Skoči na vsebino

Italija


osis

Priporočeni prispevki

Razmišlja, da bi šel letos malce Italijo. Nepelj, Pompeji ipd. In sicer z avionom do Neaplja in potem okrog z vlaki, ampak mi google maps ne ponuja nekih opcij za potovanje z vlaki kam dlje nižje dol. A kdo ve kaj je fora? In pa koliko se zaj**** če grem avgusta v Neapelj (smeti, gužva in to?)

Povezava do prispevka

Neapelj je ogromno mesto, neke koncentracije guzvanja tam ne bos dozivel nikoli. prvic, ker nima prizvoka masovnega turisticnega bisera in drugic, ker je mesto precej razpotegnjeno, znamenitosti pa tudi niso ravno skoncentrirane na enem mestu. 

 

kar se gnece tice, zna bit ta morda le pred vstopom v Pompejih, a si menda lahko karte kupis ze od doma, v paketu s Herculaniumom (in se cem). 

 

na vrhuncu poletja lahko tam pricakujes 35c+, a v zraku ni visoke vlaznosti, tako da ce ne mislis ravno zdet na soncu ves dan, se nekako da prezivet. v centru mesta bos jebal jeza, ker sta beton in asfalt razbeljena.

 

hrana je za umret dobra, cene priblizno enake ljubljanskim ali malo pod njimi, obicajni ljudje prijazni. ce ne govoris italjansko, se da sporazumet z rokami, a ce najdes nekoga, ki govori anglesko, le ta dejansko res govori (tekoce) anglesko. 

 

pazi kje bos hodil, ni treba ravno rinit v vsako ulico ali sosesko, ki jo vidis. naceloma turiste lokalci pustijo pri miru, a ce delujes dovolj pogumno, znajo to fantje izkoristit.

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
osis reče pred 16 urami:

Razmišlja, da bi šel letos malce Italijo. Nepelj, Pompeji ipd. In sicer z avionom do Neaplja in potem okrog z vlaki, ampak mi google maps ne ponuja nekih opcij za potovanje z vlaki kam dlje nižje dol. A kdo ve kaj je fora? In pa koliko se zaj**** če grem avgusta v Neapelj (smeti, gužva in to?)

Sem bil 3 tedne nazaj tam z letalom Trst - Napoli: Neapelj, Pomepeji, Vezuv, Sorrento. Mesto se da navigirat peš in z javnim prevozom. Obstaja tudi linija Circumvesuviana, ki povezuje Neapelj z okoliškimi mesti - zadnja postaja je Sorrento. S tem vlakom lahko prideš tudi do Pompejev in izhodišča na Vezuv (Ercolano). Sorrento je dobro izhodišče tako za raziskovanje Amalfi Coast kot tudi kakšnega izleta na Capri (do tja se da tudi iz Neaplja). Sam sem bil sicer samo v Sorrento, bi pa definitivno bilo bolje imeti avto za tisti predel. Tudi promet je bil tam bistveno bolj prijazen v primerjavi z Neapljem. Če želiš še nižje dol pa glej Trenitalia, ki pokriva praktično celo državo.

 

Je pa mesto za naše standarde umazano, ampak ga pač vzameš takšnega kot je. Promet zna biti malo kaotičen z vožnjo avtov in skuterjev po "peš conah", ampak se te itak oni izogibajo, tako da po nekem naključju vse skupaj funkcionira. Obvezno se moraš udeležiti masovnega pitja Spritz Aperol za 1-2€ v Quartieri Spagnoli ali na Piazza Bellini. Toliko ljudi na kupu (in to v času policijske ure, ki se je itak noben ni držal) še nisem videl pri nas ob nekem random baru.

Povezava do prispevka
osis reče pred 19 minutami:

Očitno gledava enako povezavo. Smem vprašat kolk si dal za karto?

 

65€ + prtljaga. So se pa dobile tudi bolj poceni, ampak sem moral loviti datume za porabit stari dopust.

Poceni parking v Trstu je Ronchi P Park.

Povezava do prispevka

Midva sva bila 2 tedna nazaj dol, cca 9 dni, mali road trip: LJ - Rim - Terracina - Neapelj - Sorrento - Pompei - San Marino - LJ

 

Fajn, gužve nič v primerjavi s tem kar sva brala, v Vatikanu sva čakala za vstop 2 min, v Pompejih sploh nič, vročina precej huda. Cene pa - kokr si špogaš. Pice (5-6 eur je nek standard za margerito), espresso je 1-1,3 eur, navzgor pa itak ni omejitve. MI je bilo fino, edino navozil sem se res napolno in bil kar podrt. Sorrento je huda varianta, lahko cel Amalfi coast prekruzaš (pa ne z avtom, to je kap, vzameš dnevno karto za bus in se neomejeno pelješ), isto se mi zdi bolj pametno v Rim in Napoli pripeljati z vlakom in potem naprej s podzemno. 

