Skoči na vsebino

Italija


osis

Priporočeni prispevki

Vincent reče Dne, 14. 2. 2023 at 12:02:

Parkiraš na letališču Trst in imaš pred nosom železniško postajo. Se vsedeš na normalno hitri vlak direkt do Rima. Nič počasnega vlaka do Benetk in prestopanja. Ugodno in udobno.

 

Primer spodaj, manj kot 5 ur vožnje, manj kot 30 eur na smer. Džabe. ni šans da se z avtom jajcam do dol, razen če imaš namen potem si ogledovat zadeve na poti,... če pa je samo Rim in nazaj je pa to IMO daleč najboljša opcija (ali letalo, ampak tisto je dosti dražje pa ne ful hitreje).

image.png.f0e9235f7bbf9a2b4414c3c14ff38659.png

 

Res hvala za tole. 

 

Z avtom jaz ne bi šel dalj kot do Milana, letalo je pa res predrago in je tole idealno. Sicer planiram tole drugo leto in upam, da bo še tako OK :D .

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
Chris reče pred 4 urami:

jaz sem rental na sardiniji če ti to kaj pomeni. Obvezno imej s sabo kreditno kartico (ne debetne), čene ti zračunajo več.

zaracunajo vec = zaracunajo zavarovanja ki bi se jim sicer lahko izognil

podobna storija sledi ce ne morejo blikirat dovolj visokega zneska na kreditni

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Kako pa vejo, ali je kreditna, ali debetna? :D 

pojma nimam, samo meni so rekli direkt da je debetna in da bojo racunali vec. je prislo namesto 140 skoraj 300e semizdi. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

načeloma je bila včasih fora, da morajo biti številke na kartici dvignene (embossed) in to so načeloma na kreditnih, na debetnih pa ne. Pa mislim, da se kreditne tudi začnejo na druge številke, kot debit kartice. Itak jim to verjetno sistem avtomatsko sporoči, al je kartica valid al ne.

 

Načeloma kdaj gre čez tudi s MC ali Visa debit kartico, ampak je ful odvisno od rental firme in se js ne bi igral s tem. Enkrat sem pozabil pin na svoji kreditni in sem lahko najel avto v Madridu z Revolut Viso kartico, z slovensko Mastercard debetno pa ne.

 

Sej z debetno načeloma lahko tudi rentaš, ampak boš potem moral plačati na licu mesta za njihovo dodatno zavarovanje, zato da ne boš imel odbitne franšize (excess).

 

 

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 1 uro:

zaracunajo vec = zaracunajo zavarovanja ki bi se jim sicer lahko izognil

podobna storija sledi ce ne morejo blikirat dovolj visokega zneska na kreditni

Samo zavarovanje ni obvezno.

Chris reče pred 45 minutami:

pojma nimam, samo meni so rekli direkt da je debetna in da bojo racunali vec. je prislo namesto 140 skoraj 300e semizdi. 

wow, duplo

Vincent reče pred 44 minutami:

načeloma je bila včasih fora, da morajo biti številke na kartici dvignene (embossed) in to so načeloma na kreditnih, na debetnih pa ne. Pa mislim, da se kreditne tudi začnejo na druge številke, kot debit kartice. Itak jim to verjetno sistem avtomatsko sporoči, al je kartica valid al ne.

 

Načeloma kdaj gre čez tudi s MC ali Visa debit kartico, ampak je ful odvisno od rental firme in se js ne bi igral s tem. Enkrat sem pozabil pin na svoji kreditni in sem lahko najel avto v Madridu z Revolut Viso kartico, z slovensko Mastercard debetno pa ne.

 

Sej z debetno načeloma lahko tudi rentaš, ampak boš potem moral plačati na licu mesta za njihovo dodatno zavarovanje, zato da ne boš imel odbitne franšize (excess).

 

 

Veš da sem šel prav pogledat zdej na moje kartice :D 

 

Intesa visa debit in N26 metal mastercard debit imajo natisnjene manjše številke, zanimivo pa je, da klasična N26 prozorna pa ima embossed številke. Prav tako intesa mastercard credit.

