Skoči na vsebino

Top Gun: Maverick


DaCapo

Priporočeni prispevki

MikeHunt reče Dne, 28. 5. 2022 at 20:17:

Cestitam, da za love interest niso nasli ene 25 letne kurbetine

 

Top Gun 1:

 

Go fetch him. Doesn't he ever embarrass you?


Hell, no. Well, there was the time...

 

Admiral's daughter.


He told me all about the time you went ballistic with Penny Benjamin.

 

:)

 

Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 3 urami:

 

Top Gun 1:

 

Go fetch him. Doesn't he ever embarrass you?


Hell, no. Well, there was the time...

 

Admiral's daughter.


He told me all about the time you went ballistic with Penny Benjamin.

 

:)

 

 

zelo pomembno, samo omenjena z besedami, nikoli je dejansko ne vidimo v prvem delu.

 

 

LP

 

Povezava do prispevka
Slasher reče Dne, 31. 5. 2022 at 13:42:

Pismo, meni pa pokvari dejstvo da je preveč pretiravano. Ter druge malenkosti..

 

- su57 pokazali kot popolnoma nesposobno letalo, tudi proti predpotopnemu f14

- f14/18 neuničljiva proti mitraljezu, vsa sovjetska pa lih toliko, da jih veter ne razcefra

- do tarče below radar, po bombardiranju pa pravilo no flying below 1500m

- zakaj s tomahawki niso targirali SAM site?

- danger zone ni bila odigrana :cry:

- določene like bi lahko boljše predstavili. Nisem se moral znebit občutka, da sem spregledal Top Gun 1.5

- pričakoval sem vsaj omembo Viperja

- preveč vzeto iz prvega dela

- ne razumem niti "we're the best of the best, whos gonna teach us" konteksta. Pripeljali so jih v šolo Top Gun, vsi admirali pred njimi najbrž brišejo pod z njimi, pa na vseh vajah puknejo

 

Pa gledat sem šel v navadno cineplexovo dvorano in ne dolby atmos. Zvok se mi je zdel porazen :)

 

Meni je bil film OK, posentki so fenomenalni, se pa 100% strinjam z vsem zgoraj napisan, možgane je treba dat močno na OFF, gre pač za zajebancijo od filma in ne kaj več kot to.

Če tako vzameš je čisto spodobno.

Spoiler

Da ne govorim, da se pripravjljajo 14 dni nikomur ne rata naredit naloge do misije, potem pa se izbere par pilotov in vsi gladko vse naredijo... pač film je res za sprostitev oz za lahkotni ogled z možgani na off.

 

Povezava do prispevka
Slasher reče Dne, 31. 5. 2022 at 13:42:

Pismo, meni pa pokvari dejstvo da je preveč pretiravano. Ter druge malenkosti..

 

- su57 pokazali kot popolnoma nesposobno letalo, tudi proti predpotopnemu f14

- f14/18 neuničljiva proti mitraljezu, vsa sovjetska pa lih toliko, da jih veter ne razcefra

 

- Su-57 je overall slab izdelek namenjen samo propagandi, kabina je recimo skoraj povsem neuporabna. Možno pa da bo to letalo podlaga za eno bolj resno in predvsem bolj uporabno zadevo. V spopadu F-14 vs. Su-57 zmaga Su-57, predvsem zaradi generacijske razlike v opremi. F-14 je danes precej muzejska zadeva.

- F-14 in FA-18 sicer imata močnejšo konstrukcijo v primerjavi z razredom najbolj markantnega ruskega prestreznika Su-27, ampak verjetno je v filmu šlo za pretiravanje (nisem še gledal filma)

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Celotna situacija mi je še zmeraj smešna. Top Gun je. Ni dokumentarec o vojnem letalstvu. 

 

Film mi je super. Pričakoval sem Top Gun, dobil sem nekaj boljšega - pa niti nisem fan originala. Tehnično je spektakularen, zgodba je dovolj ok, da pozabim nanjo. Čustveno me dovolj notr potegne. Glasbena podlaga je kul. In na nobeni točki nimam občutka, da gledam CGI overload ali kak sci-fi. Ta teden ga grem že tretjič gledati, ker je ena najboljših kino izkušenj zadnjega desetletja, če ne več.

 

Ampak važno, da se obremenjujete s tem, da rakete niso prave barve ali whatever. xD

Povezava do prispevka

Ne razumem izjav v stilu, to je Top Gun, kaj pa ste pričakovali, to ni dokumentarec... Ne spomnim se, da bi v prvem delu kdaj bilo kaj blazno neverjetnega in da bi Maverick mejil na superjunaka.

 

In ne, niti slučajno me ne moti, da rakete niso prave barve. Tako kot živega človeka ne moti, da so v prvem delu Migi 28.

Moti me pa,

Spoiler

da avion raznese pri 10 machih in da pilot preživi in da model vzleti s steze, ki je bila 5 minut prej razstreljena z namenom, da se tam ne da vzletat. To so neumnosti na nivoju Mission Impossible, ki so tam popolnoma brez potrebe. 100x bolje bi bilo, da bi tam z avionom pristal, ne pa da scena izgleda kot pri Road Runnerju, ko raznese kojota.

Filmu dajo črno piko, ki je drugače vrhunsko posnet, ujame pravi vibe in je res izdelek. Ko pride na homevideo ga bom sigurno gledal še 10x.