 

Priporočam zelo, peljte dokler se pozna da zaradi Covida ni množičnega turizma. V juniju je bilo turistov zares malo, nič Azijcev, nekaj penzionerjev in to je bilo to...

Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 urama:

pa ne jst pizze ce gres v italijo. Mas tolk dobro hrano dol da je to kriminal da bos zru margerite za 6e

 

Sej pojedu sem pomojem ravno ene 2, pa še to v Neaplju, tam pač to morš. Tiste cene gor sem dal za primerjavo ;)

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
guru reče Dne, 6. 7. 2021 at 23:30:

Midva sva bila 2 tedna nazaj dol, cca 9 dni, mali road trip: LJ - Rim - Terracina - Neapelj - Sorrento - Pompei - San Marino - LJ

 

Fajn, gužve nič v primerjavi s tem kar sva brala, v Vatikanu sva čakala za vstop 2 min, v Pompejih sploh nič, vročina precej huda. Cene pa - kokr si špogaš. Pice (5-6 eur je nek standard za margerito), espresso je 1-1,3 eur, navzgor pa itak ni omejitve. MI je bilo fino, edino navozil sem se res napolno in bil kar podrt. Sorrento je huda varianta, lahko cel Amalfi coast prekruzaš (pa ne z avtom, to je kap, vzameš dnevno karto za bus in se neomejeno pelješ), isto se mi zdi bolj pametno v Rim in Napoli pripeljati z vlakom in potem naprej s podzemno. 

 

Priporočam zelo, peljte dokler se pozna da zaradi Covida ni množičnega turizma. V juniju je bilo turistov zares malo, nič Azijcev, nekaj penzionerjev in to je bilo to...

 

FumeK reče Dne, 5. 7. 2021 at 9:41:

65€ + prtljaga. So se pa dobile tudi bolj poceni, ampak sem moral loviti datume za porabit stari dopust.

Poceni parking v Trstu je Ronchi P Park.

 

guru reče Dne, 7. 7. 2021 at 17:09:

 

Sej pojedu sem pomojem ravno ene 2, pa še to v Neaplju, tam pač to morš. Tiste cene gor sem dal za primerjavo ;)

Vsi ki ste bili zadnjih mescih dol in ste imeli v rezervacije v hotelih/ B&B ... a so vam po rezervaciji v Booking.com poslal mail, da rabijo podatke (ime, priimek, naslov, cifro ID dokumenta) v naprej? Sem bukiral en hotel, pa pravo, da rabijo tole prek maila ali what's up appa.

Povezava do prispevka

Konec septembra nameravam obiskati Dolomite za 4 dni, če seveda ne bomo spet zaprti. Tisti, ki ste že bili v Dolomitih, katere hribe, jezera, kraje obiskati v 4 dnevih?

 

Pač kar berem in gledam, jih večina omeni lago di Braies, lago di Sorapis, Seceda, Tre cime di Laavaredo, Sassolungo,...

 

Hvala

Povezava do prispevka
guru reče Dne, 6. 7. 2021 at 23:30:

San Marino

 

Kakšen nasvet, predlog kaj it pogledat, kaj ne pogledat? En teden bom v Ravenni, pa razmišljam da bi skočil še v tole mikro državo. Pa tudi če ima kdo še kakšno idejo za okolico Ravene, se tudi priporočam... Sicer je v planu naključno popoldansko raziskovanje okolice, to se v Italiji večinoma dobro izzide.

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 13 urami:

 

Kakšen nasvet, predlog kaj it pogledat, kaj ne pogledat? En teden bom v Ravenni, pa razmišljam da bi skočil še v tole mikro državo. Pa tudi če ima kdo še kakšno idejo za okolico Ravene, se tudi priporočam... Sicer je v planu naključno popoldansko raziskovanje okolice, to se v Italiji večinoma dobro izzide.

San Marino je kjut, je za videt in  it na sprehod proti vrhu kjer je gradic

Ce te kaj zanima kultura je Ravenna unesco mesto in se splaca naredit kumulativni ticket za katerega lahko obisces Neonijsko krstilnico (battistero neoniano kjer lahko vidis Jezusov rac, I shit u not), San Vitale, Gallo Placidio, San Apollinare Nuovo pa se en muzej. Hudi mozaiki, veliko opeke. Meni  je Ravenna res res lepa sam je mala, za en teden prevec. Ogledas si lahko Dantejevo grobnico, med obletnico njegove smrti je kar obvezno :)Malo izven mesta mas Teodorikov mavzolej.

Relativno blizu mas Bologno in Ferraro.

Pa ob izlivu Pada je baje res kjut Comacchio ga mam na bucket listi.

