Skoči na vsebino

Top Gun: Maverick


DaCapo

Priporočeni prispevki

Mitsu reče pred 10 urami:

Novi Cineplexx je pa tud fajn, sedel sem  na leder zicu (ki diši še po novem ledru) z naslonom za noge in je blo zlo fajn, seveda brez hrane in pijače, ker v kinu ne žrem. Ljudi je bilo bolj malo in kultura je bla na nivoju, tko da bom še šel v ta kino.

A si vzel vip sedeže? 

 

Kakšna je sploh razlika? Z veseljem plačam en evro več za karto, če to pomeni, da se distanciram od nevzgojene gamadi. :D 

 

Also big support, da ne čutiš potrebe po krmi v kinu, bi te z veseljem povabil na kino date (no homo, valda). 

Povezava do prispevka

Vzel sem vip deluxe sedeže, to je samo ena vrsta v kinodvorani - deveta in ti sedeži imajo še električno nastavljiv naslon za noge in sem bil kar presenečen da je tolk fajn - sem mislil da bo bolj brez veze ko sem se odločal za nakup in sem malo omahoval ali bi ali ne bi, ker cena je 12€, jest pa tud nisem neki zahteven.  Samo v prihodnosti bom pomoje šel še na to opcijo, ker sem se res sprostil in res užival. Na teh vip deluxe sedežih je kar nekaj prostora tudi med ljudmi, tko da za ljubeče parčke niso najboljši, bolj so za tiste ki bi se res radi razkomotili. Ko sem gledal predfilme se mi je zdelo da je deveta vrsta morda še preblizu platna, ampak med gledanjem se mi je zdela popolna pozicija. Za Vip deluxe je par vrst vip sedežev, ki nimajo naslona in so postavljeni bolj skupaj. Pred deveto vrsto so pa navadni sedeži, ampak bi rekel da niso najbolj fajn, ker pomoje si že preblizu platna - bi moral preizkusit za realno oceno.  Zvok in slika sta se mi zdela super, še posebej zvok je na trenutke res super ko ti basi od letalskih motorjev kar tresejo naslon sedeža. V glavnem končno kino v Ljubljani, kjer je izkušnja gledanja v užitek.

 

Naslednjič grem najbrž gledat Mission impossible, ker mi je bil trailer kar zanimiv, še posebej tale zadeva spodaj ker so mi všeč Lupin animeji (predvsem smešni car chasi v teh animejih) in kot kaže so naredil mal rip-off Lupina. Tko da če greš mi kar pošlji ZS pa bova videla če se bova lahko uskladila.

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 25. 5. 2022 at 22:30:

sem sou pogledat, zelo nice. jet fighterji so tok faking kul, da gladko carrya cel film. tko mal soft remake. cel film je mel kr resno noto,

  Skrij vsebine

pol je pa slo v maloro, ko so vsi preživel in je film čist zgubu napetost. 

 

Se podpisem na komentar, se posebej na spoiler. Od te tocke je ratalo vse bolece cringy predvidljivo. Prav pokvari okus. 

Povezava do prispevka

Pogledal film in ga bom najbrž še enkrat v novem Cineplexu. Po res res dolgem času, sem cel film pogledal z nasmehom na obrazu, goosebumps momenti pri parih scenah, tak homage prvemu filmu, kot ste napisali. S kina sem odšel prav zadovoljen in srečen z nasmehom. OG Hollywood film, seveda mal corny, ampak nobenega posiljenega woke sranja, politike, globokih sporočil, ampak čista uživancija in sprostitev, meni čista 10ka, 2 uri sta mi zleteli mimo ko nič.

 

Tom :avadodo:

Povezava do prispevka

Hud film. Res proper homage. Ziher je vsaj kancek zapretiravan in tu pa tam je kak resen dialog odigran zelo flat in neprepricljivo, ampak v glavni vlogi so itak fighter jets in kle film zablesti.

