Skoči na vsebino

[vrt] Vrtina


Bessie

Priporočeni prispevki

Na parceli/vrtu imam vrtino za vodo, ki ej več let laufala brez težav in se je načrpalo tudi kar nekaj vode, potem se nekaj let ni in se je zamašila, verjetno se je nabral pesek.

Sem povprašal pri specialcih kolk pride čiščenje... s kompresorjem cca 150€/h + ddv po navadi rabjo dve uri... cca400€.

In potem vidim reklamo Hofer za kompresor po 160€, zdaj pa ne vem a bi to bilo OK al imajo oni neki druzga, močnejšega!
Pač varianta je, da bi vlekel cev ven, samo tist je cela jeba, cca 15m je se mi zdi.
Če ima kdo kakšne izkušnje bi bilo dobrodošlo!

Mogoče @berghaus?

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

10 barov je ponavadi dovolj za iztis peska, problem je drugje, tu boš rabil veliko količino na hitro. 15 metrska cev rabi konkretno več kot 50 litrov zraka, in to hitro. Zdaj pa računaj kakšna boga cevkica gre iz kompresorja, kakšna pa je v vrtini. Zrak ti bo prej v vrtini uhajal v vse špranje, kot ti bo pa uspelo narediti nek konkreten tlak.

 

Kolikor mi je znano domači majstri to rešujejo s predbombo, predtlačnim hranilnikom. Torej na vrtino naštimaš tlačno posodo, ki ima hitri ventil za izpust. S kompresorjem nafilaš to posodo, potem pa s hitrim odsukom ventila naenkrat butneš tlak v vrtino.

 

Da pa bi enostavno pištolco iz kompresorja nastavil na vrtino in pihnil ven karkoli.....dvomim. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...