Povezava do prispevka

Ena stvar se glede razcefravanja. Ameriski lovci imajo namontiran 20mm top, ruski 30mm. Nekako skarje kamen papir situacija glede natancnosti in moci. Po mojem si noben pilot lovca ameriske ali ruske izdelave na svetu ne zeli, da stvari pridejo tako dalec. Tile topi so skoraj za brezveze gor. Korejska vojna je ze zdavnaj mimo. 

Povezava do prispevka

Gledal včeraj in je dvorana bila še vedno več kot pol polna, noro. Film je velika neumnost, ampak eno samo ljubo razvedrilo, tako da je bila kino izkušnja res taka, da si jo zapomniš. Ena punca na levi je jokala ob vsaki jokavi sceni :D Nekje po 2/3 filma se mi zdi, da se je pa cela dvorana sprostila in začela izražat čustva, tako da je bilo do konca kar nekaj smeha - pa ne pri Cruisovih pripombah, ki naj bi bile smešne, ampak pri akciji in vseh tistih -glihzaglih- rešitvah iz zagat. Zvok in slika kot se šika, manjkalo mi je da bi se lahko na sedeže pripel kot v letalu, mogoče bi si še čelado dal gor za še bolj intenziven odklop :D

Povezava do prispevka

Evo me oglašam se iz ogleda filma. Malo cringe, da se ljudi uči dogfightat v F/A-18, čeprav jasna odločitev, saj je naslednik F-14 v palubnem smislu. F/A-18 Hornet/Super Hornet je lovec-jurišnik, ne dosega 2 machov, nosi pa 10 AGM-65 maverick raket, kar je brutalna nosilna zmogljivost, tako da je precejšnja Matilda za vse kar orje po tleh. Se je pa sposoben obraniti pred kakšnimi Mig-25/31 in Mig-29 ter starejšimi konzervami hladne vojne. Trenutno najboljši dogfight zadevi v USAF sta F-15 in F-22. Raptor je kot narejen za to misijo. JDAMS bombe pravice.

Povezava do prispevka

@DaCapo

Ja, to definitivno vem da je popkorn zadeva in nisem pričakoval kaj drugače tako da ne gre za izliv razočaranja tole zgoraj. Verjetno je odločitev za hornete tudi padla glede na to koliko pilotov jih fura trenutno, nedostopnost F-22 za holivudarije, F-15 ni palubno letalo ipd. Kakorkoli so že speljali ta film, so ustvarili nek vakuum, v katerem si marsikdo želi videti še film z bolj markatnimi lovci, najbolje prestrezniki v glavni vlogi. Hornet je pač vizualno grd avion, če smo že pri popkornu.

Povezava do prispevka

Malce offtopic in čisto mimogrede, ker je pač vezano na novi Top Gun in popkorn:
Zdaj sem se spomnil na eno manjšo debato na Fejsbuku, kjer je Slavc (Spidi po domače) objavil eno njegovo fotko iz premiere v kinu, s polnim emparjem kokic. Jaz sem seveda prijavil, da to (hrana in pijačka) pač ne sodi v kino in da dela slab vzor. Gartner mi je edini od vseh sodelujočih dal podporo. Čeprav je bilo z moje strani res bolj ali manj zajebancija oz. "much ado about nothing".  V bistvu sem samo Slavca malce prcal (itak se poznava že vrsto let), ker pač ne maram tega nažiranja v kinodvoranah (pa naj gre za popcorn film ali tragično dramo), on pa je kljub minuli slavi še vseeno neka medijska oseba. :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ko so začeli kanjon preletavat z afterburnerjem mi je dokončno postalo jasno kakšne vrste film gledam. Ampak ok, v sekundi sem se sprijaznil in se osredotočil na pozitivne stvari. In najbolj pozitivna stvar je definitivno kako je Rooster šel nazaj po Mavericka.

 

Spoiler

Sidewinder iz Super Horneta v Mi-24 Krokodila. :ododava:

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 25. 6. 2022 at 18:51:

Malce offtopic in čisto mimogrede, ker je pač vezano na novi Top Gun in popkorn:
Zdaj sem se spomnil na eno manjšo debato na Fejsbuku, kjer je Slavc (Spidi po domače) objavil eno njegovo fotko iz premiere v kinu, s polnim emparjem kokic. Jaz sem seveda prijavil, da to (hrana in pijačka) pač ne sodi v kino in da dela slab vzor. Gartner mi je edini od vseh sodelujočih dal podporo. Čeprav je bilo z moje strani res bolj ali manj zajebancija oz. "much ado about nothing".  V bistvu sem samo Slavca malce prcal (itak se poznava že vrsto let), ker pač ne maram tega nažiranja v kinodvoranah (pa naj gre za popcorn film ali tragično dramo), on pa je kljub minuli slavi še vseeno neka medijska oseba. :)  

Spidi, DaCapo in Gartner v enem chatu

What a life

Povezava do prispevka

Men je film kot fotru dogajal na polno. Vzel kot Top gun in ne simulacijo letalstva in bojevanja. Posnetki top, muska špila, igralci sicer niso na istem nivoju kot v prvem delu, razen nove ljubice. Ampak all in all so mi šle kocine pokonci ob glasbi, posnetkih in spominih. Proper "remake". Če cincate ali se ga splača ogledati in vam je bil prvi del všeč, nimate kaj čakati. cinepleks res ponudi vrhunsko izkušnjo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...