Predvsem pa je druzbeno-politicno cist neobremenjen, ce bi bli vsi remakei/rebooti/rewhateverji na pol takem nivoju bi mel dost manj neumnih debat in dosti vec gledljivih filmov. Mozno da je s tem povezan tudi box office uspeh, kdo ve oz. kdo bi si mislil...

Povezava do prispevka

Pismo, meni pa pokvari dejstvo da je preveč pretiravano. Ter druge malenkosti..

 

- su57 pokazali kot popolnoma nesposobno letalo, tudi proti predpotopnemu f14

- f14/18 neuničljiva proti mitraljezu, vsa sovjetska pa lih toliko, da jih veter ne razcefra

- do tarče below radar, po bombardiranju pa pravilo no flying below 1500m

- zakaj s tomahawki niso targirali SAM site?

- danger zone ni bila odigrana :cry:

- določene like bi lahko boljše predstavili. Nisem se moral znebit občutka, da sem spregledal Top Gun 1.5

- pričakoval sem vsaj omembo Viperja

- preveč vzeto iz prvega dela

- ne razumem niti "we're the best of the best, whos gonna teach us" konteksta. Pripeljali so jih v šolo Top Gun, vsi admirali pred njimi najbrž brišejo pod z njimi, pa na vseh vajah puknejo

 

Pa gledat sem šel v navadno cineplexovo dvorano in ne dolby atmos. Zvok se mi je zdel porazen :)

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 1 uro:

a ste jokali nakoncu?

 

 

LP

 

A pred reklamo za Porsche, al po njej? Jest sm joku ko je Mustang poletel soncu nasproti in sem vedel da se je Mav šel scvret na sonce (da bi bil čimprej spet združen s svojim nepozabnim Goose-om, ki ga ni mogel preboleti kljub temu da je okrog govoril da ga je) in s sabo potegnil še  Penny in tako končal ljubezenski trikotnik. Kakšna drama, kakšen tragičen klimaks - pričakujem nominacije za oskarja. :D 

 

Aja, a je kdo že naročil? Tole bo dobr zgledal jeseni ko bomo šli z masko na avtobus. Še čelado daš gor, pa zgledaš k da si fighter pilot.

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
Slasher reče pred 5 urami:

Pa gledat sem šel v navadno cineplexovo dvorano in ne dolby atmos. Zvok se mi je zdel porazen :)

 

No boš za drugič vedel da morš it v dvorano 4, ker je očitno najboljša. Js sm bil včeri in zvok je bil fenomenalen. Če greš z avtom lahk parkiraš v drugem štuki parkirne hiše čisto zraven vstopa v Cineplexx. Vip Deluxe sedeži zelo udobni, idealni tudi za 3h+ filme če bojo kak. Drugače pa edini minus in katastrofa so pa vsi možni trailerji/reklame/oglasi/whatever pred začetkom filma, fukjeno res, še faking 'cineplexx pokovka' ima svojo reklamo/trailer fak:mad:

 

Aja, pa kriminalno je tud da ni bilo ne Danger Zone, ne Playing With The Boys, ne You've Lost That Lovin' Feelin, ne Take My Breath Away, ne Mighty Wings, nič od tega, kar je naredilo original res special.

uredilo bitje Aquilani
Povezava do prispevka

Si ja nor da bi stal tam v vrsti včeraj ko nekater folk kupuje 3kg kokic in liter pepsi:panika:lepo zbereš točno sedež na cineplexx strani in plačaš do enega tedna prej pa je. pol pa pridem včeri v dvorano na svoj vip deluxe sedež točno na sredini in takoj slišim za mano 'ja glej kak so dobri fotelji spredaj še naslon za noge imajo in mizico, ko sm prej rezerviral na neti nisem imel niti opcije izbrati tega fotelja...' :rofl:

uredilo bitje Aquilani
Povezava do prispevka

Sem gledal včeraj v Kranju.

 

Neki mi ni bil všeč zvok v dvorani 1, ko sem gledal Dune je bilo res epsko ampak je bila druga dvorana (a je res tolk odvisno?)

