Skoči na vsebino

Imamo premalo brezposelnih, kar je slabo.


BuDi

Priporočeni prispevki

Ma problem s študentskim delom je, da bo takoj abusano. Sploh te ogromne firme — pa tudi majhne no — na področju strojništva ipd. so polne obljub "daj letos si še zrihtaj študentski status, naslednje leto pa fiks zaposlitev" in tako leto za letom. Tam pa delajo 40 ur, zaradi česar zaostajajo v svojem študijskem programu, vpisujejo pa na neke fiktivne ala 2-letna pekovska šola. Jaz ne bi sproščal zahtev glede študentskega dela. 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 16 minutami:

itak mi ni jasno, kaj naj sploh pomagajo študenti v prevozništvu

kot da bodo furali šleperje loool

Manjka delavcev, otroci pa brezposelni. Pred 200 leti so vsi otroci delali, danes se pa zezajo Tiktoku, v Vietnamu in v Bangladešu znajo otroci delat vse od žog do pirotehnike, pri nas pa nič.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 12 urami:

Manjka delavcev, otroci pa brezposelni. Pred 200 leti so vsi otroci delali, danes se pa zezajo Tiktoku, v Vietnamu in v Bangladešu znajo otroci delat vse od žog do pirotehnike, pri nas pa nič.

to je zato, ker raj vidijo da otroc delajo, kot vlecejo tice spolnim turistom

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 13 urami:

Ma problem s študentskim delom je, da bo takoj abusano. Sploh te ogromne firme — pa tudi majhne no — na področju strojništva ipd. so polne obljub "daj letos si še zrihtaj študentski status, naslednje leto pa fiks zaposlitev" in tako leto za letom. Tam pa delajo 40 ur, zaradi česar zaostajajo v svojem študijskem programu, vpisujejo pa na neke fiktivne ala 2-letna pekovska šola. Jaz ne bi sproščal zahtev glede študentskega dela. 

Je bil predlog malo delo ampak so študenti tako spropagandirani (par 100L vina I guess), da so bili proti. No vsaj delovna doba kvazi teče. Šole pa hja... pokasirajo, valda bodo to omogočile.

 

BuDi reče pred 12 urami:

Manjka delavcev, otroci pa brezposelni. Pred 200 leti so vsi otroci delali, danes se pa zezajo Tiktoku, v Vietnamu in v Bangladešu znajo otroci delat vse od žog do pirotehnike, pri nas pa nič.

Jah manj ko smo obupani manj si želimo crappy dela. Samo na žalost ne bodo dvignil plač ampak premaknil proizvodnjo na jug. Globalizem zjebe marsikaj.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 5 minutami:

Je bil predlog malo delo ampak so študenti tako spropagandirani (par 100L vina I guess), da so bili proti. No vsaj delovna doba kvazi teče. Šole pa hja... pokasirajo, valda bodo to omogočile.

 

Jah manj ko smo obupani manj si želimo crappy dela. Samo na žalost ne bodo dvignil plač ampak premaknil proizvodnjo na jug. Globalizem zjebe marsikaj.

je blo takrat precej več dijakov kot študentov na protestih

 

je pa študentski servis kar leglo podrepnikov, valda so naredili vse, da so ohranili obstoječe stanje ...

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 9 urami:

No vsaj delovna doba kvazi teče.

 

 

Teče pokojninska doba, delovna doba se ne šteje. Recimo, če ima posameznik prek ŠS 15 mesecev pokojninske dobe se mu ne šteje, če se prijavlja na službo v JU, kjer je zahtevanih 7 mesecev delovnih izkušenj. 

 

Poleti sem popravljal pravilnik enega državnega podjetja, kjer so imel izrecno napisan, da se študentsko delo ne šteje kot delovne izkušnje. Sem imel kar neki sestankov na temo, da je smiselno vpoštevat tud prijave s študentskim delom ravno zaradi primerov opisanih zgoraj v tem topicu - folk dela prek študenta praktično normalne jobe in imajo ogromno izkušenj. Kar pomen, da če imaš samo izkušnje s študentskim delom ne pomeni, da nisi ustrezno kvalificiran. Pa so potem spremenil pravilnik in me je ravno na začetku oktobra klicala iz kadrovske, da so v enem oddelku vzel nekoga, ki je imel samo študentsko delo in so zelo zadovoljni. 

uredilo bitje Lord Baltimore
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče Dne, 30. 10. 2021 at 8:20:

 

Teče pokojninska doba, delovna doba se ne šteje. Recimo, če ima posameznik prek ŠS 15 mesecev pokojninske dobe se mu ne šteje, če se prijavlja na službo v JU, kjer je zahtevanih 7 mesecev delovnih izkušenj. 

 

Poleti sem popravljal pravilnik enega državnega podjetja, kjer so imel izrecno napisan, da se študentsko delo ne šteje kot delovne izkušnje. Sem imel kar neki sestankov na temo, da je smiselno vpoštevat tud prijave s študentskim delom ravno zaradi primerov opisanih zgoraj v tem topicu - folk dela prek študenta praktično normalne jobe in imajo ogromno izkušenj. Kar pomen, da če imaš samo izkušnje s študentskim delom ne pomeni, da nisi ustrezno kvalificiran. Pa so potem spremenil pravilnik in me je ravno na začetku oktobra klicala iz kadrovske, da so v enem oddelku vzel nekoga, ki je imel samo študentsko delo in so zelo zadovoljni. 

Nisem vedel... grda. No jaz sem 3 leta izgubil. Kdo drug mogoče še več.

 

Valda je mlade najlažje izkoriščat. Takrat se sploh nisem sekiral ... bebo.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Lord Baltimore reče pred 9 urami:

 

 

Nagrade za delavce, ki bodo novačil delavce iz Bosne, na koncu bodo te delavce, ki bodo novačil odpustil za cenejše delavce iz Bosne 

 

Capitalism 101 


ne

 

tej delavci, ki bodo novacili nove delavce, bodo odprli agencije za postedovanje dela in postali gazde, ki rihtajo poceni delavce, njihovi delavci pa bodo kot zunanji delali za Hisense

 

kateri od storih uradnih jezikiv BIH je ta v katerem je zapis? 
 

čemo

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 10 urami:

Ahh, razlog je zelo preprost in sicer je razlog nizke brezposelnosti to, da imamo veliko zaposlenih.

Natancno

twEEneR reče pred 10 urami:

Povsod berem, da imamo zelo nizko stopnjo brezposelnosti, ampak nikjer nisem zasledil razloga za to. Zakaj imamo tako majhno stopnjo brezposelnosti?

Nism ekonomist lahko pa pogledam, em, predvidevam da zato ker je denar zelo poceni in veliko podjetij rabi vec delavcev ker imajo vec strank. Poleg tega rastejo nova podjetja zarad istih razlogov. 
Nic bat, ne bo trajalo vecno.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Natancno

Nism ekonomist lahko pa pogledam, em, predvidevam da zato ker je denar zelo poceni in veliko podjetij rabi vec delavcev ker imajo vec strank. Poleg tega rastejo nova podjetja zarad istih razlogov. 
Nic bat, ne bo trajalo vecno.

povpraševanje je večje tudi zato, ker je manj blaga iz Kitajske zaradi korone in predvsem posledica lockdowna, kjer je bila občutno manjša ekonomska aktivnost (padec gdpja)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...