 

Drugače ne rabiš plačat za dodatno zavarovanje ponavadi, ker ni obvezno. Recimo če rentaš avto preko rentalcars.com imaš že tam opcijo plačat dodatno zavarovanje (ki je cenejše) in ga pol valda ne boš še enkrat. Prav tako, če imaš N26 Metal imaš zavarovanje za rental vključeno.

Povezava do prispevka

dejstvo da zavarovanje ni obvezno nima veze z dejstvom da rent-a-car hoce bit krit v primeru kazni/skode

kako jih bos ti preprical da ti lahko zaupajo da bos pokril stroske je pa odvisno od njihove prakse, prodaja drazjega zavarovanja je smao en od nacinov

 

 

kreditna kartica jim zagotavlja sredstva ne glede na stanje na racunu

pri debetni ni tolk simpl

 

 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 18 urami:

dejstvo da zavarovanje ni obvezno nima veze z dejstvom da rent-a-car hoce bit krit v primeru kazni/skode

kako jih bos ti preprical da ti lahko zaupajo da bos pokril stroske je pa odvisno od njihove prakse, prodaja drazjega zavarovanja je smao en od nacinov

 

 

kreditna kartica jim zagotavlja sredstva ne glede na stanje na racunu

pri debetni ni tolk simpl

 

 

Kako jim zagotavlja sredstva ne glede na stanje na računu?

Denis reče pred 4 urami:

 

 

Na novih karticah piše gor debit oz. kredit.

Ja sej vem, samo se izi zdrsa dol, embossing pa ne.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Sem prišel samo zato, da izrazim ogorčenje nad dvemi, Italiji lastnimi nevšečnostmi. Prva je coperto, njihov klinčev pogrinjek, ki ti za 2€ po glavi praviloma ne da niti grisina. Naročijo trije 2 pici in fašejo 6€ samo za prt. Druga nam nerazumljivost pa so različne cene (kave), če piješ za šankom, za mizo ali to-go. Sem vzel kavo za s sabo, nakar zadnji trenutek vseeno sedel na teraso, pa me je cameriere izgnal, češ, da nisem plačal za stol in mizo. Zaradi obojega bi jih morali vreči iz EU. Hvala.

 

image.thumb.png.e35d374e12c92e716706e7ca10c66451.png

 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 11 urami:

Sem prišel samo zato, da izrazim ogorčenje nad dvemi, Italiji lastnimi nevšečnostmi. Prva je coperto, njihov klinčev pogrinjek, ki ti za 2€ po glavi praviloma ne da niti grisina. Naročijo trije 2 pici in fašejo 6€ samo za prt. Druga nam nerazumljivost pa so različne cene (kave), če piješ za šankom, za mizo ali to-go. Sem vzel kavo za s sabo, nakar zadnji trenutek vseeno sedel na teraso, pa me je cameriere izgnal, češ, da nisem plačal za stol in mizo. Zaradi obojega bi jih morali vreči iz EU. Hvala.

 

image.thumb.png.e35d374e12c92e716706e7ca10c66451.png

 

Odvisno kam greš. ni povsod. Zato pa vedno pogledaš na tripadvisor cene, kvalitieo in reviewe.  Prav tako za kavico ni povsod, ampak le v večjih mestih, kjer so seveda oderuhi. 

Povezava do prispevka
bna reče Dne, 24. 2. 2023 at 13:26:

za prvomajske počitnice v načrtu z motorjem 

benetke verona genova pisa firence kaj si ogledati kje prespati in koliko dni v načrtu so 4 nočitve 

Jaz imam isto v načrtu v osnovi it v genovo v akvarij (kao največji v evropi), pot bi si pa prepolovil, v eno smer z verono, v drugo z jezerom garda ali mantovo. Danes sem po naključju srečal ene italijane iz verone, so rekli da so sicer moje planirane 3 nočitve premalo. Ti imaš ful več videt v planu, po moje si si zadal preveč, pa kul je dat notri še jezero garda (za katerega po mnenju italijanov rabiš cel dan za ga videt + so mi rekli da naj se izogibam vikenda ker je tam puno puno, stojiš z avtom na mestu v koloni).

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
FumeK reče Dne, 2. 4. 2023 at 23:44:

Ima kdo izkušnje z rentanjem avta na Siciliji?

Evo, to tudi mene zanima, grem oktobra.