Ce so ti vsec vodni parki mas v Riminiju Mirabilandijo

Povezava do prispevka

tenks rejzi :)

Ravenno sva si že par let nazaj ogledala glavne zadeve, tako da bo zdaj bolj sprehajanje oziroma iščem kaj spregledanega. Na koncu so prioritete take; en teden v Faenzi na eni delavnici, potem pa frej vikend in izlet do San Marina, Urbina, za obujat spomine na Gardaland v Mirabilandijo, za nazaj pa še Comacchio :) No prva prioriteta je vino in hrana, pa večerje v restavracijah ob 23.00 YOLO

Zdj me predvsem tale Comacchio pa Urbino rajcata, nista velika kraja in upam da ne preveč turistična.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 5 mesecev kasneje...

Ja, sicer ti priporočam Korziko kot alternativo, je pa pri italijanih tudi OK, pač mal pobrskaj in izberi, čeprav, če si navajen na hrvaško morje bo bolj kisla oz. pejt na Korziko, šotor varianta in zamenjajte par kampov, pač potuješ po otoku, avanture skooooz!
Itak je pa pomembna družba, če se mate sicer kul, je vseeno kje ste :fun:

Nazadnje smo bili na Sardiniji, priporočam.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Aja, ne lej, mi smo okol hodil od plenic naprej, naj te to ne ustavi. Prej, ko jih navadiš, bolje je. Moji sta zdaj že tolk stari, da itak gresta po svoje in sva midva frej :D

 

Sicer zna bit  OK tudi Gradež, izliv Soče, pa še najbližje je, si prej tam kot v Portorožu, imaš naravni rezervat za sprehode, ful kolesarkih poti, morje je sicer nizko, ampak ravno za mularijo mogoče tolk bolj kul.

Imaš pa vse variante od hotelov, kampov do hišk, bungalovov...
Lahko pa narediš trip ob Soči in prespite mal tuki mal tam, se kopate v reki in na koncu v morju. Začneš npr nekje pri Nadiži, Robidišče in potem proti Gradežu.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Avgusta imajo italijani tudi pocitnice in se menda kar pozna na guzvi. Mi smo sli sicer avgusta 2020 po lombardiji, predalpska jezera in to in je blo cist kul, ampak takrat baje tudi v Rimu ni bilo guzve, korona vpliv.

uredilo bitje vrtavka
Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Lani poleti je bil Rim prazen. Pred nobeno znamenitostjo nismo čakali na vstop. :D

 

Danes sem dobil ultimat, da moram spet izbrat destinacijo severno od Rima (mora bit voda poleg) in me boli srce, ker je preveč izbire. Bagnoregio bi poročil, če bi se lahko človek poročil s krajem :D

 

Sam jaz se lažje lotim prebrano knjigo brat pred neprebrano.

Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 14. 6. 2022 at 12:08:

Lani poleti je bil Rim prazen. Pred nobeno znamenitostjo nismo čakali na vstop. :D

 

Danes sem dobil ultimat, da moram spet izbrat destinacijo severno od Rima (mora bit voda poleg) in me boli srce, ker je preveč izbire. Bagnoregio bi poročil, če bi se lahko človek poročil s krajem :D

 

Sam jaz se lažje lotim prebrano knjigo brat pred neprebrano.

Hvala za tole

Povezava do prispevka
Gogy reče Dne, 14. 6. 2022 at 15:32:

Jaz grem jutri jagat kak avtokamp, plan je okolica Pise. Če pa ima kdo kako dobro destinacijo, ne predaleč, ker imam prikolo, za zmerno ceno, se priporočam. Grem pa letos prvič v Italijo kampirat, tako da nimam blage veze, kje bi se skrasil.


Pisa je se najmanj zanimiv kraj tam, ker je vsakih 20km kako mesto z vec zgodovine al pa vsaj manj industrije :D 

 

Imo ce gres v random smer 10min voznje naletis na kaj dihjemajocega. 
 

itak pa gres tja zaradi hrane, jebes zgodovino, to mas na “povijest cetvrtkom” :D 

 

osis reče pred 48 minutami:

Hvala za tole


ce gres tja si poglej se vecji Orvieto, ki je povrh vsega proper mesto in ima jaco katedralo od tiste v firencah :D 

 

jaz sem vceraj zajebal in pomotoma

rezerviral marec 2023 (hotel sem od jutri do nedelje), tako da greva jutri pol na alternativno lokacijo - San Gimignano. 
 

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Gogy reče Dne, 14. 6. 2022 at 15:32:

Jaz grem jutri jagat kak avtokamp, plan je okolica Pise. Če pa ima kdo kako dobro destinacijo, ne predaleč, ker imam prikolo, za zmerno ceno, se priporočam. Grem pa letos prvič v Italijo kampirat, tako da nimam blage veze, kje bi se skrasil.


Jaz nisem nevtralen, ma pojdinraje malo juzneje :) v pisi so sam turisti pa stolp

 

ce gres na morje pa amalfi :D 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...