Skoči na vsebino

[multi] Deal Hunting - popusti, akcije, dobri nakupi, brezplačnice


Priporočeni prispevki

Kastor reče pred 1 uro:

Cave story ena od igračk zaradi katerih sem se zaljubil v indie sceno... zelo za++

Jep Cave story je izjemen špil

A nima controller podpore?? Nekako mi DS4win ne dela sploh,.. s tipkovnico se mi pa nekako ne igra,.. ker je štorasto.

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Hello,
 
As you have placed an order on Amazon.co.uk and selected an EU delivery address in the past, we wanted to let you know that from 1 January 2021, when the Brexit transition period ends, you’ll see some changes when you shop on Amazon.co.uk and select an EU delivery address. These changes could include:

- VAT (or the regional equivalent, if applicable, https://www.amazon.co.uk/vatrates) being due in the country of delivery, or your package may be subject to customs duties, taxes and fees (“Import Fees”)
- the collection of VAT, or an estimation of Import Fees (“Import Fee Deposit” https://www.amazon.co.uk/ifd), which may result in a price change at checkout.

We will continue to accept eligible returns. If the reason for return is the result of an error (e.g. if the item is defective / damaged / incorrect), any costs incurred for the return will be paid by Amazon. Otherwise, any costs incurred for the return (including transport costs, as well as any associated import fees or customs where applicable) will be payable by the person returning the goods https://www.amazon.co.uk/returnshelp.

We hope this helps and we see you again soon.
 
Regards,
 
Customer Service Department
Amazon.co.uk

Povezava do prispevka

mislim, realno ne bi smeli opazit nekih sprememb

 

sploh, če bo amazon proper implementiral

 

že zdaj plačaš slo davčno stopnjo (zato je v checkoutu cena višja kot na strani izdelka), zdaj bo pa pač cena brez davka + import fees deposit, ki je slo davek

 

Feget reče pred 1 minuto:

Davek pa verjetno plačaš angleški, tako da če bo tam 20 evros si safe.

 

ne, zdaj ko več ne bodo v eu, bodo vse cene za nas brez davka

 

samo da bomo imeli opcijo a: plačaš brez davka in upaš da gre pri nas skoz, ali b: predplačaš davek že amazonu

 

tudi zdaj če recimo naročiš izdelek z amazon UK na ameriški naslov, bo nižja cena, ker se odšteje UK davek

 

Feget reče pred 3 minutami:

Pod 22 evrov ni carine

 

samo do poletja, pol pa ta izjema neha veljat za celo EU

 

bi nam tudi to že z janurajem sfukali, pa se je prestavilo za pol leta zaradi korone

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Ta presneti VAT. Ne spoznam se kaj dosti, ampak ne dolgo nazaj sem mislil nabaviti Cyberpunk za 45 €, ko pa sem želel plačati s kartico mi je zraven nabilo 10 € VAT. Tako da se pač ni več splačalo. 

 

VAT=DDV. Samo da je pri njih 20%, tako da nabiti bi ti moralo 0,90€, ne pa 10€ :D

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 6 minutami:

A ni Amazon avtomatsko obračunaval davek za izdelke izven EU? Se ne spomnim da bi mel opcijo da ti ga ne.

 

ful nekonsistentno

 

odvisno od cene, kategorije izdelka, sellerja

 

upam da se bo zdaj, ko prihaja ban oprostitve dajatev pod 22e, celoten sistem (ne samo za amazon ampak mednarodno spletno nakupovanje v celoti) malce moderniziral

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 11 minutami:

 

VAT=DDV. Samo da je pri njih 20%, tako da nabiti bi ti moralo 0,90€, ne pa 10€ :D


Ma, se opravičujem. Jaz nisem imel v mislih Amazona (UK). Instant gaming sem čekiral in je non stop nabijalo 10 € VAT.. Ampak danes je pa začuda šlo skozi brez VAT-a. Tako da sem za Cyberpunk PC GOG verzijo plačal 46 €. Vsaj nekaj no... :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Če govorimo o igračkah, mi grejo lasje pokonci ob ne-angleških napisih na škatlicah. Po drugi strani mi pa stojijo še bolj pokonci, ko je potrebno driblat med našimi trgovci. Zgleda bo potrebno sprejet nek kompromis. Sej ne dvomim, da se bodo kmalu pojavile alternativne možnosti znotraj EU, samo vseeno se mi zdi, da ne bo več možno tako poceni nakupovanje fizičnih medijev kot smo ga doslej vajeni iz UK.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Jz bom predvsem pogresal poceni aliexpress stvari. Bo treba kitajce naucit sa pravilno izpolnijo deklaracijo da bos res placal samo davek (kar z veseljem naredim). 

 

nazadnje ko sem naročal so kitajci nekako tako zmučkali, da je izgledalo kot da izdelek prihaja iz nizozemske, ne iz kitajske - nizozemski tracking, return address je bil nizozemski itd... mogoče bojo našli spet kakšno tako luknjo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...