 

Prek discovercars.com, ki brska po razlicnih ponudnikih na Siciliji, sem nasel tudi cenovno ok zadeve (do 200€ za vec kot 8 dni najema), me pa zanima, katerih car rentalov se izogibat, kje so nategi, katera zavarovanja ipd so ok, katera so nateg ...

 

Vsaka informacija bo dobrodosla. :)

Povezava do prispevka

Bili za prvomajske

 

vzeli smo Sicily by car in sicer za 5 dni

 

cena - 290€ (z njihovim zavarovanjem)

 

bili smo v 4ih, tako da ajde, sprejemljiva cena, vsekakor pa ni poceni.

 

Vzeli smo najmanjše vozilo (Peugot 208), vendar ko smo prileteli v Catanio, tega avtomobila niso imeli, in so nam dali zastonj upgrade na Opel Mokka.

 

Ceste so kot so, pravila (krožna) tudi, mal se morš rinit, načeloma te noben ne butne, skuterji švigajo levo desno, moraš biti malo bolj pozoren, v primerjavi s Slovenijo pravi Texas.

 

Dobra stran tega je, da sem zdaj zelo suveren v krožnih haha

 

Ogledali smo si: Catania, Messina (ne priporočam, smeti povsod), Taormina (zelo lepo, z vznožja se povzpneš z žičnico, Isola Bella je tudi zelo lep otoček)

 

Šli smo še do Sirakuze, ki je tudi lepa.

 

Pa seveda Etna (ni vredna denarja, ma dobro, enkrat v življenju greš)

 

slike dodam naknadno

 

 

Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 53 minutami:

bili smo v 4ih, tako da ajde, sprejemljiva cena, vsekakor pa ni poceni.

Pizda, jaz zdaj gledam prek tega discovercars.com pa se mi zdijo avtomobili kar ok:

 

image.thumb.png.3f510d9f2682abeaf6b19112e93e8d25.png

 

Imava pa itak plan iti iz Palerma proti Catanii, ker ni taka drastična razdalja, pa da vidiva čim več otoka in random zadev. 

Povezava do prispevka

OK glede karticin rent a carov, nekatere družbe ne jemljejo debetnih, druge lahko zahtevajo večji deposit, ki ga potem morajo vrniti. Še nikoli se mi pa ni zgodilo, da bi bile cene rentala različne. To nima nobene veze s tipom kartice  pač pa z lažjo izterjavo denarja, če gre kaj narobe.

 

Kot drugo, ne vem kaj ponujajo slovenske zavarovalnice, ampak tu jaz lahko dobim tisto dodatno zavarovanje za okoli 20 na teden ali kakih 50 evrov na leto pri lokalnih zavarovalnicah. Potrebuješ kartico, ki bo krila tisti excess (kretitna ali 800 evrov+ na debitni kar bodo zablokirali), prihrani se pa lahko precej, ker so ponavadi zavarovanja pri rental družbah pogosto blizu 20 evrov na dan. Mimogrede skoraj nikoli nisem dobila istega avto kot sem ga rezervirala. 

Povezava do prispevka

Kar se rentacara tice imam jaz ok izkusnje z https://www.billiger-mietwagen.de/. Preko njih ponavadi nabavim tudi zavarovanje. Kar se firm tice je pa tako. Ce ti ni skoda, pljuni malo vec za kaj renomiranega ala Hertz, Europcar, Sixt, ipd. Majo nove avte, jasne pogoje in ves da te ne bodo scammnili. Neke lokalne agencije po Grciji, jugu Italije, Mallorci ipd so bolj tako. Verjetno bos 9/10 krat prihranil par 10 evrov, te bodo pa 10tic po mojih izkusnjah nekako nategnili :D

Povezava do prispevka

Po mojih izkusnjah je fuck all razlike. Scamal me ni se nihce, kvaliteta je veliko bolj odvisna, kje najemas. V Italiji ponavadi dobim malo obutane avtomobile (dobis zraven cel seznam prask), na Azorih je bila povsem prekurjena sklopka. Francija, Uk, Nemcija, Irska so ponavadi novi avtomobili in v dobri kondiciji. Najemam avtomobile za sluzbo in dopust vsaj 4x ali 5x na leto in do sedaj ni bilo treba placat nobenih ekstra zadev. Samo kot receno tisto excess zavarovanje ne kupovat pri rent a car druzbah. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...