorizacije v placilo, ampak izvedejo dodatno transakcijo za prenos dnarja, kar pomeni da imas bukirano predavtorizacijo ( ki je ne sprostijo ampak jo pustijo da se sama avtomaticno povrne po 11 dneh) in potem se dejanski charge. Torej imas "dvojno" placilo bukirano  za 11 dni. Sosedov Joze itak ne ve kako transakcije preko kartic delujejo in na koncu obtozuje banko da jim krade denar.  Res pure fun :)

Povezava do prispevka
Gatsu reče Dne, 11. 5. 2023 at 9:59:

Kako nimaš računa pri slovenski banki? Sej za plačo nakazvat ga rabiš al kako?

Eu zakonodaja zahteva da imas moznost uporabljat katero koli banko znotraj eu. Sem pa tko al tko sp tko da izdam racun na katerem je kateri koli iban se mi sprdne, dokler je moj :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...