 

Film mi je bil pa vrhunski! Sem velik fan vojaškega letalstva in je bilo res zakon gledat, razen nekaterih malenkosti

 

Spoiler

Zakaj so takoj po bombardiranju šli letet v višino AA? Zakaj niso takoj za hribom potegnili dol po bregu pa spet v dolino

 

Zakaj se izogibajo izstrelkom z chaffom če te stare SA-3 kamot zgubiš z manevriranjem?

 

Kako lahko AWACS vidi 5th gen stealthy fighterja na tako daleč? (Čeprav tukaj svaka čast, da so jih dali v CGI še s tastarimi motorji, ki niso stealth)

 

A sem preveč dlakocepski?

 

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 14 urami:

men je neodpustna napaka, da je ista blagajna za karte in hrano ter pijaco.

 

the fucking stupidity. ene 10 € za nakup tega sranja so zgubil od mene, ker nisem bil se enkrat pripravljen stat v vrsti 15 minut

Cak zakaj bi rabu "se enkrat" stat v vrsti, ce bi lahko vse naenkrat nabavil al cesa ne razumem kle?

 

 

Drgac pa ja karte se online kup prej, tko si lepo na sredini in se smejes revezem ob straneh oz. spredaj in zadaj. Zarad velikega naklona dvorane (kar je verjetno fino, da ti nek velikan pred tabo (jst) ne zakriva pogleda na platno), ampak sodelavc prav da vse kar je nad deveto vrsto ni ok, ker mors prevec dol gledat. Verjetno isto kot ce si prevec spredaj pa mors gor gledat.

 

 

Sicer pa v nedeljo zvecer sm prvic po verjetno 10 letih vidu polno kino dvorano.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 7 urami:

Cak zakaj bi rabu "se enkrat" stat v vrsti, ce bi lahko vse naenkrat nabavil al cesa ne razumem kle?

 

Ma realno gledano bi lahko imel ločeno vsaj eno blagajno samo za karte. Že tako ali tako se ljudje obotavljajo pri nakupu kart, pol pa itak še na polno komplicirajo še za hrano in pijačo (kar bi itak moralo biti prepovedano v kino dvoranah, ker te na blagajni danes pričaka praktično mini market) in po možnosti ista oseba računa karte, računa prigrizke in še pripravlja pijačo/prigrizke. 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Aquilani reče Dne, 31. 5. 2022 at 18:58:

Aja, pa kriminalno je tud da ni bilo ne Danger Zone, ne Playing With The Boys, ne You've Lost That Lovin' Feelin, ne Take My Breath Away, ne Mighty Wings, nič od tega, kar je naredilo original res special.

 

Danger Zone je bil že takoj prvo minuto filma.

 

Drugače pa meni zelo všečna zadeva. Letalske scene so izgledale naravnost fantastično, no woke shit in dobro hendlanje nostalgije :)

 

Spoiler

Škoda edino za Kilmerja, da ni upal več ampak je zelo fajn, da je bil del tega in da je Iceman imel prezenco skozi cel film tudi izven njegovega camea :)

 

Povezava do prispevka
Aquilani reče pred 6 urami:

 

Si ziher al se js motim? Js mam v glavi da je bil čist na začetki ta Top Gun Anthem pesem, ne Danger Zone, ampak mogoče se motim...

 

Jurus ma prav. No, najbrž ne čisto prvo minuto, drugo ali tretjo pa sigurno :D

uredilo bitje Marketa
Povezava do prispevka

Nikol si nisem mislil, da bom gledal top gun v kinu, kaj sele da bo tok dober. Mogoce je faljen edino emocionalni pacing, ker vmes poka na pune, uno a mam menstro al mi je nekej padlo v oko, potem po dolocenih dogodkih pa postane flat, ampak to je ze dlakoceplenje. 
 

Sem pa enko kot mulc gledal tolikokrat, da mi je foter skril kaseto. Glede na oceno nas je dost takih, vseeno pa me zanima kako film stoji nekomu ki mu izvirnik ne pomeni nic.

 

Propsi tut za novi kino, i like. Vip je zanemarljivo drazji od obicnih, dobro zgleda tut tisti joey chair.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...